Ιταλία Tutte le strade portano a Roma...

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ανεβαίνοντας στο δωμάτιο μου συνειδητοποιώ πώς έχω και πάλι ακριβώς το ίδιο δωμάτιο που μου είχαν δώσει την πρωτομαγιά… Σούπερ..


afarm6.static.flickr.com_5261_5551023757_25274fca24.jpg

Η θέα απ το δωματιό μου...Hotel Mercure..
bravo sapi e grazie mille για τις φωτο..
ειδικά αυτή να την αφιερώσεις στους αμφισβητίες που μίλησαν αλλού για βλαχοκαταστάσεις κλπ..
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αξιοθαύμαστο το εγχείρημά σου, ειδικά από τη στιγμή που αμφέβαλλες ακόμη και για το αν θα ανεβοκατέβεις τα σκαλιά..
Τί να πώ? Να είναι ο αέρας της Ιταλίας?
Πάντως πέρα απ την πλάκα,αν κανείς δεν έχει περάσει κανείς αυτό που πέρασα, που φυσικά δεν το εύχομαι σε κανένα,δε μπορεί να καταλάβει το πόσο σημαντικό είναι αυτό για μένα...Δεν πίστευα στα μάτια μου...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν γνωρίζω τι σου έχει συμβεί.
Μου αρέσει πολύ η ιστορία σου, γιατί δεν είναι η ιστορία ενός τουρίστα(άνω τελεία)είναι αυτή ενός 'πρώην κατοίκου'. Αυτές οι ιστορίες μού αρέσουν, μπράβο.
Κανόνισα να περάσω κι εγώ μια βόλτα στην επιστροφή μου και αναρωτιέμαι πού βρίσκεται το γλυπτό που φωτογράφισες. Δώσε μου, σε παρακαλώ, πληροφορίες, γιατί από τη φωτογραφία μόνο το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και θα ήθελα να το δω από κοντά.
Αυτά.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Τέλεια!! Πάντα τέτοια σάπι! :clap::clap::clap:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Δεν γνωρίζω τι σου έχει συμβεί.
Μου αρέσει πολύ η ιστορία σου, γιατί δεν είναι η ιστορία ενός τουρίστα(άνω τελεία)είναι αυτή ενός 'πρώην κατοίκου'. Αυτές οι ιστορίες μού αρέσουν, μπράβο.
Κανόνισα να περάσω κι εγώ μια βόλτα στην επιστροφή μου και αναρωτιέμαι πού βρίσκεται το γλυπτό που φωτογράφισες. Δώσε μου, σε παρακαλώ, πληροφορίες, γιατί από τη φωτογραφία μόνο το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και θα ήθελα να το δω από κοντά.
Αυτά.
Σ ευχαριστώ.. Απλά για περίπου 5μήνες δε μπορούσα να μετακινηθώ καλά καλά,με αφόρητους πόνους, εξαιτίας μια ρήξης (κι όχι μόνο είχε πάθει ζημιά όλη η επιγονατίδα..)..
Το "Risveglio" βρίσκεται στη Via Cristoforo Colombo λίγα μέτρα απ τη στάση του μετρό Eur Fermi..Είναι πολύ εύκολο να το βρείς, αλλα αρκετά έξω απ το κέντρο,αν έχεις χρόνο να κάνεις μια βόλτα προς τα εκεί..
Μια φωτογραφία που βρήκα στο ιντερνετ, είναι πραγματικά μοναδικό...
afarm5.static.flickr.com_4011_4340727433_cbe251efe0_z.jpg
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Sapienza (τόσο καιρό δεν ήξερα ότι σε λένε Σοφία, νόμιζα ότι απλώς είχες φοιτήσει στο La Sapienza!) τι να πω, μπράβο και πάλι μπράβο! Μπράβο για την αποφασιστικότητά σου, το θάρρος, το κουράγιο, την ωραία ιστορία, τις φωτογραφίες και φυσικά για την αγάπη σου για τη Ρώμη!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapienza (τόσο καιρό δεν ήξερα ότι σε λένε Σοφία, νόμιζα ότι απλώς είχες φοιτήσει στο La Sapienza!) τι να πω, μπράβο και πάλι μπράβο! Μπράβο για την αποφασιστικότητά σου, το θάρρος, το κουράγιο, την ωραία ιστορία, τις φωτογραφίες και φυσικά για την αγάπη σου για τη Ρώμη!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Ναί,να συστηθώ κι επισήμως,Σοφία, για τους φίλους Sappy.. Χίλιες φορές να τρώμε τα λεφτουδάκια μας στα ταξίδια παρά στους γιατρούς!! Για μένα το φάρμακο είναι η Ιταλία...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σοφία το καλύτερο "φάρμακο" για το σώμα και τη διάθεση είναι ένα ταξιδάκι! Μου αρέσει πολύ η ιδιαίτερη ιστορία σου! Ανυπομονώ για τη συνέχεια!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Να πως είναι ο πραγματικός ιταλόφιλος, έχουμε τον ίδιο τίτλο σε ιστορία αλλά η sapienza τον έχει στη γλώσσα που του αρμόζει...(http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E4%E7%E3%EF%FD%ED-%F3%F4%E7-%F1%FE%EC%E7.html)

Εύγε sapienza και όσοι είμαστε λίγο active άτομα σε καταλαβαίνουμε για το πως ένιωθες (ελπίζω να είναι πλέον παρελθόν η περιπέτεια).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οτι θα εβρισκα μια ιστορια για τη Ρωμη οχι απλως καλη αλλα παρα πολυ ωραια ειλικρινα δεν το περιμενα. Η φωτο με τη θεα απο το ξενοδοχειο ειναι πραγματικα ομορφη αυτο ομως δεν διορθωνει το κιτσαριο εξω απο το Κολοσσαιο. Μπραβο sapienza!

ΥΓ Ετσι να την αγαπατε τη Ρωμη. Το εχει αναγκη απο τους λιγους υποστηρικτες της.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μπραβο μανακι μου...περιμενουμε τη συνεχεια .... φυσικα και φωτος απο τον μαραθωνιο
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μπραβο μανακι μου...περιμενουμε τη συνεχεια .... φυσικα και φωτος απο τον μαραθωνιο
Φυσικά..Αν και κάτι μου λέει ότι αλλες φωτογραφίες θα θέλεις να δεις περισσότερο...:haha:
Δε βλέπω την ώρα να βρεθούμε μαζί στο επόμενο ταξίδι μας Ευαγγελία και κάτι μου λέει οτι θα περάσουμε πολύ όμορφα στη Βενετία....!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom