Travelstories επόμενα βήματα

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα έχω μάθει - παραιτούμαι από τη δουλειά μου εδώ και έρχομαι πίσω στην ανάπτυξη.

Ένα άλλο θέμα που θα είναι καινούριο είναι η δυνατότητα για καλύτερη διαχείριση των προσωπικών μηνυμάτων. Πιο συγκεκριμένα, η νέα πλατφόρμα διαχειρίζεται τα μηνύματα ως "συζητήσεις", με λίγα λόγια όταν στέλνεις ένα pm σε ένα μέλος και αυτό σου απαντήσει και εσύ απαντήσεις πίσω κλπ, αυτά καταχωρούνται κάτω από μία συζήτηση. Με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζουμε πολύ καλύτερη "τακτοποίηση" των προσωπικών μηνυμάτων.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Α,μας τα λες πολύ ωραία.
Τα PC στη Ζιμπάμπουε τα υποστηρίζουν αυτά,γιατί αλλιώς δεν μου αρέσουν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ανοίγω ένα ξεχωριστό τόπικ για να γράψω κάποια στατιστικά που έχουν ενδιαφέρον, μεταξύ αυτών και από πού έρχονται οι επισκέπτες στο Travelstories. ;)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Να ρωτήσω κάτι όσον αφορά τις φωτογραφίες.

Οι φωτογραφίες που ανεβάζουμε στις ιστορίες μας και δεν είναι από την γκαλερί του travelstories αλλά από άλλα site που τις ανεβάζουμε,θα μπορούμε να τις βάζουμε στα άλμπουμ μας?
Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να ρωτήσω κάτι όσον αφορά τις φωτογραφίες.

Οι φωτογραφίες που ανεβάζουμε στις ιστορίες μας και δεν είναι από την γκαλερί του travelstories αλλά από άλλα site που τις ανεβάζουμε,θα μπορούμε να τις βάζουμε στα άλμπουμ μας?
Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?
Δεν κατάλαβα τι ρωτάς ακριβώς. Πλέον το να βάζεις φωτογραφίες μέσα στις ιστορίες θα είναι πολύ εύκολο την ώρα που γράφεις το κείμενο.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν κατάλαβα τι ρωτάς ακριβώς. Πλέον το να βάζεις φωτογραφίες μέσα στις ιστορίες θα είναι πολύ εύκολο την ώρα που γράφεις το κείμενο.
Εγώ στο travelstories έχω ανεβάσει ένα άλμπουμ μόνο.
Στις ιστορίες που γράφω βάζω πάντα link από φωτό του panoramio καθώς στο συγκεκριμένο site ανεβάζω τις φωτόγραφίες μου.

Αυτό που ρωτάω είναι αν οι φωτογραφίες από τις ιστορίες θα μπορούν να μπουν και σε κάποιο άλμπουμ μετέπειτα και να μη μένουν μόνο μέσα στις ιστορίες.Δηλαδή θα ήθελα να εμπλουτίσω τα άλμπουμ μου στο travelstories αλλά να μη μπω στη διαδικασία να ανεβάσω φωτογραφίες αφού ήδη οι ιστορίες μου είναι γεμάτες με φωτό.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για να βάλεις φωτογραφίες στα άλμπουμ πρέπει να βάλεις φωτογραφίες, πώς αλλιώς θα γεμίσουν τα άλμπουμ με φωτογραφίες;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Για να βάλεις φωτογραφίες στα άλμπουμ πρέπει να βάλεις φωτογραφίες, πώς αλλιώς θα γεμίσουν τα άλμπουμ με φωτογραφίες;
Φυσικά και το γνωρίζω.Απλά ρώτησα μήπως υπάρχει τρόπος μεταφοράς των φωτογραφιών από τις ιστορίες σε άλμπουμ.
Προφανώς δεν γίνεται.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φυσικά και το γνωρίζω.Απλά ρώτησα μήπως υπάρχει τρόπος μεταφοράς των φωτογραφιών από τις ιστορίες σε άλμπουμ.
Προφανώς δεν γίνεται.
Μάλλον το αντίθετο πρέπει να κάνεις. Να βάζεις πρώτα τις φωτογραφίες στο άλμπουμ και ύστερα να χρησιμοποιείς τα link τους στην ιστορία.

Το ερώτημα είναι εάν βάζοντας το link από την φωτογραφία του άλμπουμ θα εμφανίζεται η ίδια η φωτογραφία και όχι η σμίκρυνση αυτής (thumbnail) όπως σήμερα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μάλλον το αντίθετο πρέπει να κάνεις. Να βάζεις πρώτα τις φωτογραφίες στο άλμπουμ και ύστερα να χρησιμοποιείς τα link τους στην ιστορία.

Το ερώτημα είναι εάν βάζοντας το link από την φωτογραφία του άλμπουμ θα εμφανίζεται η ίδια η φωτογραφία και όχι η σμίκρυνση αυτής (thumbnail) όπως σήμερα.
Ναι το γνωρίζω.Πάντως αν πατήσεις δεξί κλικ πάνω στη φωτό και επιλέξεις το αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας και επικολλήσεις το link θα εμφανιστεί μεγάλη η φωτό στην ιστορία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.224
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom