To Rome with Love...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ίσως κάποιοι κάποιοι το γνωρίζετε ήδη, κάποιοι άλλοι περιμένατε πως και πως την πρεμιέρα και κάποιοι άλλοι δεν το είχατε ακούσει-διαβάσει κάπου... Το γεγονός πάντως είναι ότι Πέμπτη, 6 Σεπτεμβρίου ξεκινάνε στην Ελλάδα οι προβολές της -πολλά υποσχόμενης κατά τη γνώμη μου- ταινίας "Στη Ρώμη με αγάπη", του ενός και φοβερού Γούντι Άλεν, από την Odeon... Στην ταινία, μεταξύ άλλων ερμηνεύει και ο αγαπημένος-λατρεμένος-μοναδικός Roberto Benigni...

Εδώ σας έχω και ένα link με περισσότερες πληροφορίες και το trailer της ταινίας...
"Στη Ρώμη με Αγάπη": Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τη νέα ταινία του Γούντι Άλεν! (PHOTOS & TRAILER) - Σινεμά - Athens Magazine

Buona visione a tutti!!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ποτέ δεν είναι αργά... ;)
Πάντως πραγματικά πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλή και αν πάλι από άποψη σεναρίου δεν ικανοποιήσει, σίγουρα εμάς που αγαπάμε Ιταλία θα μας ικανοποιήσουν οι εικόνες της όμορφης Ρώμης μας!! :clap:
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
την περίμενα όλο το καλοκαίρι:)

θυμάμαι το πάσχα βλέπαμε στη ρώμη αφίσες στους δρόμους της ταινίας ....

επιτέλους καταφτάνει:)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά την είδα!! Πολύ όμορφη!!:D Πολλές σκηνές στους δρόμους και τα αξιοθέατα της Ρώμης, μεταξύ άλλων Colosseo, Piazza di Spagna, Piazza Venezia, Piazza del Popolo, Piazza Navona, Villa Borghese, Teatro Argentina, ένα ακόμη σημείο που δεν αναγνώρισα και σίγουρα ξεχνάω κάποια ακόμη... Benigni απλά θεός, όπως μας έχει συνηθίσει...Πολύ συγκινητική η τελευταία του σκηνή!! Δεν κρίνω βάσει σεναρίου κτλ την ταινία, γι'αυτή τη δουλειά υπάρχουν άλλωστε οι κριτικοί, αλλά η συνολική μου εντύπωση είναι γέλιο, πολύ γέλιο σε συνδυασμό με πανέμορφες εικόνες από τη Ρώμη μας!! :clap:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom