Ισπανία Toledo - Granada - Madrid

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πόσες μέρες πιστεύετε πως πρέπει να αφιερώσει κανείς σε καθεμιά από τις 3 πόλεις για να πάρει μια ιδέα?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.Η Μαδρίτη έχει πάρα πολλά να δεις και να κάνεις.Από μουσεία οπωσδήποτε Prado και Reina Sofia(ακόμα κι αν δεν σου πολυαρέσει η μοντέρνα τέχνη,δεν μπορείς να μην θαυμάσεις τη Γκέρνικα...Aν σου μείνει χρόνος καιMuseo Thyssen-Bornemisza. Οπότε μια-δυο μέρες θα τις φας τουλάχιστον στα μουσεία...Απο πάρκα Parque del Retiro υπέροχο για βόλτα και βαρκάδα οπότε άλλο ένα πρωινό εκέι.Αν είσαι και γενικά φαν πάρκων,ζωολογικών κήπων κτλ,οπωσδήποτε και Casa del Campo.Υπέροχος ζωολογικός με πολλά είδη ζώων και κάποιες ώρες και επιδείξεις.Ένα πρωί ή απόγευμα οπωσδήποτε θα δεις το σταθμό Atocha.Μια βόλτα για ψώνια Calle Serrano και πέριξ...Μόνο για αυτά, για μένα όχι λιγότερο απο 4 μέρες Μαδρίτη...αν αποφασίσεις για παραπάνω να σου προτείνουμε κι άλλα...Τώρα Τολέδο ή θα το κάνεις μονοήμερη ή μια διανυκτέρευση να το απολαύσεις και βράδυ...Γρανάδα εμείς μείναμε μιάμιση μέρα(μια διανυκτέρευση),αρκεί για να πάρεις μια ιδέα,αλλά για να την απολαύσεις θες παραπάνω...
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Αν και δεν είναι στα άμεσα σχέδια μου, μιας και έχω ενδιάμεσο ταξίδι, μου έχει μπει να κάνω ένα γύρο σε κάποιες πόλεις της Ισπανίας. Στις 3 παραπάνω, συν Κόρδοβα και Σεβίλλη. Για το ερχόμενο Πάσχα ίσως το σκέφτομαι. Από θέμα εξόδων πόσο πήγε αν επιτρέπεται?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom