Πορτογαλία Tips για ταξίδι στην Πορτογαλία

Μηνύματα
6
Likes
8
Καλησπέρα. Το καλοκαίρι που μας έρχεται οργανώνω ένα ταξίδι 2 εβδομάδων στην Πορτογαλία. Είναι η 2η φορά που πηγαίνω καθώς είχα πάει πριν 2,5 χρόνια με πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών Comenius.
Θα ξεκινήσω το ταξίδι από Λισαβόνα και στη συνέχεια θα ανηφορίσω προς Coimbra με τελικό σταθμό το Barcelos. Το Barcelos είναι μία πόλη 40 χλμ. βόρεια του Porto. Εκεί θα μείνω στα παιδιά που γνώρισα από το Comenius. Lisboa, Belem, Sintra, Cascais, Aveiro, Obidos, Coimbra, Porto, Braga, Guimaraes, Penenda-Geres National Park, Esposende, Barcelos θα είναι τα μέρη που θα επισκεφθώ εκτός απροόπτου.
Μου έχουν προτείνει οι Πορτογάλοι φίλοι μου και άλλα μέρη και βρισκόμαστε συνεχώς σε επαφή ώστε να οργανώσουμε όσο καλύτερα γίνεται το ταξίδι. Εσείς τι προτείνετε όσον αφορά αυτό το ταξίδι;
Κάθε βοήθεια-συμβουλή είναι σημαντική. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :) Boa noite!
Και εγώ πήγα Λισαβόνα και όντως το ενυδρείο ήταν το κάτι άλλο!!κλείσει online από το site τα εισιτήρια γιατι σου δίνει κάποια έκπτωση νομίζω 10%!επίσης και ο ζωολογικός κήπος ήταν ωραίος,έιχε κάτι σαν τελεφερικ που σε πήγαιναν το γύρο του πάρκου πάνω απο τα ζώα!έγω ενθουσιάστικα περισσότερο απο τα 4χρονα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom