Travel-wars #3: Mαδρίτη vs Βαρκελώνη

Travel-wars #3: Mαδρίτη vs Βαρκελώνη


  • Total voters
    194

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Που το ξεθαψατε παλι αυτο...χεχεχε
Μαδριτη εχω παει αλλα λιγουρευομαι και τη Μπαρτσα.Επιλεγω Μαδριτη εκ των 2.
Κλασσικη κλασσικη μεν η Μαδριτη-οπως ειπε καποιος παραπανω..αλλα εμενα μου αρεσε πολυ.
Πολυ ωραιο το ιστορικο κεντρο με ιδιαιτερο χρωμα...μουντη πολη δεν τη λες με τιποτα.
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Εγώ θα ψηφίσω Βαρκελώνη, αλλά για συναισθηματικούς λόγους. Εκεί γνωρίστηκα με τον άντρα της ζωής μου :) Από Ελλάδα και οι δύο, συνταξιδεύαμε με το ίδιο πρακτορείο. Ρίξαμε κάτι βόλτες σ'εκείνη τη Μπαρτσελονέτα...αύριο έχουμε και επέτειο κιόλας:)
 

Mikeviii

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Δεν εχω παει σε καμία απο τις 2 ...ευελπιστώ να πάω τον Αύγουστο η' Βαρκελώνη η' γύρο Ισπανίας...περισσότερο ψήφισα για να μπορέσω να δω το αποτέλεσμα :p
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.929
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εγώ θα πάω τέλος Ιουνίου στη Βαρκελώνη οπότε θα ψηφίσω μετά.:D
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Ορίστε μετά από τόσα χρόνια ψήφισα κι εδώ.Δυσκολεύτηκα πολύ αλλά οριακά εδώ το έδωσα στη Μαδρίτη.Είπαμε μπορεί να μην φτάνει με τίποτα τη Ρώμη αλλά από τη Βαρκελώνη τη θεωρώ ένα σκαλάκι πιο πάνω. Η Βαρκελώνη είναι μεν νεανική και ιδιαίτερη αλλά χωρίς τον Γκαουντί νομίζω θα έχανε λίγο....Όχι πως δεν αξίζει το παραλιακό της κομμάτι, η γοτθική συνοικία κλπ...Αλλά βγάζει και μια παρακμή ειδικά το βράδυ στην Ramblas....
Από την άλλη η Μαδρίτη έχει μια διαχρονική ομορφιά, αξιολογότατα μουσεία, ωραίες πλατείες, υπέροχα μαγαζιά σχεδόν για κάθε τσέπη....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πω πω 186 ποστακια σε ενα τοπικ !!
Αλλες εποχές , μαθαμε την ιστορία της Ισπανιας τα γουστα του καθενα απο εμας , βγηκαν ξίφη , ωραια πραγματα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Ιστορία+σινεμά+ποδόσφαιρο και τόσα άλλα.

Σαν τα παλιά wars δεν έχει....΄Ένα τίποτα τα σημερινά....
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Πω πω 186 ποστακια σε ενα τοπικ !!
Αλλες εποχές , μαθαμε την ιστορία της Ισπανιας τα γουστα του καθενα απο εμας , βγηκαν ξίφη , ωραια πραγματα.
Πολύ σωστά τα λες Κική μου αλλά κάτι μου λέει πως το Ρώμη vs Μαδρίτη θα το ξεπεράσει σε πόστ τουλάχιστον...αν σκεφτείς ότι το war ξεκίνησε προχτές και έχει ήδη 82 ποστ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ το αποφάσισα
Θα προτείνω travel war: Sana'a vs Asmara
Εγώ λέω να κάνουμε war κουζίνας. Κινέζικη vs Ιταλική κλπ.
Επίσης war αιθέριων υπάρξεων, το έχω προτείνει επανειλημμένως και με αερίζουν οι μοντς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom