Travel War: Ιταλία vs Ισπανία

Travel War: Ιταλία vs Ισπανία


  • Total voters
    155

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
εμενα στην δικη μου γειτονια δεν υπηρχε καμια αλληλεγγυη...δεν πα να καιγοταν το συμπαν...αν δεν καιγοταν το σπιτι σου ουτε νοιαζοσουν για τιποτα
Δεν θα σου πω εγω για την ελληνικη αλληλεγγυη, ρωτα τον Yorgos που ξεσηκωθηκε ολοκληρη πολυκατοικια για να αραξει με την 28χρονη! :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αφού έχουμε να το κρύψουμε;Μην κοιτάς που δεν λέμε λεπτομέρειες γιατί ντρεπόμαστε...;)
H παραλιακή είναι ίδια η Αβάνα, ή τέλος πάντων ό,τι πιο κοντινό υπάρχει παγκοσμίως.

Δεν θα σου πω εγω για την ελληνικη αλληλεγγυη, ρωτα τον Yorgos που ξεσηκωθηκε ολοκληρη πολυκατοικια για να αραξει με την 28χρονη! :)
Καλά εγώ τους Έλληνες τους θεωρώ τους λιγότερο αλληλέγγυους που ξέρω, για την κατσίκα του γείτονα καλοί είναι.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Καλά εγώ τους Έλληνες τους θεωρώ τους λιγότερο αλληλέγγυους που ξέρω, για την κατσίκα του γείτονα καλοί είναι.
Εμ με αδειαζεις ετσι στεγνα, εε μου θες και αλληλεγγυη! Ε συγγνωμη δεν παει ετσι! :p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εντάξει τώρα.΄Εβαλες στο προηγούμενο ποστ παράθεση και την απάντηση μου για τις γυναίκες.Για αυτό το μπέρδεμα.
Μπαρδον.

Εμ με αδειαζεις ετσι στεγνα, εε μου θες και αλληλεγγυη! Ε συγγνωμη δεν παει ετσι! :p
Ξαναμπαρδον.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Ρε παιδιά όλοι έχετε εμπειρίες δηλαδή με ισπανίδες και ιταλίδες σε αυτό το φόρουμ; Ή είναι σαν αυτό, που τα είχα κάποτε με τη Μαρία, αλλά η Μαρία δεν το ήξερε; :p
Μπα,εμπειρίες από το ίντερνετ μόνο.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ρε παιδιά όλοι έχετε εμπειρίες δηλαδή με ισπανίδες και ιταλίδες σε αυτό το φόρουμ; Ή είναι σαν αυτό, που τα είχα κάποτε με τη Μαρία, αλλά η Μαρία δεν το ήξερε; :p
Για μενα δεν ηταν εμπειρια, για αυτες ηταν! :p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μερικά τοπία όχι τόσο γνωστά στον πολύ κόσμο, ενδεικτικά της ποικιλομορφίας της Ισπανίας:

Τα γκρανιονικά τοπία στη Ναβάρρα, μηδέν τουρίστες:
a_Bardenas-Reale-a Navarra.jpg

navarra.jpg


Στο Mutriku και τη Zumaia (χώρα των Βάσκων) έχει ένα περίεργο γεωλογικό φαινόμενο, ονόματι Flysch, ειδικά με την ανατολή του ηλίου είναι πολύ εντυπωσιακό:
zumaia.jpg

mutriku2.jpg



Για Αστούριας-Καντάμπρια ήδη έχουμε πει δυο πράγματα, αλλά είναι ανεξάντλητες περιοχές:
somiedo.jpg


picos de europa.jpg


Oλίγον από Πυρηναία:
pirineos 1.jpg

pirineos 2.jpg


magicos-pirineos.jpg


Eίπαμε ότι και η Ανδαλουσία, που πολλοί τη φαντάζονται μόνον με παραλίες ήλιο και σορτσάκια, μια χαρά βουνά έχει, χιονοδρομικά κέντρα και ορισμένα πανέμορφα ορεσίβια βουνά:
sierra nevada 1.jpg
sierra nevada 2.jpg


Σε άλλα τοπία, ολίγον από δάση Γαλικίας
Galicia.jpg


bosque encantado.jpg


galicia otono.jpg

Galicia.jpg



A, έχει και παράλια η Γαλικία... άπειρα κιόλας γιατί είναι όλη φιορδ:
galicia playas.jpg


Στα οποία έχει και σχηματισμούς που αν ήμασταν στην Αυστραλία θα τα ονόμαζαν Super Duper Cathedral Coast Magic Highway και θα πήγαιναν εκατομμύρια άνθρωποι, στην Ισπανία των ατέλειωτων τοπίων πας κι είσαι μόνος σου:

Galicia playa-de-las-catedrales.jpg


Galicia Ribadeo 2.jpg
Galicia Ribadeo.jpg


Και παντού στη Γαλικία βέβαια κυριαρχεί το πράσινο:
galicia fjord.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom