Trip Advisor:Πρόστιμο 500.000 €

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Θυμιζω μονο οτι η απαντηση μου αφορουσε αποκλειστικα το φαγητο.
Ναι, αλλά το θέμα δεν αφορά μόνο το φαγητό. Το σχόλιό μου δεν αφορούσε μόνο αυτά που είπες εσύ αλλά γενικότερα την αξιοπιστία του συγκεκριμένου σάιτ. Απλά παρέθεσα μόνο το δικό σου σχόλιο γιατί ήταν το πιο απόλυτο.
Αλλά, ακόμη και στο φαγητό, αν θες, στο πρόσφατο ταξίδι μου στη Λήμνο, το καλύτερο εστιατόριο του νησιού, στο οποίο φάγαμε 2 φορές και αν μπορούσαμε θα τρώγαμε κάθε μέρα και το οποίο ήταν ένα από τα καλύτερα στα οποία έχω φάει στη ζωή μου, είναι στα κορυφαία στη λίστα του tripadvisor (όπως και στο foursquare, κλπ.).
Αν εψαχνες φαγητο στη Βιρμανια απο το trip advisor...εχασες το κουλερ λοκαλ.
Χαχα, νά'σαι καλά, μ'έκανες και γέλασα! Όχι, πήγαινα εκεί που με οδηγούσε η αλάνθαστη μύτη λαγωνικού που έχω! :bleh: Αλλά κι αυτά στα οποία μας πήγε ο ξεναγός που βρήκαμε στο tripadvisor, ήταν όλα πολύ καλά.
Υπαρχουν απειρως καλυτερα εργαλεια κ αξιοπιστοι οδηγοι. Παντα για φαγητο μιλαω.
Το ότι υπάρχουν κι άλλα εργαλεία δεν το αμφισβήτησε κανείς. π.χ. για την Ελλάδα που ανέφερες, υπάρχει κι ο Ταβερνοχώρος! Όπως και για τη Ρώμη, υπάρχει ο @Samion . :) Ανάλογα τι ψάχνει κανείς...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.677
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Το TripAdvisor ξεκίνησε σαν μια πολύ καλή ιδέα και φάνηκε αρχικά εξαιρετικά χρήσιμο. Πολύ νωρίς όμως φάνηκαν οι αδυναμίες του. Τις έχουμε ξανασυζητήσει στο παρελθόν. Πλέον δεν μπορώ να το πάρω και πολύ σοβαρά, τη στιγμή που σήμερα εμφανίζει για Νο1 αξιοθέατο στη Θεσσαλονίκη... το γήπεδο της Τούμπας. Θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις τα κρυμμένα διαμάντια εκεί μέσα. Ίσως να είναι ακόμη ένα χρήσιμο εργαλείο σε προορισμούς σχετικά δύσκολους αλλά εκεί που αφθονεί η πληροφόρηση από άλλες πηγές δεν το εμπιστεύομαι πια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Πλέον δεν μπορώ να το πάρω και πολύ σοβαρά, τη στιγμή που σήμερα εμφανίζει για Νο1 αξιοθέατο στη Θεσσαλονίκη... το γήπεδο της Τούμπας.
Καλά το είχα καταλάβει εγώ ότι δε χωνεύεις το Μπάοκ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
σήμερα εμφανίζει για Νο1 αξιοθέατο στη Θεσσαλονίκη... το γήπεδο της Τούμπας.
Τα έντονα παράπονά μου στους Θεσσαλονικείς συμφορουμίτες. Έχω ανέβει Θεσσαλονίκη για συναντήσεις, για ξεναγήσεις, για τόσα και τόσα, και μια φορά δε με έχετε πάει στο Νο.1 αξιοθέατο της πόλης σας :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Το TripAdvisor ξεκίνησε σαν μια πολύ καλή ιδέα και φάνηκε αρχικά εξαιρετικά χρήσιμο. Πολύ νωρίς όμως φάνηκαν οι αδυναμίες του. Τις έχουμε ξανασυζητήσει στο παρελθόν. Πλέον δεν μπορώ να το πάρω και πολύ σοβαρά, τη στιγμή που σήμερα εμφανίζει για Νο1 αξιοθέατο στη Θεσσαλονίκη... το γήπεδο της Τούμπας. Θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις τα κρυμμένα διαμάντια εκεί μέσα. Ίσως να είναι ακόμη ένα χρήσιμο εργαλείο σε προορισμούς σχετικά δύσκολους αλλά εκεί που αφθονεί η πληροφόρηση από άλλες πηγές δεν το εμπιστεύομαι πια.
Να το δείτε μελλοντικά το θέμα..Όταν θα σκάψουν για να φτιάξουν το νεο γήπεδο και θα βρουν ένα σωρό αρχαία θα γίνει σίγουρα το Νο.1 αξιοθέατο...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ πάντως το χρησιμοποιώ από το 2014 είτε κάνω ταξίδι στην Ελλάδα είτε έξω..Εννοείτε πως πολλές κριτικές είναι εσκεμμένες αλλα όταν βλέπεις για ενα τάδε μαγαζί ότι έχει 500 και σχόλια ε τότε δεν γίνετε να είναι όλα στημένα..Επίσης μην ξεχνάμε πως όλα είναι θέμα γούστου..Μπορει ένα μαγαζί να είναι στο τοπ 5 με 1000 και σχόλια αλλά εμενα να μην μαρεσει..π.χ φέτος στην Σέριφο έλεγαν κάτω από ένα μαγαζί που έχει 400 και σχόλια ότι δεν δίνουν απόδειξη..Ε πράγματι δεν μας έδωσαν απόδειξη. Το έφερα απλά σαν παράδειγμα για να πω ότι όλα είναι σχετικά. Το παν είναι να ξέρεις να το χειρίζεσαι και όχι να πηγαίνεις εκεί που σε πηγαίνει...
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
προσωπικα με εχει βοηθησει αρκετα, ειδικα οσων αφορα εστιατορια στα διαφορα μερη που τριγυρναω.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.677
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Τα έντονα παράπονά μου στους Θεσσαλονικείς συμφορουμίτες. Έχω ανέβει Θεσσαλονίκη για συναντήσεις, για ξεναγήσεις, για τόσα και τόσα, και μια φορά δε με έχετε πάει στο Νο.1 αξιοθέατο της πόλης σας :)
Μα κι εσύ δεν συμβουλεύτηκες το TripAdvisor για να ξέρεις πού θα πας. Όλο σε κάτι αρχαία και κάτι εκκλησίες τρέχεις κάθε φορά που έρχεσαι...
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Το TripAdvisor είναι καλό μόνο σε συνδυασμό με travelstories :). Δείτε στο YouTube το βίντεο 'how to become TripAdvisor' s No1 fake restaurant in London'
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Προσωπικά έχω φάει μούφα και από προτάσεις tripadvisor αλλά και από προτάσεις travelstories κυρίως σε εστιατόρια.

Φυσικά είναι διαφορετικό δηλ χειρότερο να φας μούφα από πρόταση εστιατορίου tripadvisor που βρίσκεται στην πρώτη δεκάδα και υποτίθεται είναι ο μέσος όρος της άποψης αρκετών κριτικών (ανθρώπων) και διαφορετικό να φας μούφα από πρόταση travelstories που την έκαναν 2-3 άτομα που μπορεί να έχουν διαφορετικά γούστα και προτιμήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom