Travelstories Magazine

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ένα ωραίο άρθρο για το 798 space του Πεκίνου νομίζω πρέπει να διορθωθεί το '' σε έκταση χιλίων τετραγωνικών μέτρων'' μου φαίνονται πολύ λίγα για όλο το πρότζεκτ
https://www.travelstories.gr/i-nea-politistiki-epanastasi-tis-kina/
http://www.798district.com/en/798_discover/798_about/
Χμμμ, ήταν πάνω κάτω τόσο στην αρχή, μάλλον τώρα έχει μεγαλώσει (αν και έχω την αίσθηση ότι το art κομμάτι καθαρά δεν είναι μεγαλύτερο). Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν στο περιοδικό φαίνονται πια οι συντάκτες των άρθρων (με τον τρόπο που θέλει ο καθένας να εμφανίζεται), ενώ ταυτόχρονα στήθηκε ένας αυτόματος μηχανισμός εμφάνισης των νέων άρθρων του περιοδικού σε μια νέα ενότητα εδώ στο φόρουμ, ώστε να γνωρίζουν και τα μέλη και οι επισκέπτες του φόρουμ τι καινούριο υπάρχει για να διαβάσουν στο περιοδικό. :)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
Συγχαρητηρια!!!! :clap:Ειναι παρα πολυ ωραιο, φρεσκο και πρακτικο!!

Σε πρωτη φαση δεν φαινοντουσαν οι συντακτες των αρθρων αλλα προφανως με προλαβες (παραπανω ποστ) ωστοσο θα ηθελα να υπαρχει μια πιο ολοκληρωμενη εικονα για τους συντακτες πχ φωτο/2 λογια για τον εαυτο τους.

Λογω επαγγελματικης "ευαισθησιας" θα ηθελα επισης τα αντιστοιχα photo credits.

Τελος, με μια γρηγορη ματια ειδα τα εξης:
(1)σε καποια αρθρα δεν ειναι ενεργοποιημενα τα λινκς που οδηγουν στο εστιατοριο ή ξενοδοχειο για το οποιο γινεται λογος
(2)σε αλλα αρθρα δεν ειναι ενεργοποιημενα τα σχολια για τους χρηστες
(3)υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπω μαζεμενους ολους τους συντακτες και να επιλεγω αυτον/ους που μου αρεσουν/εμπιστευομαι περισσοτερο?

Αυτα προς το παρον και θα επανελθω!!
Πολυ καλη δουλεια!!!!! :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Thanks για τα σχόλια @varioAthens :)

Για το θέμα των συντακτών, αν δεις το θέμα από την αρχή έχω γράψει ότι κάποιοι συντάκτες δε θέλουν να δημοσιεύσουν πληροφορίες γι'αυτούς, οπότε το έχω σεβαστεί. Καθώς η συντακτική ομάδα (ευελπιστώ να) μεγαλώνει, θα έχουμε κάποιου είδους σελίδα με τους συντάκτες και τη συμμετοχή τους ;)

Όσον αφορά τις φωτογραφίες, γίνονται όλα τα βήματα που απαιτούνται ανά περίπτωση. Στα περισσότερα άρθρα οι φωτογραφίες είναι αγορασμένες και δεν απαιτείται credit. Σε άλλα άρθρα που απαιτείται, ή που η φωτογραφία είναι μέσω κάποιας creative commons άδειας, σαφώς και υπάρχει credit, όπως ας πούμε στο σημερινό άρθρο για τους 5 αρχαιολογικούς προορισμούς: https://www.travelstories.gr/pente-...lla-sygklonistikoi-archaiologikoi-proorismoi/

Για τα links που λες , αν μου δώσεις ένα παράδειγμα μπορώ να το κοιτάξω.

Για τα σχόλια, σε ποιο άρθρο δεν μπορείς να σχολιάσεις; κανονικά όλα τα άρθρα έχουν facebook comments από κάτω.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
Για τα σχόλια, σε ποιο άρθρο δεν μπορείς να σχολιάσεις; κανονικά όλα τα άρθρα έχουν facebook comments από κάτω.
Π.χ. "Τι Βομβαη τι Μουμπαι" και πολλα ακομα... Μεχρι πριν λιγο ουτε πχ στο "Street Food στη Ν.Υ." μπορουσες να γραψεις σχολιο, τωρα "ανοιξε"
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Α μάλιστα οκ, ξέρω τι είναι αυτό, για κάποιο λόγο "κολλάει" το facebook comments, το έχω ήδη στη λίστα μου με αυτά που πρέπει να φτιάξω αλλά προς το παρόν ετοιμάζω κάτι μεγάλο για αύριο :bleh:
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Εκπληκτική δουλειά!!
Ευχαριστούμε όλη τη συντακτική ομάδα και φυσικά τον πρωτομάστορα!
:clap::clap::clap:
Μου αρέσει πολύ και η αίσθηση και το στήσιμο των θεμάτων και, φυσικα, τα κείμενα, σύντομα και περιεκτικά. Και το ότι είναι ανακατεμένα μ' αρέσει, μπορείς να βρεις ότι προτιμάς με ένα ρολάρισμα, μεγαλούπολη, παραλία, πολιτισμός, γκουρμέ, μια νέα ιδέα.
Πολύ ελκυστικό το περιοδικό μας!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Προς το παρόν πάει καλά, δείχνει να υπάρχει ενδιαφέρον, και νομίζω ότι θα πάει ακόμα καλύτερα μελλοντικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom