Travel war: Χριστούγεννα στο Λονδίνο ή στο Παρίσι;

Εορταστικό Λονδίνο vs εορταστικό Παρίσι!


  • Total voters
    80

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Τι να πρωτοσχολιασεις..εορταστικο harrords?στολισμος?το show με τα πυροτεχνηματα την παραμονη πρωτοχρονιας?ή τις εκπτωσεις που εχουν και γυρνας πισω +2 βαλιτσες εξτρα?!
Αν δεν έχεις δει και το Liberty στο Λονδίνο, μην το χάσεις με τίποτα την επόμενη φορά!Και Χριστούγεννα στολισμένο αλλά και οποιαδήποτε άλλη μέρα, έστω για βόλτα, για περιήγηση από όροφο σε όροφο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αν δεν έχεις δει και το Liberty στο Λονδίνο, μην το χάσεις με τίποτα την επόμενη φορά!Και Χριστούγεννα στολισμένο αλλά και οποιαδήποτε άλλη μέρα, έστω για βόλτα, για περιήγηση από όροφο σε όροφο.
Αμ το ειδα και τελευταια στιγμη κιολας και μπηκα μεσα σα την τρελη(γιατι ηταν ωρα κλεισιματος και φευγαμε την επομενη μερα)και εκανα βολτα μονο στο ισογειο και ξαναβγηκα...θυμαμαι παιζει να το κοιταγα απ εξω κανα 5λεπτο και να κλαιγα την μοιρα μου που δε τ ανακαλυψα νωριτερα για να μπω με την ησυχια μου! :klaps: ααα και Fortnum & Mason στο Piccadilly αλλη υπερπαραγωγη απο εκει,ειχαν θυμαμαι κατι τεραστιους αρκουδους στα παραθυρα και βγαινανε εξω με μουσικη λεγανε χριστουγεννιατικα καλαντα και ξαναμπαινανε μεσα..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
ααα και Fortnum & Mason στο Piccadilly αλλη υπερπαραγωγη απο εκει,ειχαν θυμαμαι κατι τεραστιους αρκουδους στα παραθυρα και βγαινανε εξω με μουσικη λεγανε χριστουγεννιατικα καλαντα και ξαναμπαινανε μεσα..
Το Fortnum & Mason είναι μαγαζί αιώνων από το 1707! Μπορείς να δεις και υπαλλήλους με φράκο ακόμα και σήμερα.

Μια φορά όταν ήμουν στους πάνω ορόφους (που δεν πάνε τόσοι όσοι στο ισόγειο που έχει τα τρόφιμα), χάζευα γύρω- γύρω και παραλίγο να πέσω πάνω σε έναν άλλο πελάτη έναν πανήψυλο Άγγλο κουστουμάτο και ήταν τόσο ευγενής μου έκανε υπόκλιση, νεύμα να προπορευτώ, χαμογελούσε:)...Gentleman εντελώς!


Αρκούδους τα Χριστούγεννα έχει και στους πάνω ορόφους!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.363
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom