Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η ψηφοφορία του μήνα που κάποιος ανέφερε πιο πάνω έχει "κρυφτεί" προς το παρόν γιατί δεν έχουμε τρόπο να κρύψουμε τα αποτελέσματα μέχρι το τέλος της όπως είχαμε πριν. Το δουλεύουμε και μόλις λυθεί θα το επαναφέρουμε :)

Για το ότι φαίνεται ανά πάσα στιγμή τι κάνουν τα μέλη που είναι online, διορθώθηκε και δε φαίνεται πλέον, όπως ήταν και πριν. Όλα τα υπόλοιπα (το πού ποστάρει κάποιος, αν έβαλε μια φωτογραφία ή έκανε ένα μήνυμα like) ήταν εμφανή και πριν και θα μείνουν έτσι.

Για τα πρόσφατα μηνύματα που κάποιος είπε στην αρχική σελίδα, ούτε στην προηγούμενη έκδοση ήταν πάνω πάνω στην αρχική σελίδα, αντιθέτως ήταν κάτω κάτω πάλι όπως και τώρα. Εγώ πχ δεν έχω καν στα bookmark μου την αρχική σελίδα, ούτε πριν την είχα. Έχω την σελίδα των φόρουμ και εκεί μπαίνω απευθείας, και πλέον εκεί βλέπω άμεσα τα πρόσφατα μηνύματα στη δεξιά μπάρα (όπως πριν τα βλέπαμε στο tab των στατιστικών). ;)

Όπου υπάρχουν προβλήματα με τις ταξιδιωτικές ιστορίες θα λυθούν είναι μέσα στις πρώτες προτεραιότητες, αν κάτι βλέπετε ειδικά στις ιστορίες καλό είναι να μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Oύτε εγώ καταλαβαίνω γιατί έγινε θέμα η φανερή δραστηριότητα του καθενός.
Που είναι το κακό να φαίνονται τα like,οι συζητήσεις που συμμετέχουμε κτλ.
Η μυστικοπάθεια τι θέλει να δείξει?
Στην τελική φαντάζομαι ελάχιστοι θα μπούν σαυτή τη διαδικασία να βλέπουν την δραστηριότηταν άλλων μελών.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το πρόβλημα ήταν ότι έβλεπες κάνοντας κλικ στο "μέλη ονλάιν" το τί κάνουν τα μέλη εκείνη τη στιγμή (ποιο θέμα διαβάζουν, αν φτιάχνουν το προφίλ τους, αν πάνε στην τουαλέτα :D κλπ), το οποίο ήταν απενεργοποιημένο στην προηγούμενη πλατφόρμα, και το οποίο απλά είχε ξεφύγει στα permissions εδώ - το απενεργοποίησα και τελείωσε η υπόθεση. Όλα τα υπόλοιπα είναι ακριβώς ίδια με πριν. :)
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Υπάρχουν ατέλειες, χρειάζεται σε όλους χρόνος (στήσιμο και εξοικείωση μελών), θα ξεβολευτούμε στην αρχή αλλά σε κάθε περίπτωση μπράβο για την προσπάθεια. Προσωπικά, από τον λίγο χρόνο που μέχρι στιγμής έχω αφιερώσει, η κύρια διαφωνία μου είναι ο δύσχρηστος χάρτης. Συμφωνώ με αρκετά από τα σχόλια του hydronetta
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Όπως κ πολλοί άλλοι χρήστες, προτιμούσα κ γω την προηγούμενη μορφή του χάρτη
Πραγματικά έτσι όπως είναι τώρα, απλά βλέπεις ένα σύνολο απο πινέζες η μια πάνω στην άλλη --- πρέπει να κάνεις zoom σε περιοχές κ γενικά δεν πιστεύω οτι εξυπηρετεί τίποτα γιατί δεν νομίζω να μπεί κάποιος στον κόπο να το ζοομάρει
Πιστεύω (αν συμφωνούν κ οι περισσότεροι .. που πιστεύω οτι συμφωνούν) οτι τουλάχιστον για τον χάρτη, ίσως ήταν καλύτερο να επανέλθουμε στην προηγούμενη μορφή

Κατά τα άλλα, μπράβο για τον χρόνο που ασχοληθήκατε , τις αλλαγές σε λίγο καιρό θα τις έχουμε συνηθίσει όλοι
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Με όλο το σεβασμό προς τη σκληρή δουλειά όλων...
(1) Ο χάρτης πραγματικά δεν παλεύεται. Είναι κρίμα γιατί όπως και ο Γιώρος και εμένα ήταν απο τα πρώτα πράγματα που έβλεπα σε ένα προφίλ. Είναι πάρα πολύ δύσκολο για κάποιον ο οποίος έχει πάει σε πάνω απο 40-50 χώρες (100-150 πόλεις, καμια 200-300 χωριά) να κάθεται να τα βάζει ένα ένα και με ημερομηνίες. Και ειλικρινά εδω δεν θυμάμαι τι έφαγα προχτες. Πως να θυμηθώ ποιές ηταν οι ακριβείς ημερομινίες ενός ταξιδιού πριν 10 χρόνια?

Και οπτικά σαν αναγνώστης θέλω να δω απλά που έχει πάει ο άλλος. Αυτο δεν σημαίνει οτι με ενδιαφέρει να δω με τόση λεπτομέρια που... Αν ζητήσω κάποια πληροφορία και μοθ την δώσει, λογικά θα μου πει ότι πήγε μόνο στο μέρος Χ πριν 4 χρόνια.

Ο χάρτης του γουρουνιού για παράδειγμα είναι αισθητικά χειρότερος απο πριν, παρότι έχει πιο πολλές πληροφορίες...και ουσιαστικά καταλαβαίνω λιγότερα παρά περισσότερα.

(2) Για να διαβάσεις το φόρουμ απο κινητό πρέπει να μπείς στην κεντρική σελίδα και να κάνεις scroll down πάνω απο 20-30 πράγματα για να μπορέσεις να φτάσεις την είσοδο του φόρουμ...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Επίσης ένα θεματάκι που είδα τώρα ------- στην προηγούμενη μορφή , τα πιο πρόσφατα θέματα συζήτησης τα οποία είχα ήδη διαβάσει, μου τα έβγαζε με ΜΗ εντονο χρώμα (ώστε να μην μπω στον κόπο να τα ξαναδιαβάσω) ... αν μπορούσε να γίνει κατι τέτοιο κ τώρα θα ηταν πολυ βολικό
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Με όλο το σεβασμό προς τη σκληρή δουλειά όλων...
(1) Ο χάρτης πραγματικά δεν παλεύεται. Είναι κρίμα γιατί όπως και ο Γιώρος και εμένα ήταν απο τα πρώτα πράγματα που έβλεπα σε ένα προφίλ. Είναι πάρα πολύ δύσκολο για κάποιον ο οποίος έχει πάει σε πάνω απο 40-50 χώρες (100-150 πόλεις, καμια 200-300 χωριά) να κάθεται να τα βάζει ένα ένα και με ημερομηνίες. Και ειλικρινά εδω δεν θυμάμαι τι έφαγα προχτες. Πως να θυμηθώ ποιές ηταν οι ακριβείς ημερομινίες ενός ταξιδιού πριν 10 χρόνια?

Και οπτικά σαν αναγνώστης θέλω να δω απλά που έχει πάει ο άλλος. Αυτο δεν σημαίνει οτι με ενδιαφέρει να δω με τόση λεπτομέρια που... Αν ζητήσω κάποια πληροφορία και μοθ την δώσει, λογικά θα μου πει ότι πήγε μόνο στο μέρος Χ πριν 4 χρόνια.

Ο χάρτης του γουρουνιού για παράδειγμα είναι αισθητικά χειρότερος απο πριν, παρότι έχει πιο πολλές πληροφορίες...και ουσιαστικά καταλαβαίνω λιγότερα παρά περισσότερα.

(2) Για να διαβάσεις το φόρουμ απο κινητό πρέπει να μπείς στην κεντρική σελίδα και να κάνεις scroll down πάνω απο 20-30 πράγματα για να μπορέσεις να φτάσεις την είσοδο του φόρουμ...
Δε καταλαβαίνω τι λες. Οι ημερομηνίες πλέον δεν είναι υποχρεωτικές το φτιάξαμε αυτό. Σας παρακαλώ αν κάνετε τον κόπο να γράψετε, διαβάστε τι έχει ειπωθεί μέχρι τώρα μην ξαναγράφουμε τα ίδια πράγματα :)

Για το θέμα της εμφάνισης του χάρτη που έχει πολλές πινέζες, σκέφτομαι μια λύση γι'αυτό, αναμείνατε ;)

Αυτό με το κινητό δε το κατάλαβα ακριβώς, αλλά αν εννοείς ότι το μενού "forum" είναι μετά τις ταξιδιωτικές ιστορίες και πρέπει να τις περάσεις όλες, τότε μπορώ να το φτιάξω αυτό και να το φέρω ακριβώς μετά την αρχική σελίδα ;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.048
Oύτε εγώ καταλαβαίνω γιατί έγινε θέμα η φανερή δραστηριότητα του καθενός.
Που είναι το κακό να φαίνονται τα like,οι συζητήσεις που συμμετέχουμε κτλ.
Η μυστικοπάθεια τι θέλει να δείξει?
Στην τελική φαντάζομαι ελάχιστοι θα μπούν σαυτή τη διαδικασία να βλέπουν την δραστηριότηταν άλλων μελών.
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το να φαίνονται τα likes ή τα ποσταρίσματά μου, όπως και πριν. Αλλά ευχαριστώ τον Δευκαλίωνα για την απενεργοποίηση της λειτουργίας που ανέφερα, καθώς έτσι διαχωρίζεται η δημόσια δραστηριότητα του κάθε μέλους από την ιδιωτική- και δεν πρόκειται λοιπόν για μυστικοπάθεια.
Γενικά, αρχίζει να μου αρέσει τελικά. Ο χάρτης έχει μεγάλες "καρφίτσες" και μπουκώνει η εικόνα. Επίσης κουράγιο στους πολυταξιδεμένους, έχουν γολγοθά να τον συμπληρώσουν. ;). Πολύ τσαχπίνικα τα smileys...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το μενού με τα αδιάβαστα μηνύματα, βρίσκεται στην επιλογή "νέα μηνύματα".
Δεν σας καλύπτει αυτό; :)
Βασικα οχι, εμενα μου λειπει η κατω μπαρα και συγκεκριμενα ο φακελος με τα "τελευταια μηνυματα" (καπως ετσι το ελεγε) που το εβρισκες σε οποιαδηποτε σελιδα του site. Το νεα μηνυματα ειναι μονο στο forum. Δεν ειναι και κανενα σοβαρο προβλημα αλλα απλα δεν με καλυπτει.

Η ελλειψη χρωματων νομιζω πως ειναι το μεγαλυτερο αρνητικο του νεου site. Τα ταξιδια ειναι αρρηκτα συνδενδεμενα με εικονες και χρωματα κι αυτη η μινιμαλ γραμμη του logo και τα ατονα χρωματα νομιζω πως ειναι τελειως εξω απο το χαρακτηρα του. Για αλλο θεμα θα ηταν σουπερ αλλα εχουμε ταξιδια μια ατμοσφαιρα παρεας και σε γενικες γραμμες ενα φορουμ σουπερ ζωντανο και ευδιαθετο και βαζουμε ενα μουντο γκρι και ενα αχνο μπλε θαλασσι. Ειλικρινα το πιο ζωντανο χρωμα και που δεν με κουραζει ειναι το μαυρο του footer.

Γενικα το νεο περιβαλλον μου φαινεται πιο δυσχρηστο και κουραστικο. Οι διορθωσεις βεβαια που γινονται και η εξοικειωση μου μαζι τους πιστευω πως θα φερουν τα πραγματα στα ισια τους. Για την ωρα το βλεπω λιγο σαν λαβυρινθο και δεν εχω χρονο και διαθεση να μπω και να χαθω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βασικα οχι, εμενα μου λειπει η κατω μπαρα και συγκεκριμενα ο φακελος με τα "τελευταια μηνυματα" (καπως ετσι το ελεγε) που το εβρισκες σε οποιαδηποτε σελιδα του site. Το νεα μηνυματα ειναι μονο στο forum. Δεν ειναι και κανενα σοβαρο προβλημα αλλα απλα δεν με καλυπτει.
Κοιτάω να δώσω μια λύση σε αυτό που να εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
40-50 χώρες (100-150 πόλεις, καμια 200-300 χωριά) να κάθεται να τα βάζει ένα ένα και με ημερομηνίες. ...
έστω και χωρίς ημερομηνίες..πώς να βαλουν καποια μελη 300, 400, 500+ ταξίδια?
θα μπορούσε να υπάρχει η επιλογή χωρών? και να χρωματίζονται όπως πριν στον ιδιο χαρτη? απλά ρωτάω επειδή ετσι θα τον προτιμούσα. θενκς.
κατά τα λοιπά μ' αρεσει αρκετά η νέα εμφανιση..αν κ λίγο πιο εντονο χρωματακι παει..
κ τελος τα profile views φαινονται καπου? σορυ κιόλας αν ειναι καπου κ δεν το ειδα.. ;)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom