Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βάλε τις παιδί μου όλες...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Να και η δική μου λίστα:
Lisbon 18
Madrid 15
London 16
Paris 20
Bruxelles 16
Luxembourg 18
Monaco 16
Andorra la Vella 15
Berlin 17
Vienna 18
Bern 17
Rome 18
Prague 17
Budapest 18
Beograd 16
Bucharest 12
Sofia 13
Athens 15
Tunis 13
Bangkok 15
Tokyo 17
Manama 11
Havana 19
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Βάλε τις παιδί μου όλες...

μάλιστα,πατέρα:bleh:
Όσλο,Βίλνιους 13
(για διαφορετικούς αισθητικούς λόγους)

Κοπεγχάγη 11


Το ξανασκέφτηκα και έσβησα τη Σόφια,επειδή είναι άδικο να βαθμολογήσω σήμερα μια πόλη που έχω δει πριν 25-26χρ.
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Καλα εγω δε προκειται να ψηφισω γιατι οπως λεει και ο traveller τι μετρο συγκρισης να εχουμε εμεις με 3-5 χωρες.Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι πολυταξιδεμενοι βαζουν 13-15 στην Αθηνα.Ενταξει μη βαρατε:shark:, γιατι ειμαι σαλονικια θα λετε, στην Αθηνα εχω περασει πολυ ωραια αλλα την περιμενα πιο κατω βαθμολογικα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλα εγω δε προκειται να ψηφισω γιατι οπως λεει και ο traveller τι μετρο συγκρισης να εχουμε εμεις με 3-5 χωρες.Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι πολυταξιδεμενοι βαζουν 13-15 στην Αθηνα.Ενταξει μη βαρατε:shark:, γιατι ειμαι σαλονικια θα λετε, στην Αθηνα εχω περασει πολυ ωραια αλλα την περιμενα πιο κατω βαθμολογικα.
κι εμενα μου εκανε εντυπωση ατομα που εχουν δει δεκαδες πολεις να κατατασουν την αθηνα στις ΟΜΟΡΦΕΣ!μαλλον συναισθηματικοι λογοι..

ενω σε αλλα ασχετα θεματα οι ιδιοι εχουν πει οτι δεν υπαρχει ομορφη ελληνικη πολη και οτι η αθηνα ειναι ενα τσιμεντο!

περι ορεξεως...
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
giannnismits,συμφωνουμε σε πολλα,θυμαμαι τοτε και για το ιραν που ημασταν ξετρελαμενοι:haha::haha:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
θα συμφωνήσω και με τους 2 σας στο θέμα της Αθήνας.
και εγώ της έβαλα 8 με τη λογική πως σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα, απλά εγώ δεν τα έχω δει ακόμα!
αλλά ανάμεσα στις πρωτεύουσες που έχω δει,η Αθήνα είναι η πιο άσχημη και με διαφορά!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Πριν μερικά χρόνια θα βαθμολογούσα την Αθήνα χαμηλότερα, αλλά την επισκέφθηκα πρόσφατα με ξένους φίλους τουρίστες και έτσι μπήκα λίγο στο τριπάκι του "τουρίστα", ξέχασα το ότι έχω ζήσει εκεί και ότι έχω δει όλα της τα στραβά και τα ανάποδα και για 4-5 μέρες πήγα μόνο σε μέρη που ένας τουρίστας θα πήγαινε (όπως κάνουμε συνήθως και εμείς σε ξένες πόλεις που επισκεπτόμαστε).

Εντυπωσιάστηκα από το πόσο άλλαξε η άποψή μου για την Αθήνα, εξ' ου και η πάνω της βάσης βαθμολογία. Όταν ζεις σε μια πόλη, δε μπορείς να την κρίνεις αντικειμενικά, συγκρινόμενη μάλιστα με πόλεις που επισκέφθηκες απλά ως τουρίστας!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
giannnismits,συμφωνουμε σε πολλα,θυμαμαι τοτε και για το ιραν που ημασταν ξετρελαμενοι:haha::haha:
αχ αυτο το ιραν...ασε τωρα με επιασε τρελα με νορβηγια και το σκεφτομαι για μαρτιο 2013.

θα συμφωνήσω και με τους 2 σας στο θέμα της Αθήνας.
και εγώ της έβαλα 8 με τη λογική πως σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα, απλά εγώ δεν τα έχω δει ακόμα!
αλλά ανάμεσα στις πρωτεύουσες που έχω δει,η Αθήνα είναι η πιο άσχημη και με διαφορά!
μα απο ευρωπαικες πρωτευουσες πρεπει να ειναι απ τις πιο ασχημες..ας ειμαστε ειληκρινης..

δεν ειναι λαθος η αποψη σου Dva Srca ετσι οπως το βλεπεις αλλα εσυ μιλας για το ιστορικο κεντρο της αθηνας..εκει ναι συμφωνω εχει ομορφα να δεις..αλλα οταν παμε σε μια πολη περα απ το ιστορικο κεντρο θελουμε να σουμε και εξω απ αυτο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom