Volotea Volotea

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ακυρη η Σαρδηνια, γιατι η Ραιαν εκανε τις πτησεις σαλατα. Εκλεισα για Μασσαλια, αυτη η αγορα του μεγκα βολοτεα με ενα 10ρικο εχει βγαλει τα λεφτα της με περιπου 6 βαλιτσες ως τωρα και δεν ξερω ποσες εκπτωσεις. Μακαρι να ξαναβγαλει τετοια προσφορα να ξαναγινω μεγκα.
Καλή είναι αν οι εναλλακτικές σου φτάνουν μέχρι plan Z.

υγ. Λυών 4ημερο τον Ιούνιο; Λυπάμαι λίγο να χαλάσω άδεια για να μείνω στη Λυών καλοκαιριάτικα αλλά το σκέφτομαι. Βγαίνει στα 56 προ κουπονιού, 36 με κουπόνι. Βέβαια έχω ακόμη 11 μέρες μέχρι να μου το δώσουν, ποιός ξέρει αν θα υπάρχει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Καλή είναι αν οι εναλλακτικές σου φτάνουν μέχρι plan Z.

υγ. Λυών 4ημερο τον Ιούνιο; Λυπάμαι λίγο να χαλάσω άδεια για να μείνω στη Λυών καλοκαιριάτικα αλλά το σκέφτομαι. Βγαίνει στα 56 προ κουπονιού, 36 με κουπόνι. Βέβαια έχω ακόμη 11 μέρες μέχρι να μου το δώσουν, ποιός ξέρει αν θα υπάρχει.
Ναι, ναι. Αν μη τι αλλο ειναι γαστρονομικος παραδεισος αλλα εχει και πολλες επιλογες για ημερησια. Θα σε ζορισει λιγο το κοστος διαμονης. Εμεις βολευτηκαμεσε ενα ibis κοντα στον σταθμο λεωφορειων.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλή είναι αν οι εναλλακτικές σου φτάνουν μέχρι plan Z.

υγ. Λυών 4ημερο τον Ιούνιο; Λυπάμαι λίγο να χαλάσω άδεια για να μείνω στη Λυών καλοκαιριάτικα αλλά το σκέφτομαι. Βγαίνει στα 56 προ κουπονιού, 36 με κουπόνι. Βέβαια έχω ακόμη 11 μέρες μέχρι να μου το δώσουν, ποιός ξέρει αν θα υπάρχει.
Ωραία η Λυών έστω και καλοκαιριάτικα. Έχει πράγματα να κάνεις για 3-4 μέρες.
Τώρα για την γαστρονομία της θα πω πως προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα. Φυσικά έχει να κάνει με τα γούστα του καθενός.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
υγ. Λυών 4ημερο τον Ιούνιο; Λυπάμαι λίγο να χαλάσω άδεια για να μείνω στη Λυών καλοκαιριάτικα αλλά το σκέφτομαι.
Να συμπληρωσω οτι ΔΕΝ χρειαζεται να μεινεις καν Λυον αν πας προς τα οινοποιεια και τα αμπελια της Βουργουνδιας, οπως καναμε εμεις το 4ημερο. Απο Beaune και πανω.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σήμερα έβγαλε προσφορές και επειδή ούτως ή άλλως το άνοιξα το κουπόνι καταλάθος τη μέρα που μου το έδωσαν, έκλεισα ένα Μπιλμπάο, γιατί κανείς δε μπορεί να πάει μόνο μια φορά στο Μπιλμπάο. Το τελευταίο σουκου της άνοιξης, σε ενα 3μηνακι. Πλήρωσα 2.57 ευρώ, με ζεστό ρόφημα + σνακ (γυρνάω πρωί Δευτέρας).
 

kostinia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα,μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πώς αλλάζω προορισμό σε ήδη υπάρχουσα κράτηση.Ειμαι μέλος μεγκαβολοτεα και γράφει ότι μπορώ να κάνω αλλαγές σε ημέρες,αλλά και στον προορισμό.Εχω βρει πώς γίνεται να αλλάξω τις ημέρες αλλά για να αλλάξω προορισμό δεν το βρίσκω Ευχαριστώ
 

Turin

Member
Μηνύματα
46
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια, Περου
Καλησπέρα, μια μικρή διευκρίνιση για το megavolotea που έχει χιλλιοαπαντηθεί αλλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος. Έγινε κράτηση με τα benefits του free trial, όλα καλά μέχρι εδώ, όταν πήγα όμως να ακυρώσω τη συνδρομή και την αυτόματη χρέωση πετάει μήνυμα ότι θα χαθούν τα προνόμια μπλα μπλα μπλα (μια χαρά), θα χαθούν όμως και από τις πτήσεις που έχεις ήδη κλείσει...ισχύει κάτι τέτοιο η εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι εννοούν;;
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Κορέα
Πρώτη φορά θα πετάξω με αυτήν, ομολογώ ότι μου έκανε ευχάριστη έκπληξη η μη έξτρα χρέωση χειραποσκευής
 

giota235

Member
Μηνύματα
141
Likes
366
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Καλημέρα παιδιά! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με την προσθήκη βρέφους σε πτήση της Volotea. Ξερει κανεις εάν είναι δυνατον να προστεθεί το βρέφος μετά το περας της κράτησης ή είναι αναγκαίο να γίνει ταυτόχρονα με την κράτηση; Σας ευχαριστώ!!!! :)
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλησπέρα,
ξέρεις κανείς τρόπο να επικοινωνήσω με τη volotea εκτός από το αυτοματοποιημένο chat?
Έκλεισα 3 εισιτήρια για Bilbao με Megavolotea.
Ενώ στα προνόμια της megavolotea αναφέρεται η cabin size bag, στην διαχείριση της κράτησης μου φαίνεται ότι μπορώ να έχω μόνο μια μικρή τσάντα στο αεροσκάφος και δεν αναφέρει τη δυνατότητα να πάρω την cabin size μαζί μου ούτε ως checked bag....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom