Μεξικό Veracruz,Ver, Mexico

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αντώνη ,μπράβο σου ήταν
tango
echo
lima
echo
i
oscar!!!!!
θύμησε μου το Ι
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
india .
Bravo καπετανιε ,εισαι καλος δασκαλος ,αλλά βλεπω εχεις και καλη μαθητρια:clap:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Τα συγχαρητήρια και από μένα! Πολύ όμορφη ιστορία και δεν ξέρω γιατί την είχα παραμελήσει τόσον καιρό
 

leopoldo4

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μανάος
Felicidades colega muy buena descripcion.Αντιπροσωπεύεις επάξια την γενιά των ναυτικών που μας ονομάσανε παιδια του Κόλπου.Όλους εμάς που δουλεύαμε στου λιγνού,στου νοτια,στου μαρινάκη,στου σταφυλοπατη κτλ.Να είσαι πάντα καλά!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Felicidades colega muy buena descripcion.Αντιπροσωπεύεις επάξια την γενιά των ναυτικών που μας ονομάσανε παιδια του Κόλπου.Όλους εμάς που δουλεύαμε στου λιγνού,στου νοτια,στου μαρινάκη,στου σταφυλοπατη κτλ.Να είσαι πάντα καλά!!!
gracias companiero.
σταφυλοπάτη (MV SIMBA- και SANTA HELENA)

Στραβελάκης, Ξυλάς. κ.α.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Παιδιά δοκιμάζω να ανεβάζω ένα άλμπουν που πήρα από email. δεν ξέρω τι θα βγεί
cleardot.gif


cleardot.gif cleardot.gif
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.296
Με καθυστερηση 8 ετιας το διαβασα το αρθρο σου γι'αυτη την πολη. Ειναι ονειρο ζωης να την επισκεφτω. Λιγο απο τον Πυλαρο http://pylaros.blogspot.it/, λιγο απο τον Παρουση http://www.godimitris.gr/index.php, λιγο απο οτι ξερω απο τα τραγουδια της Βερα Κρουζ & την μαριμπα &την κουλτουρα, λιγο απο την Ουζη, ελπιζω να εκπληρωσω το ονειρο ζωης να την επισκεφτω φετος πριν την καθοδο μου για το Puerto Telchac. Θυμαμαι την Ουζη πολλα χρονια πριν, πανω απο 30, σε ενα @#$%μπαρο στην cd Juarez να μου λεει πως την εκανε ετσι η ζωη, εξαιτιας του Τακη, αφ'οτου την γυρισαν στο Μεξικο απο την Τacoma Wa, το ICE, τοτες το λεγανε immigration, πηξαινε καθε μερα μπας και ξαναγυρισει ο Τακης, για 2, 3, 4 χρονια στην προκυμαια, στην Muelle de Armada de Mexico απο 2 μηνων εγγυος και αργοτερα με το γυιο της! Σαν μαυροασπρη ελληνικη ταινια με το 'Καθε λιμανι και καυμος' του Γαβαλα στο background! Εχω φαει αυτη τη χωρα με το κουταλι & δεν την χορταινω. Και μια που'σε & κοντοχωριανος δεν θα πιω μια ρακη, αλλα 2 τεκιλες añejos στην υγεια σου.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Με καθυστερηση 8 ετιας το διαβασα το αρθρο σου γι'αυτη την πολη. Ειναι ονειρο ζωης να την επισκεφτω. Λιγο απο τον Πυλαρο http://pylaros.blogspot.it/, λιγο απο τον Παρουση http://www.godimitris.gr/index.php, λιγο απο οτι ξερω απο τα τραγουδια της Βερα Κρουζ & την μαριμπα &την κουλτουρα, λιγο απο την Ουζη, ελπιζω να εκπληρωσω το ονειρο ζωης να την επισκεφτω φετος πριν την καθοδο μου για το Puerto Telchac. Θυμαμαι την Ουζη πολλα χρονια πριν, πανω απο 30, σε ενα @#$%μπαρο στην cd Juarez να μου λεει πως την εκανε ετσι η ζωη, εξαιτιας του Τακη, αφ'οτου την γυρισαν στο Μεξικο απο την Τacoma Wa, το ICE, τοτες το λεγανε immigration, πηξαινε καθε μερα μπας και ξαναγυρισει ο Τακης, για 2, 3, 4 χρονια στην προκυμαια, στην Muelle de Armada de Mexico απο 2 μηνων εγγυος και αργοτερα με το γυιο της! Σαν μαυροασπρη ελληνικη ταινια με το 'Καθε λιμανι και καυμος' του Γαβαλα στο background! Εχω φαει αυτη τη χωρα με το κουταλι & δεν την χορταινω. Και μια που'σε & κοντοχωριανος δεν θα πιω μια ρακη, αλλα 2 τεκιλες añejos στην υγεια σου.
Kάποια μέρα να τις πιούμε μαζί. έχω επαφή ακόμα, με τον Μ.... μεξικανός κάτοικος εκεί, το la peroqia cafe έχει άλλαξει όνομα και στυλ, θα σου το δείξουν όμως και με το παλιό ονομα.
Και η πόλη εχει αλλάξει. Μα οι άνθρωποι όχι ελπ'ιζω. η κόρη του Γ.Ψ. που αναφερω τώρα είναι γιατρός στην Βερακρούζ.
δεν ήταν ένα απλό πέρασμα απ αυτό το πόρτο κι άλλοι είχαν "ιστορίες"...
salutos....
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.296
Ολες οι πολεις αλλαζουν με την παροδο του χρονου, οι ανθρωποι οχι. Και οπως σου ανεφερα & αναφερεις 'Καθε λιμανι και καυμος' . Παρεπιπτωντως η Ουζι ειναι Lupe & ξυριζε τα φρυδια της εβαζε & πολυ μολυβι & μεηκ απ για να περναει σαν Κινεζα. μια δυο φορες που την ειχα δει αμακιγιαριστη δεν την γνωρισα! Καλα σου ταξιδια η οπως λενε εκια κατω buenos viajes.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom