Travel war Λονδίνο Vs Βερολίνο

Λονδίνο Vs Βερολίνο


  • Total voters
    153

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Βερολίνο βέβαια!!! Δεν το συζητώ!
Ούτε εγώ είμαι αντικειμενική, το έχω πει άλλωστε ότι εμένα η καρδιά μου έμεινε εκεί (για πολλούς και διάφορους λόγους). Τι να κάνουμε? Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες.. ;)
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Βερολίνο βέβαια!!! Δεν το συζητώ!
Ούτε εγώ είμαι αντικειμενική, το έχω πει άλλωστε ότι εμένα η καρδιά μου έμεινε εκεί (για πολλούς και διάφορους λόγους). Τι να κάνουμε? Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες.. ;)
Ειναι πιο πανω απο Ερωτας.Ειναι Παθος;).Ολα τα αλλα ανοητες αγαπες!!!!Η το εχεις και μπορεις να το ζησεις,η τα μπογαλακια σου και σε αλλη πολιτεια;)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για μένα δύσκολη η επιλογή:haha:,το Λονδίνο δεν είναι και τόσο του γούστου μου....και τόχω ζήσει για ένα διάστημα.
Στο Βερολίνο πήγα πέρσι το καλοκαίρι...περίμενα να μ εντυπωσιάσει περισσότερο...ναι οντως πολύ ενδιαφέρουσα πόλη,όπως ήδη προαναφέρθηκε το Ανατολ.κομμάτι με το νησί των μουσείων,την περιοχή Nikoleiviertel,την Under den Linden μου άρεσε ιδιαίτερα,αλλά γενικά η πόλη μου έβγαλε μελαγχολικό συναίσθημα....Ειλικρινά έκανα μέσα μου τη σύγκριση με το Λονδίνο και το συζήτησα και με φίλους μου...

Μπαίνει για μένα πιο πάνω το Λονδίνο παρ όλο που θεωρώ ότι δεν έχει τη μαγεία τη φινέτσα την ομορφιά που σαφώς έχουν(και τις βάζω πιό πάνω απ αυτό )άλλες πόλεις...αλλά δεν μπορώ να μην του αναγνωρίσω την επιβλητικότητα που εκπέμπει,την αριστοκρατικότητα....,την ζωντάνια!σίγουρα δε μου βγάζει μελαγχολία η πόλη...,μόνο στις διάφορες υπαίθριες αγορές να τριγυρνάς και να χαζεύεις "γεμίζεις'',τι να πω για το "Ηyde park"!!και πως να το συγκρίνω η μάλλον να το βάλω και δεύτερο μετό από το Tiergardern του Βερολίνου..ε όχι..,τι να πω για τα Docklands που έτσι όπως τα διαμόρφωσαν και ανέδειξαν την περιοχή απλά λες μπράβο....
Και μ αρέσει και η ευγένεια των Αγγλων που ναι μπορεί να είναι προσποιητή αφού το thank you δίνει και παίρνει σε κάθε συναλλαγή..αλλά μακάρι να την είχαν όλοι κι ας ήταν και ψεύτικη..
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
και μια διευκρινιστική ερώτηση προς τους υπεύθυνους...
Σε προηγούμενους travel war μπορούσαν να ψηφίσουν άτομα που έχουν πάει μόνο στη μία εκ των δύο πόλεων,ισχύει κι εδώ το ίδιο;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αν με προσγειώνανε δια μαγείας στα κέντρα των δύο πόλεων (Unter den Linden έως νησί μουσείων και Charing Cross έως Westminster) θα δυσκολευόμουν και μάλλον θα επέλεγα Berlin. Έχοντας όμως γυρίσει σχεδόν όλο το Λονδίνο των 4 κεντρικών ζωνών και όλο το Βερολίνο δυτικά της Alexanderplatz, επιλέγω Λονδίνο για την ποικιλία εικόνων, τον ιδιαίτερο αέρα που αποπνέει και τα αξιοθέατα.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
και μια διευκρινιστική ερώτηση προς τους υπεύθυνους...
Σε προηγούμενους travel war μπορούσαν να ψηφίσουν άτομα που έχουν πάει μόνο στη μία εκ των δύο πόλεων,ισχύει κι εδώ το ίδιο;
Μπορεις να ψηφισεις ασχετα με το αν εχεις παει σε καποια απο τις δυο πολης.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Προς διαχειριστές: Είχατε που είχατε τόσον καιρό να κάνετε travel war, κάνατε Λονδίνο - Βερολίνο ρε παιδιά; Κρίμα είναι... δεν συγκρίνονται απλώς.
Οπότε Λονδίνο!!! :clap:
Τρελαίνομαι για το Βερολίνο αλλά απλώς είναι λίγο μπροστά στο Λονδίνο, παίζουν σε άλλη κατηγορία. Άσε που στο Βερολίνο δεν δουλεύουν και τα κλιματιστικά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom