Ηνωμένο Βασίλειο Visa elecron & maestro στο Λονδίνο

xrysos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα σας ,
θα ταξιδεψω σε 2 μερες για Λονδινο και σκεφτομαι για να μην κουβαλαω πολλα μετρητα πανω μου, να κανω κανα 350αρι συναλλαγμα σε λιρες και τις λοιπεσ συναλλαγες να τις "χρεώνω" ή σε μια visa electron που έχω ή σε μια maestro τησ εθνικής τραπεζας ,απ τη στιγμη που δεν διαθετω πιστωτική καρτα.
μπορουν να γίνουν οι συναλλαγες και τα διαφορα ψώνια που θα κανω μ αυτεσ τισ 2 καρτες ή να κανω περισσοτερο συναλλαγμα?
τι μου προτείνετε οι πιο εμπειροι?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες, μια χαρά θα είσαι με την electron. Δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάς πολλά λεφτά.
 

harisma23

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Απλώς πάρε κι ένα τηλέφωνο την κάρτα σου, για να δεις με τι ισοτιμία θα σε χρεώσουν.
Για να μην έχεις καμιά δυσάρεστη έκπληξη εκ των υστέρων...
 

xrysos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
thanks παιδια απλα ειχα ενα αγχος γιατι δεν ηθελα να κουβαλαω πολλα μετρητα πανω μου και παλι καλα σκεφτηκα την καρτα που κανω τις αγορεσ απο το ιντερνετ(visa electron) οποτε πιστευω θα ειμαι μια χαρα..
μια τελευταια ερωτηση..
μ αυτη την καρτα μπορω να κανω και τισ καθηνερινες μικροσυναλλαγες στο Λονδινο? (φαγητο νερο ψιλικα κλπ???)
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Μπορεις να χρεωνεις οτι θες και τσιχλα να παρεις.
Αλλα εμενα η maestro της εθνικης δεν δουλευει ποτε οταν τι δινω για χρηση σα πιστωτικη στο εξωτερικο.Για αναληψεις απο ΑΤΜ δουλευει κανονικα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
varis81 σου πηρε προμηθεια στο εξωτερικο η maestro της εθνικης? Επισης αν εχεις συνδεσει στην καρτα περισσοτερους απο 1 λογαριασμους σου δινει δικαιωμα επιλογης?
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Αν θυμαμαι η προμηθεια ηταν κατι παραπανω απο 1 ευρω,1.3 νομιζω το οποιο μου φανηκε πολυ μικρο μεν αλλα ετσι ειναι.Σημειωτεον εχω κανει αναληψη απο παρα πολλες χωρες και παντα τοσο μου παιρνει.
Και οχι δεν σου δινει δικαιωμα επιλογης μονο απο τον πρωτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom