The Travelstories Continuous Story (comment)

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν έχει φτάσει ακόμη; Αφού είχε πάρει την πρωινή πτήση και όταν τηλεφώνησε ο Ρώσος στον Πέδρο ήταν το ξημέρωμα της άλλης μέρας.
Η αλήθεια είναι ότι με το ποια πτήση πήρε υπάρχει ένα ζήτημα.

Όπως επίσης και με το μέρος που πρωτοσυναντήθηκαν οι δυο βασικοί μας ήρωες.

Ενώ εγώ είπα στο Salou της Tarragona,που είναι παραλιακό θέρετρο,όλοι οι μετέπειτα κράτησαν μόνο την Tarragona στην οποία δεν έχει κανείς λόγο για να παραθερίσει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
- Φτάσαμε κύριε,σηκωθείτε αν θέλετε να πάρουμε τα πράγματά μας από το ντουλάπι.
Καθόταν πάντα στο διάδρομο για να έχει μεγαλύτερη ευχέρεια κινήσεων σε περίπτωση που κάτι συνέβαινε.Ποτέ δεν είχε συμβεί το οτιδήποτε βέβαια,αλλά κάποιες αρχές είναι απαράβατες και εξάλλου τέτοιες λεπτομέρειες είναι που ξεχωρίζουν τους επαγγελματίες από τους ερασιτέχνες.
- Έχουμε ακόμα τουλάχιστον πέντε λεπτά μέχρι να ανοίξει η πόρτα της καμπίνας.Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να στέκεσαι όρθια στο διάδρομο και να αγκομαχάς περιμένοντας και ενοχλώντας την ηρεμία μου.Όταν σταματήσει ο Τζάγκερ να ουρλιάζει «Brown Sugar» στο αυτί μου ίσως ξανασκεφτώ την προτροπή σου.Μέχρι τότε κάτσε σιωπηλά στην θέση σου ωσότου νοιώσεις το αεροπλάνο να ακινητοποιείται πλήρως.
Η παχουλή σπανιόλα πήγε να αρθρώσει μια κουβέντα,όμως το σκέφτηκε διπλά και τελικά αποφάσισε να ακολουθήσει τη συμβουλή του βλοσυρού Άγγλου.
Αν κάτι συχαίνομαι πιο πολύ στα αεροπλάνα, είναι ακριβώς αυτό. Κάποιος που επειδή κάθησε στο διάδρομο, νομίζει πως είναι κι ο άρχοντας της σειράς. Όχι ρε φίλε, δεν έχω κανένα σκοπό να μοιραστώ μαζί σου το λόγο για τον οποίο θέλω να προλάβω να τρέξω 5 σειρές πιο πίσω που έχω βάλει την τσαντούλα μου, πριν ξεκινήσει η ροή του κόσμου προς τα μπροστά. Δε σε ενδιαφέρει. Παρότι φταις εσύ γι αυτό, καθώς όταν μπήκα στο αεροπλάνο, περιμένοντας να έρθει η σειρά για το row μου, μόνο εκεί βρήκα χώρο, επειδή κάτι εξυπνάκηδες κίτσοι σαν κι εσένα δε σεβάστηκαν το boarding και επιπλέον κουβάλησαν όλη τους την πραμάτεια ως χειραποσκευή, για να μη χρειαστεί να περιμένουν στον ιμάντα... και τα έβαλαν και όλα στο πρώτο ντουλάπι που βρήκαν.
Αν εγώ καθόμουν δίπλα στο Στιβ στην παραπάνω φάση, μπορεί και να πάταγα πάνω του.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ναι, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι οι περισσότεροι που θέλουν να σηκωθούν δεν είναι της δικής σου κατηγορίας, αλλά αυτής της ενοχλητικής που ήθελε να περιγράψει ο maltakias. :D

Σε όλους μας έχει τύχει, να θέλουν να σηκωθούν οι διπλανοί μας για να πάρουν την τσαντούλα τους, που βρίσκεται στο ακριβώς από πάνω ντουλάπι και απλά να στέκονται στο διάδρομο όρθιοι, γιατί έτσι νομίζουν ότι θα ξεμπερδεύουν γρηγορότερα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ απλώς ήθελα να περιγράψω έναν κυνικό και σκληρόπετσο τύπο που δεν γουστάρει να του χαλάνε τη στιγμή που ακούει Rolling Stones.Οποιεσδήποτε άλλες εικασίες είναι καθαρά προσωπικές σας.

Εξάλλου εγώ κάθομαι πάντα παράθυρο και δεν με ενοχλεί κανένας για να βγει.

Αν εγώ καθόμουν δίπλα στο Στιβ στην παραπάνω φάση, μπορεί και να πάταγα πάνω του.
Πιθανότατα ο Στηβ θα σε τουλούμιαζε ή θα σε βρίσκανε σε κανένα κάδο απορριμάτων.
Ξεχνάς ότι εσύ έστειλες 30 άτομα για να τον αντιμετωπίσουν;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πιθανότατα ο Στηβ θα σε τουλούμιαζε ή θα σε βρίσκανε σε κανένα κάδο απορριμάτων.
Ξεχνάς ότι εσύ έστειλες 30 άτομα για να τον αντιμετωπίσουν;
Για να τον εντοπίσουν... τσιλιαδόρους έστειλα :)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μου αρέσει όπως πάει, μόνο που δεν καταλαβαίνω γιατί γράφετε σαν να μεταφράζετε από τα αγγλικά αυτολεξί, υπάρχουν συγκεκριμένες αναφορές και επιρροές? (η κόκομπιλ ξέφυγε από την παγίδα).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπορει ενας να δωσει μια περιληψη (10-20 γραμμες) του στορι για να μην τα διαβαζω ολα απο την αρχη τζαμπα;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εσύ τα βιβλία τα πιάνεις από τη μέση;
Πριν τ' αγορασω διαβαζω την περιληψη. Συνηθως τα αρχιζω και τα παραταω στη μεση...

Σαραντησε ο μικρος; Αντε να τον βγαλεις καμμια βολτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom