Travel War: Ιταλία vs Ισπανία

Travel War: Ιταλία vs Ισπανία


  • Total voters
    155

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.022
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Έχετε λυσσάξει με διαφημήσεις, με ωραίες φωτογραφίες της Ισπανίας, με θάψιμο της Ιταλίας παρ΄ολα αυτά βλέπω η Ιταλία πρώτη στη ψηφοφορία χωρίς να κάνουμε μεγάλη προσπάθεια να τη διαφημήσουμε. Που ν'αρχίσουμε και μεις δηλαδή με τις φωτογραφίες!
Ειπαμε, παραδεχομαστε την ηττα μας, καθως αναγνωριζουμε την κακογουστια του φορουμ. Ο,τι ανεβαινει απο Ισπανια ειναι για ιδια καταναλωση. Για να αναπολησουμε μερη που πηγαμε , να θαυμασουμε αλλα που δεν τα ξερουμε και να τα επισκεφθουμε στο επομενο ταξιδι μας σε αυτην την ανεξαντλητη και υπεροχη χωρα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Εγώ πάλι πιστεύω ότι όλοι εσείς που ψηφίσατε Ισπανία είστε κρυφό- Ιταλόφιλοι αλλά ο .......εγωισμός δεν σας αφήνει να το παραδεχτείτε. οεο:bleh::bleh:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.022
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εγώ πάλι πιστεύω ότι όλοι εσείς που ψηφίσατε Ισπανία είστε κρυφό- Ιταλόφιλοι αλλά ο .......εγωισμός δεν σας αφήνει να το παραδεχτείτε. οεο:bleh::bleh:
Σιγουρα...Εγω ειδικα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και είναι και επαγγελματικές σκέψου, δηλαδή αυτές είναι οι καλύτερες που βρέθηκαν.
H αλήθεια είναι πως αφού δε βάζετε εσείς της Ιταλίας, ας βάλουμε εμείς. Βενετία, η πρώτη επιλογή για ένα ρομαντικό σαββατοκύριακο:

Να τσακωθείς με τους γονδολιέρηδες στα όμορφα κανάλια (πάρε μωρή το κουπί σου από τη μούρη μου)
canals.jpg


ΝΑ κάνεις το Σουγκλάκο σπρώχνοντας στα στενά ψάχνοντας έναν ντόπιο ή ένα μαγαζί που να μην είναι σουβενιράδικο
1500286586_venezia_autentica_mass_tourism_rialto.jpg


Ή να περπατήσεις στα κανάλια σαν άνθρωπος βρε αδερφέ, να απολαύσεις μια ωραία ευρωπαϊκή πόλη ξέγνοιαστα:
venice-crowds (1).jpg
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.465
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
H αλήθεια είναι πως αφού δε βάζετε εσείς της Ιταλίας, ας βάλουμε εμείς. Βενετία, η πρώτη επιλογή για ένα ρομαντικό σαββατοκύριακο:

Να τσακωθείς με τους γονδολιέρηδες στα όμορφα κανάλια (πάρε μωρή το κουπί σου από τη μούρη μου)
View attachment 305584

ΝΑ κάνεις το Σουγκλάκο σπρώχνοντας στα στενά ψάχνοντας έναν ντόπιο ή ένα μαγαζί που να μην είναι σουβενιράδικο
View attachment 305585

Ή να περπατήσεις στα κανάλια σαν άνθρωπος βρε αδερφέ, να απολαύσεις μια ωραία ευρωπαϊκή πόλη ξέγνοιαστα:
View attachment 305586

Αν δεν βουλιάζει απο τουρίστες η ωραιότερη πόλη της Ευρώπης τότε ποια θα βουλιάζει; Η Μαδρίτη;

1586175054396.png
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
H αλήθεια είναι πως αφού δε βάζετε εσείς της Ιταλίας, ας βάλουμε εμείς. Βενετία, η πρώτη επιλογή για ένα ρομαντικό σαββατοκύριακο:

Να τσακωθείς με τους γονδολιέρηδες στα όμορφα κανάλια (πάρε μωρή το κουπί σου από τη μούρη μου)

ΝΑ κάνεις το Σουγκλάκο σπρώχνοντας στα στενά ψάχνοντας έναν ντόπιο ή ένα μαγαζί που να μην είναι σουβενιράδικο


Ή να περπατήσεις στα κανάλια σαν άνθρωπος βρε αδερφέ, να απολαύσεις μια ωραία ευρωπαϊκή πόλη ξέγνοιαστα:
Όπως τα λες είναι, να δες και φώτος που δεν είναι από ίντερνετ, είναι δικές μου. Χαμός από κόσμο! Που και κόσμο όταν έχει δηλαδή λογικό είναι, το ωραίο όλοι θέλουν να το θαυμάσουν!

Venice 1.jpg
Venice 2.jpg
Venice 3.jpg
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
H αλήθεια είναι πως αφού δε βάζετε εσείς της Ιταλίας, ας βάλουμε εμείς. Βενετία, η πρώτη επιλογή για ένα ρομαντικό σαββατοκύριακο:

Να τσακωθείς με τους γονδολιέρηδες στα όμορφα κανάλια (πάρε μωρή το κουπί σου από τη μούρη μου)
View attachment 305584

ΝΑ κάνεις το Σουγκλάκο σπρώχνοντας στα στενά ψάχνοντας έναν ντόπιο ή ένα μαγαζί που να μην είναι σουβενιράδικο
View attachment 305585

Ή να περπατήσεις στα κανάλια σαν άνθρωπος βρε αδερφέ, να απολαύσεις μια ωραία ευρωπαϊκή πόλη ξέγνοιαστα:
View attachment 305586

Αφήστε τα φωτομαντάζ ρε, το κάνατε σαν την παραλία της Θεσσαλονίκης δεν ντρέπεστε. :xalara::xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom