Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωχ, προβλέπω λαίλαπα επίθεσης...
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Kalspire ανυπομονώ για ανανεωμένο top & bottom 5 :D
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Επειδη ουσιαστικα μιλαμε εκτος απο μικρες πολεις και για μητροπολεις, εδω ειναι δυσκολο, απο οτι φαινεται, να καταληξουμε στα ορια στη αθηνα, θα τα ορισουμε στο λονδινο το παρισι η τη νεα υορκη? ας ψηφισει ο καθενας οπως νομιζει , παιχνιδι ειναι.....:D ασε, μη βαλουμε και αλλους μπελαδες....:haha::haha::haha:

Έχεις δίκιο οτι είναι λίγο δύσκολο να καταλήξουμε σε όρια,καθώς συνήθως ο τουρίστας όταν πηγαίνει σε μια πρωτεύουσα αν κάτσει ειδικά αρκετες μέρες,θα θέλει να δει και τα περίχωρα,τα προάστια ή/και τις διπλανές πόλεις.Δύσκολα θα ξαναπάει σε μια χώρα για να δει μόνο ένα ωραίο προάστιο.Ξέρω τουρίστες που τους αρέσει η Κηφισιά ή η Γλυφάδα αλλά δεν θα έρθουν στην Ελλάδα μόνο γι'αυτές τις περιοχές,οπότε όταν κρίνουν την Αθήνα συμπεριλαμβάνουν και τη γνώμη τους γι'αυτές τις περιοχές...Εμένα μου αρέσει πολύ το Richmond αλλά δεν θα πήγαινα στην Αγγλία μόνο γι'αυτό,το βλέπω όταν πάω στο Λονδίνο...Όταν διαμορφώνω τη γνώμη μου για το Λονδίνο έχω στο νου μου και τα προάστια....Anyway καθένας κρίνει όπως νομίζει και μπορεί να βαθμολογεί είτε μόνο το κέντρο μιας πόλης είτε μαζί με τα προάστια....Όπως λές παιχνίδι είναι...:haha::haha::haha:
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Τριπάκια πρέπει να έχεις βάλει το χαμηλότερο βαθμό από όλους στη Ρώμη.:haha:
Τουλάχιστον όλοι όσοι έχετε πάει Αβάνα την τοποθετείτε κοντά στο άριστα.Να και μια πόλη για την οποία συμφωνείτε όλοι.:haha:
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Προσωπικα με πεισατε να ερθω στην Αθηνα και να την ξαναγυρισω οπως τα περιεγραψατε!:D
Α επισης ουτε την Θεσσαλονικη τη θεωρω ομορφη πολη,αν και ειμαι σαλονικια:rolleyes:!Το λεω γιατι μερικοι βλεπω εκνευριστηκατε.
Αντε βαθμολογηστε κ αλλοι γιατι ειμαι περιεργη για το αποτελεσμα.Go on!!:clap:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ήρθα

Λοιπόν ετοιμάζεται καινούριο top-5/10 θα δούμε πως θα βγει.

Δεν μπαίνω καθόλου στο θέμα Αθήνα, διάβασα αρκετά και μπορώ να παρω θέση η οποία θα μοιάζει αρκετά με ήδη ειπωμένες. Δε λέω να μην κάνουμε κουβέντα, άλλωστε αυτό το θέμα μέσα από τις βαθμολογίες θα τροφοδοτεί διάφορα debate τα οποία είναι ευπρόσδεκτα νομίζω.

Όσο για αυτό που είπες _antonis_ το θέμα δεν θα κλείσει και νομίζω ότι αυτό το κάνει πιο ενδιαφέρον καθώς μετά τις επισκέψεις μας σε διάφορες πρωτεύουσες θα μπορούμε να ερχόμαστε και να ρίχνουμε την ψήφο μας και να βλέπουμε πως θα τροποποιείτε το αποτέλεσμα. Ευπρόσδεκτοι όποτε θέλετε κι εγώ από πίσω να κάνω τα updates

tripakia, δεν γίνεται μέσα σε ένα forum όπου υπάρχουν μέλη που έχουν κάνει λιγοστά ταξίδια, κι αυτά μπορεί με group, να ζητάω μια σφαιρική άποψη μιας πόλης. όχι, μιλάμε για το κέντρο καθώς αυτό επισκεπτόμαστε κατά κόρων. Το θέμα "ομορφιά" το εννοώ (όπως ίσως προβλέπεις) συνολικά γιατί μόνο συνολικά μπορώ να δω μια πόλη. δεν βαθμολογούμε αξιοθέατα ή πάρκα. δεν βαθμολογούμε την Ακρόπολη μόνη της και το Hyde Park. Όλα μαζί, δεν πρέπει να το σκέφτεστε πολύ, ο πρώτος βαθμός που σας έρχεται στο νου μετό που σου λένε μια πόλη, είναι αυτός που ζητάω.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αν και δεν μου αρεσουν οι μεγαλουπολεις για χαρη του φιλου μου του Σπυρου θα πω και εγω τη γνωμη μου

Αβάνα 20
Αθήνα 10 (και πολύ της πάει ,αν εξαιρεσεις το ιστορικο κέντρο , μια πόλη σχετο
τσιμεντο είναι )
Ιερουσαλημ 18
Παρίσι 18
Ρώμη 18
Λονδινο 15
Βιεννη 15
Βελιγραδι 12
Κάιρο 7
Σαν Χουάν 14 (Ruerto Rico )
Λίμα 12

και επειδη η Κωνσταντινουπολη ειναι η πιο όμορφη πόλη που εχω δει , την αναγνωριζω για πρωτευουσα ......του Βυζαντιου και της βαζω 20 με τόνο .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom