Travelstories επόμενα βήματα

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μάλλον το αντίθετο πρέπει να κάνεις. Να βάζεις πρώτα τις φωτογραφίες στο άλμπουμ και ύστερα να χρησιμοποιείς τα link τους στην ιστορία.

Το ερώτημα είναι εάν βάζοντας το link από την φωτογραφία του άλμπουμ θα εμφανίζεται η ίδια η φωτογραφία και όχι η σμίκρυνση αυτής (thumbnail) όπως σήμερα.
Πλέον δε θα χρειάζεται αυτό, βάζοντας μια φωτογραφία μέσα στην ιστορία υπάρχει κουμπί που διαλέγεις αν τη θες full size ή μόνο το thumbnail. :)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ πάντως έχω να πω ότι πολύ όμορφα μου φαίνονται αυτά που μας λες αφεντικό και ανυπομονώ να τα δω και στην πράξη!! :clap: Ειδικά δε αυτό με τα αλμπουμ είναι ό,τι καλύτερο μπορούσα να ακούσω (τρόπος του λέγειν) μιας και με τα τωρινά δεδομένα έχω τιγκάρει το χώρο των προσωπικών μου αλμπουμ....:D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης είναι έτοιμη η νέα εμφάνιση του σαιτ αλλά αυτή θα την δείτε κατευθείαν στο live. :)

Ο βασικός στόχος ήταν να γίνει πιο φιλικό στο μάτι με όσο το δυνατόν λιγότερα κουμπιά και γραμμές. Θα δούμε πως θα σας φανεί. ;)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Συνήθως οι οπτικές αλλαγές ξενίζουν πάντως,ακόμα κι όταν είναι προς το καλύτερο.
Αυτό το λέω για να μην απογοητευτείς από τυχόν αρνητικό feedback.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συνήθως οι οπτικές αλλαγές ξενίζουν πάντως,ακόμα κι όταν είναι προς το καλύτερο.
Αυτό το λέω για να μην απογοητευτείς από τυχόν αρνητικό feedback.
Το ξέρω, ασφαλώς, όσοι ήταν εδώ και πριν την προηγούμενη εικαστική αλλαγή (κάπου πριν από 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος?) θα θυμούνται ότι το αντιμετωπίσαμε με επιφύλαξη, αλλά τελικά το συνηθίσαμε το καινούριο design.

Το refresh χρειαζόταν όμως, και ελπίζω να συμβάλει και αυτό στο τέλος σε καλύτερο user experience. :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Επίσης είναι έτοιμη η νέα εμφάνιση του σαιτ αλλά αυτή θα την δείτε κατευθείαν στο live. :)

Ο βασικός στόχος ήταν να γίνει πιο φιλικό στο μάτι με όσο το δυνατόν λιγότερα κουμπιά και γραμμές. Θα δούμε πως θα σας φανεί. ;)
Είναι το πιο ενδιαφέρον κομμάτι αυτό για μένα και αναμένω να δώ επιτέλους την αλλαγή στο design.

Πράγματι οι αλλαγές στην αρχή ξενίζουν και σίγουρα θα υπάρχουν και αρνητικές απόψεις.

Πότε θα το δούμε Live:)?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χμμμ έχω βάλει στον εαυτό μου deadline 15 Μαϊου αλλά δεν έχω ιδέαν τι θα έχουμε έτοιμο τότε και τι όχι. Επειδή όμως έχουμε 2 κομμάτια πλέον, ένα το forum και ένα τις ιστορίες και τα άρθρα (που θα στηθεί ξεχωριστά), ίσως βγει live πρώτα το φόρουμ, το οποίο πιστεύω θα είναι έτοιμο μέχρι τότε. Το design που είναι το πιο "ζόρικο" κομμάτι περιμένω να είναι έτοιμο σε περίπου 20 μέρες.

Τα χρώματα στο νέο ντιζάιν θα είναι γκρι γαλάζιο και άσπρο :)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Διαβαζοντας στα γρηγορα διαφορα σχολια συμπεραινω οτι τα περισσοτερα μελη ειναι "συντηρητικα" κ οχι "ανοιχτα" στις αλλαγες. Τιποτα δεν μενει στασιμο, ποσο μαλλον οταν αναφερομαστε στον χωρο της τεχνολογιας, των η/υ κ του ιντερνετ.. Αλλαγες χρειαζονται κ μαλιστα συχνα. Ειμαι σιγουρη οτι η ομαδα του Def θα προσπαθησει να κανει καλη δουλεια. Εξαλλου το travelstories την χρειαζεται μια ανανεωση..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Διαβαζοντας στα γρηγορα διαφορα σχολια συμπεραινω οτι τα περισσοτερα μελη ειναι "συντηρητικα" κ οχι "ανοιχτα" στις αλλαγες. Τιποτα δεν μενει στασιμο, ποσο μαλλον οταν αναφερομαστε στον χωρο της τεχνολογιας, των η/υ κ του ιντερνετ.. Αλλαγες χρειαζονται κ μαλιστα συχνα. Ειμαι σιγουρη οτι η ομαδα του Def θα προσπαθησει να κανει καλη δουλεια. Εξαλλου το travelstories την χρειαζεται μια ανανεωση..
Είναι εντελώς φυσιολογικό να είναι τα μέλη διστακτικά σε αλλαγές, γιατί τα communities όσο και νάναι τα οικειοποιούμαστε, τα αισθανόμαστε λίγο ως "το χώρο μας", και τα έχουμε συνηθίσει ως έχουν. Το ίδιο είχαμε και τις προηγούμενες φορές που έγιναν αλλαγές, οπότε ξέρω ότι θα υπάρξουν και δυσκολίες στην αρχή μετά τις αλλαγές, αλλά θα προσπαθούμε να βοηθήσουμε στην ομαλή μετάβαση όσο το δυνατόν περισσότερο.

Τα νέα είναι ότι αυτή τη στιγμή προγραμματίζεται η μετάβαση του forum στη νέα πλατφόρμα την ερχόμενη Παρασκευή/Σάββατο 3/4 Μαϊου. Το site θα κλείσει εντελώς είτε Παρασκευή βράδυ ώρα Ελλάδας είτε Πέμπτη βράδυ, ανάλογα με το πότε θα είμαστε έτοιμοι (και από το αν καταφέρω να πάρω άδεια από τη δουλειά :D )
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο το σημείο που γράφω την ερώτησή μου αλλά προσπαθώ να βάλω στον Ταξιδιωτικό χάρτη το Λουξεμβούργο (Luxemburg) και δεν το βρίσκει!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο το σημείο που γράφω την ερώτησή μου αλλά προσπαθώ να βάλω στον Ταξιδιωτικό χάρτη το Λουξεμβούργο (Luxemburg) και δεν το βρίσκει!
Luxembourg. C'est en francais.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.209
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom