TravelPedia

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μετά από πολύ καιρό δουλειάς από πολλούς ανθρώπους, σήμερα με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω μια ολοκαίνουρια ενότητα του travelstories, την TravelPedia.

Η TravelPedia είναι η Ταξιδιωτική μας Εγκυκλοπαίδεια. Περιλαμβάνει άρθρα για συγκεκριμένους προορισμούς, όσο το δυνατόν πληρέστερα, με δομημένη και χρηστική πληροφορία, κάτι που έλειπε από το site, πάντα φυσικά με το προσωπικό ύφος κάθε συγγραφέα - κάτι για το οποίο το travelstories είναι έτσι κι'αλλιώς περήφανο. Με άλλα λόγια, δεν πρόκειται για μια προσπάθεια ενός ακόμη ταξιδιωτικού οδηγού, αλλά η καταγραφή προσωπικών προτιμήσεων και στοιχείων από μέλη που έχουν ταξιδέψει σε αυτούς τους προορισμούς και τους γνωρίζουν σαν... τις παλάμες τους.

Αρχικά θα βρείτε άρθρα για 7 προορισμούς αλλά τις επόμενες εβδομάδες θα προστεθούν κι'άλλα από την ομάδα της Εγκυκλοπαίδειας. Οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά που δούλεψαν και δουλεύουν γι'αυτό το project, η δουλειά που έχουν κάνει είναι εκπληκτική, και πολύ πάνω των προσδοκιών που είχα στην αρχή, και είμαι βέβαιος ότι θα το διαπιστώσετε και μόνοι σας.

Πώς μπαίνετε στην travelpedia? Μα εύκολο, είτε από το νέο κουμπάκι επάνω στο μενού του travelstories, είτε από το νέο tab στην κεντρική σελίδα των forums. Έτσι, δίπλα από τα "Περί ταξιδιών" , "Ταξιδιωτικές Ιστορίες" και "Αναζήτηση Πληροφοριών", πλέον θα βρίσκετε και το "TravelPedia".

Τα άρθρα θα είναι κλειστά για σχολιασμό (δε θα επιτρέπονται δηλαδή τα replies), ενώ τις επόμενες εβδομάδες θα ενημερωθείτε για το πώς μπορείτε να συμβάλλετε κι'εσείς στη βελτίωση της ταξιδιωτικής μας εγκυκλοπαίδειας.

Σε κάθε άρθρο υπάρχουν δύο βαθμολογίες, η αξιολόγηση που δίνει ο συγγραφέας στον προορισμό σε διάφορες κατηγορίες, και η αξιολόγηση που δίνουν τα μέλη στον προορισμό. ΠΡΟΣΟΧΗ: η βαθμολογία που μπορείτε να βάλετε αφορά την αξιολόγηση του μέρους, και όχι του άρθρου :) Επίσης είναι προφανές ότι για να βαθμολογήσετε έναν προορισμό, πρέπει να τον έχετε επισκεφθεί. :)

Εύχομαι αυτή η μεγάλη προσπάθεια που έκαναν όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν να σας αρέσει :clap:

ΥΓ. Επειδή ζούμε σε περίεργους καιρούς, σας παρακαλώ θερμά να προστατέψετε το περιεχόμενο των άρθρων σύμφωνα και με τους όρους χρήσης που θα βρείτε δίπλα σε κάθε ένα από αυτά. Αν διαπιστώσετε ότι το όλο ή μέρος των άρθρων έχει κάνει την εμφάνισή του σε άλλες ιστοσελίδες, σας παρακαλώ να με ενημερώσετε άμεσα, το travelstories θα κινείται ΝΟΜΙΚΑ από δω και πέρα για να προστατεύσει το περιεχόμενό του που με τόσο κόπο και δουλειά έχουν δημιουργήσει τα μέλη του.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αυτο και άν ειναι νεο!!!!!!!

μπράβο σας και ξαναμπράβο σας !!!!!! δεν το ειδα ακόμα,αλλα και μονο η αναφορά σας σε αυτό φτάνει!!!!!!!
εισαστε όλοι υπέροχοι!!!!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα που μας έδωσε τη δυνατότητα να παρουσιάσουμε σήμερα την TravelPedia.
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
Μπραβο και παλι μπραβο.Αν χρειαστείτε βοηθεια που μπορουμε να προσφερουμε μην διστάσετε να μας την ζητησεται.....Ευχαριστουμε
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Πολλά συγχαρητήρια και ευχαριστίες σε όλους που συνέβαλαν στη δημιουργία
του TravelPedia. Πολύ καλό. Εύχομαι να εμπλουτισθεί.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
΄Ενα μεγάλο μπράβο στους συντελεστές της σελίδας, για τις ιδέες τους, την άοκνη προσπάθειά τους για συνεχή ανανέωση, την μέριμνα και τη φροντίδα για τα μέλη του travelstories. Καλή συνέχεια να έχουμε
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Συγχαρητηρια τοσο στην ομαδα διαχειρησης οσο και στους συγγραφείς για τους λεπτομερέστατους οδηγούς!!! μπράβο σας παιδιά, πολυ καλή η ιδέα και η πραγματοποίησή της.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:clap::clap::clap: ¨1000 μπράβο για το εξαιρετικό αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας!

Και πόσα ευχαριστώ να πω, γι αυτή την ιδέα, που προσωπικά, ευχόμουν με κάποιο τρόπο να γίνει πραγματικότητα...

Ουσιαστικοί και καλογραμμένοι οι οδηγοί, καλύπτουν τον αναγνώστη, σε κάθε του απορία!

Συγχαρητήρια, σε όλη την ομάδα, που είμαι σίγουρη ότι κουράστηκε πολύ...αλλά...άξιζε τον κόπο!

Είμαι ενθουσιασμένη...
Τρέχω για διάβασμα...;)
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Από τη μεριά μου να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στη συγγραφική ομάδα.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά!!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
καταπληκτικη δουλεια.προσωπικα μου φαινεται εξαιρετικα χρησιμο.ιδιως το πως θα πατε και οι ωρες πτησεις.μα καλα αληθεια απο σιδνευ τα φιτζι ειναι 4 ωρες?παω να το γιορτασω.μια ερωτηση?αν εχουμε κατι να ρωτησουμε ή να σχολιασουμε που ειναι καλυτερα να ποσταρουμε?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όπου το κάνατε και μέχρι σήμερα, στα φόρουμ της αναζήτησης πληροφοριών. Αν θέλετε κάτι επί του άρθρου, θα στέλνετε προσωπικό μήνυμα στον συγγραφέα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.213
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom