Volotea Volotea

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Καλημέρα, έχω μια πονηρή ερώτηση;)
Είμαι megalovolotea και μέσα στα benefits που διαβάζω, γράφει ότι οι αλλαγές πτήσεων είναι unlimited.
Εάν αγοράσω ένα εισιτήριο με φτηνή τιμή, σε οποιαδήποτε ημερομηνία για να εκμεταλλευτώ την τιμή, μετά μπορώ να αλλάξω το εισιτήριο στην ημερομηνία που με βολεύει χωρίς επιπλέον κόστος;
Για πείτε την γνώμη σας εσείς οι έμπειροι!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εσείς που ξέρετε τα πολλά κι ο νους σας κατεβάζει...
Αυτή τη στιγμή είμαι μεγκαβολ αλλά θα ακυρώσω τη συνδρομή σε <1 μηνα για να μην πληρώσω
Βλέπω κάτι εισιτηριάκια για Αύγουστο. Αν τα κλείσω τώρα με τιμή μεγκαβολ, όταν ακυρώσω τη συνδρομή θα με χρεώσει τη διαφορά; Το ίδιο και με τα εξτραδάκια, που επίσης έχουν έκπτωση με μεγκα.

Επίσης είδα ότι με το πλάνο φλεξ μπορώ να αλλάξω δωρεάν (πληρώνοντας τη διαφορά μόνο) την πτήση >= 4 ωρες πριν ενώ λέει χωρίς μπορώ μόνο μέχρι 7 μέρες πριν. Δηλαδή, αν δεν πάρω τίποτα έξτρα, όντως μπορώ να αλλάξω πτήση μέχρι 7 μέρες πληρώνοντας πάλι μόνο τη διαφορά ή και το 50αρικο; Κι αν ναι, μονο ημ/νία ή και προορισμό;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.407
1 )Αυτή τη στιγμή είμαι μεγκαβολ αλλά θα ακυρώσω τη συνδρομή σε <1 μηνα για να μην πληρώσω
1) Βλέπω κάτι εισιτηριάκια για Αύγουστο. Αν τα κλείσω τώρα με τιμή μεγκαβολ, όταν ακυρώσω τη συνδρομή θα με χρεώσει τη διαφορά; Το ίδιο και με τα εξτραδάκια, που επίσης έχουν έκπτωση με μεγκα.

3) Επίσης είδα ότι με το πλάνο φλεξ μπορώ να αλλάξω δωρεάν (πληρώνοντας τη διαφορά μόνο) την πτήση >= 4 ωρες πριν ενώ λέει χωρίς μπορώ μόνο μέχρι 7 μέρες πριν. Δηλαδή, αν δεν πάρω τίποτα έξτρα, όντως μπορώ να αλλάξω πτήση μέχρι 7 μέρες πληρώνοντας πάλι μόνο τη διαφορά ή και το 50αρικο; Κι αν ναι, μονο ημ/νία ή και προορισμό;
1) Η εφαρμογη εχει κουμπακι μη ανανεωσης, για να μην ξεχαστεις
2) Δεν εχω ιδεα. Υπαρχει και μια πιθανοτητα να απαιτησει να ξαναγινεις megavolotea? Σιγουρα χανεις το προνομιο της δωρεαν βαλιτσας αν δεν γινεις παλι.
3) Σε ολες τις εταιρειες οι μεταβολες γινονται για τον ιδιο προορισμο.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.463
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
3) Σε ολες τις εταιρειες οι μεταβολες γινονται για τον ιδιο προορισμο
Με πάσα επιφύλαξη paefstra, αλλά νομίζω ότι πέρσι την άνοιξη που έκλεισα εισιτήρια με ναύλο flex στη volotea μου έδινε και δυνατότητα αλλαγής προορισμού! Το θυμάμαι γιατί μου έκανε εντύπωση, καιί σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να αλλάξω το αεροδρόμιο επιστροφής από Βερόνα σε Βενετία και το είχα τσεκάρει (δεν το έκανα τελικά πάντως λόγω διαφοράς στην τιμή)
 

kostinia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα,μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πώς αλλάζω προορισμό σε ήδη υπάρχουσα κράτηση.Ειμαι μέλος μεγκαβολοτεα και γράφει ότι μπορώ να κάνω αλλαγές σε ημέρες,αλλά και στον προορισμό.Εχω βρει πώς γίνεται να αλλάξω τις ημέρες αλλά για να αλλάξω προορισμό δεν το βρίσκω Ευχαριστώ
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
859
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Παιδια καλημερα λιγο τα φωτα σας ...... σας παρακλω!
Ακολουθωντας οδηγιες του Φορουμ παρεπεμψα σε φιλο να βγαλει με 20 ευρω ετησιο το προγραμμα του MEGA VOLOTEA για ενα ετος και του ζητησα επι λεξη να ζητησει ακυρωση την επομενη μερα της ετησιας συνδρομης γιατι ζηταει κοστος ανω των 50 ευρω τον χρονο και γινεται αυτοματα οπως ακριβως το αναλυσατε εδω μεσα!
Με λυπη με πληροφορει ο Αθηναιος φίλος μου οτι σημερα του χρεωθηξε το ποσο των 60 ευρω διχως να γνωριζω περαιτερω λεπτομερειες αν εκανε τελικα και πως ζητησε την ακυρωση ή κατι αλλο...
Μπορει να βοηθησει κανείς?
Εγω δεν χρησιμοποιω VOLOTEA γιατι εδω που βρισκομαι δεν υπαρχουν καν Αεροδρομια ξενες εταιρειες κλπ. κλπ.
σας ευχαριστω θερμα!

357996113_184773247662440_8159618353207333825_n.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.407
Μου εβαλες την ιδεα και κοιταξα το δικο μου προγραμμα. Εχει ακυρωθει αφου πατησα απο την αρχη την ακυρωση και με ρωταει αν θελω ανανεωση.
Ο φιλος σου δεν εκανε ακυρωση παροτι του το επισημανες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.829
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom