Travel War: Ιταλία vs Ισπανία

Travel War: Ιταλία vs Ισπανία


  • Total voters
    155

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
WP_20180524_09_21_03_Pro.jpg

WP_20180523_23_58_43_Pro.jpg

Ματέρα
Γνώμη μου πως είναι όλα θέμα γούστου...
Και στον συγκεκριμένο πόλεμο αγαπώ Ισπανία, λατρεύω Ιταλία.
Όχι, δεν ξέρω καλά τις χώρες...ούτε την Ελλάδα δεν ξέρω τόσο καλά...
Και δεν πιστεύω επίσης ότι υπάρχει μέρος στον κόσμο που είναι μόνο άσχημο..Παντού έχει ομορφιές.
Η Ιταλία μού ταιριάζει για όσα προσφέρει σε μένα όταν την επισκέπτομαι και επειδή, όσες φορές και αν έχω πάει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι που να μη μου αρέσει....
Επόμενο κομμάτι της που θέλω να επισκεφθώ είναι η Σαρδηνία...από όσα βλέπω στο instagram.
https://www.instagram.com/visit.sardinia/Και κάποια μέρη της που λατρεύω είναι η Ρώμη, η Σιέννα, η Μπολόνια, η Φλωρεντία, η Ματέρα, και πολλά πολλά χωριά της Τοσκάνης...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Και ποια σε ενθάρρυνε να πας? Και τι θα ψηφίσει αυτή? :bleh: Ολα εδώ πληρώνονται παλιο-ισπανόφιλε! :twisted:
Χο χο χο. Κρύβε λόγια, κρύβε λόγια!

Ποτέ δεν είναι αργά να έρθεις με μας! :welcome:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Εντάξει 5 λεπτά για ένα φάρο και δύο βράχια, έχεις δει το Αγγελοχώρι στη Θεσσαλονίκη? θα πάθεις πλάκα αφού ενθουσιάστηκες με αυτό παραπάνω...
ναι εννοειται...θεσνικη εμενα...προλαβα κ το Μπαγκλαντες εκει στο Αγγελοχωρι...που πηγαινες τουαλετα κ οτι αφηνες επεφτε μεσα στο νερο....
υπαρχει ακομα αραγε?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
ναι εννοειται...θεσνικη εμενα...προλαβα κ το Μπαγκλαντες εκει στο Αγγελοχωρι...που πηγαινες τουαλετα κ οτι αφηνες επεφτε μεσα στο νερο....
υπαρχει ακομα αραγε?
καλά εγώ έκανα πλάκα στους Ισπανούς επειδή το Αγγελοχώρι έχει φάρο και κάστρο, εσύ πήγαινες από την άλλη μεριά στο Δέλτα, Καλοχώρι- Χαλάστρα, το Μπαγκλαντές από όσο ξέρω είναι χρόνια που δεν υπάρχει, η περιοχή είναι προστατευόμενη και νομίζω ότι μόνο ένα μαγαζί έχει απομείνει (με μεγάλη πιθανότητα να κάνω λάθος).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.042
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
καλά εγώ έκανα πλάκα στους Ισπανούς επειδή το Αγγελοχώρι έχει φάρο και κάστρο, εσύ πήγαινες από την άλλη μεριά στο Δέλτα, Καλοχώρι- Χαλάστρα, το Μπαγκλαντές από όσο ξέρω είναι χρόνια που δεν υπάρχει, η περιοχή είναι προστατευόμενη και νομίζω ότι μόνο ένα μαγαζί έχει απομείνει (με μεγάλη πιθανότητα να κάνω λάθος).
Μια χαρα ειναι το Αγγελοχωρι. Οχι σαν τη Χαλκιδικη, αλλα μια χαρά.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ω ναι...τι λεω..το Αγγελοχωρι ειναι μετα την Αγ.Τριαδα κλπ...Στο Καλοχωρι ηταν το θεικο Μπαγκλαντες
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
@Yorgos ούτε το υπουργείο τουρισμού δεν κάνει έτσι διαφήμιση και μπράβο σου. Για τα περισσότερα δεν είχα ιδέα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos ούτε το υπουργείο τουρισμού δεν κάνει έτσι διαφήμιση και μπράβο σου. Για τα περισσότερα δεν είχα ιδέα.
Θα πούμε κι άλλα κι ευχαριστώ, αλλά ψήφο δε βλέπω...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Αυτό είναι πάντως ένα από τα ελάχιστα σημεία του φόρουμ που γράφονται θετικά για τα Κανάρια νησιά. Σε άλλα θέματα πολλοί τα ψιλοθάβουν ειδικά για το είδος των τουριστών που προσελκύουν, τα ψηλά κτίρια που χαλούν το τοπίο κτλ.
Αν και δεν ήταν ποτέ πολύ ψηλά στα ταξιδιωτικά μου σχέδια τα Κανάρια, αναρωτιέμαι μήπως είχε δίκιο ο συνταξιδιώτης μου που επέμενε να τα συμπεριλάβουμε κάποια στιγμή στους προορισμούς μας..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom