Travel war Λονδίνο Vs Βερολίνο

Λονδίνο Vs Βερολίνο


  • Total voters
    153

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η Ιταλια ειναι το μονο μερος οπου ονειρο και πραγματικοτητα ταυτιζονται!
Καλα αμα κοιτουσατε λιγο πιο Βορεια, θα βλεπατε και μια πολη σ' ενα νησι που θα σας εκανε να αλλαξετε γνωμη...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλα αμα κοιτουσατε λιγο πιο Βορεια, θα βλεπατε και μια πολη σ' ενα νησι που θα σας εκανε να αλλαξετε γνωμη...
Ε, καλή είναι η Torshavn, αλλά όχι και καλύτερη του Βερολίνου...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε, καλή είναι η Torshavn, αλλά όχι και καλύτερη του Βερολίνου...
Παρτο αλλιως και ψαξε για την πολη που ειναι καλυτερη και απο το Βερολινο. Και μην αρχισεις να μου λες για Δουβλινο, Ρεικιαβικ και δεν ξερω κι εγω τι αλλο... Μια πολη υπαρχει σε νησι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχεις δίκιο, πραγματικά εντυπωσιακό το Εδιμβούργο. Μακράν η πιο όμορφη από τις μεγάλες πόλεις της Μ.Βρετανίας.
 

mat_lZ

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ!!!!
διαβάζοντας τις διάφορες γνώμες για τις δυο αυτές πόλεις πρόσεξα οτι μπορείς να ψηφίσεις χωρις να τις έχεις επισκεφτεί. κατά τη γνώμη μου αυτό είναι λάθος εγώ πχ κατοικώ στο Βερολίνο εδώ και ένα μηνά και όπως είναι φυσικό το έχω λατρέψει, ωστόσο δεν μπορώ να ξέρω αν το Λονδίνο θα μου άρεσε περισσότερο η λιγότερο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Αφού τελευταία ξεθάβετε όλοι travel-wars,ας φέρουμε στην επιφάνεια και αυτό.Λοιπόν ψηφίζω Λονδίνο.Αξιοθέτα,shopping,θέατρο,απίστευτα πάρκα...
Άσε που για πολλούς Έλληνες το Λονδίνο είναι από τους πιο οικείους τουριστικούς προορισμούς.Μας ταιριάζει.Από την άλλη δεν έχω πάει Βερολίνο και αν και δεν ψηφίζω σε war συνήθως αν δεν έχω πάει και στα δύο μέρη,αυτή τη φορά θα κάνω μια εξαίρεση.Όσες φορές και να έχω πάει Λονδίνο πάντα κάτι μένει για να δω και να κάνω.:clap:
Από την άλλη σιχαίνομαι τα γερμανικά σαν γλώσσα και δεν βιάζομαι να πάω Βερολίνο (μάλλον κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό).Αλλά το Λονδίνο είναι άλλο πράγμα.Από τους πιο βασικούς τουριστικούς προορισμούς.
Λονδίνο λοιπόν με χίλια.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Χαίρομαι που το Λονδίνο κερδίζει με τόσο μεγάλη διαφορά.Αλλά πότε θα μπει κανένα καινούργιο travel-war;Έχει κανείς καμιά καλή ιδέα;Να μην ξεθάβουμε μόνο τα παλιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom