Ναμίμπια Visa για Ναμίμπια

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Αν κάποιος έχει κάνει την διαδικασία της βίζας μέσω Αγγλίας έχω μια απορία. Στέλνεις τα έγγραφα μαζί με το διαβατήριο σου και αναφέρει ότι πρέπει να έχεις προπληρωσει και το κόστος της επιστροφής της αποστολής στην Ελλάδα. Γνωρίζετε ποια μεταφορική το παρέχει αυτό σε δέματα εξωτερικού;
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.297
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Δεν χρειάζεται να στείλεις τίποτα,το Ελληνικό διαβατήριο παίρνει τη βίζα στο αεροδρόμιο του Windhoek
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Δεν χρειάζεται να στείλεις τίποτα,το Ελληνικό διαβατήριο παίρνει τη βίζα στο αεροδρόμιο του Windhoek
Σε ευχαριστώ αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, δυστυχώς η visa on arrival ισχύει μόνο στο αεροδρόμιο και όχι στα χερσαία σύνορα οπότε δε βολεύει για την περίπτωση μας(θα περάσουμε με αυτοκίνητο από Νότια Αφρική).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι αεροπορικες ομως δεν συμβουλευονται εμας αλλα το γκουγκλ. Τι να τους πω αν μου αρνηθουν επιβιβαση? Εχεις λινκ? η απλα την εμπειρια σου που καλη ειναι αλλα στο τσεκ ιν λιγο μετραει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ευχαριστώ αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, δυστυχώς η visa on arrival ισχύει μόνο στο αεροδρόμιο και όχι στα χερσαία σύνορα οπότε δε βολεύει για την περίπτωση μας(θα περάσουμε με αυτοκίνητο από Νότια Αφρική).
Αν ανοιγες το λινκ θα ειχες δει οτι ισχυει και σε χερσαια. Μονο που σαφως δεν αναφερονται η Ελλαδα κ η Κυπρος.
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Αν ανοιγες το λινκ θα ειχες δει οτι ισχυει και σε χερσαια. Μονο που σαφως δεν αναφερονται η Ελλαδα κ η Κυπρος.
Έχω επικοινωνήσει μέσω email με την πρεσβεία και μου απάντησαν ότι για τα χερσαία σύνορα η βίζα κατά την άφιξη δεν ισχύει.
Screenshot_20240311_225945.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω επικοινωνήσει μέσω email με την πρεσβεία και μου απάντησαν ότι για τα χερσαία σύνορα η βίζα κατά την άφιξη δεν ισχύει. View attachment 456379
Στο σαιτ τους αλλα λενε, δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι. Θα εμπιστευομουν ενα κυβερνητικο σαιτ.
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Πολύ βοηθητικά όσα έστειλες. Θα τους ρωτήσω αν ισχύει και για οδικώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom