Volotea Volotea

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παιδια καλημερα λιγο τα φωτα σας ...... σας παρακλω!
Ακολουθωντας οδηγιες του Φορουμ παρεπεμψα σε φιλο να βγαλει με 20 ευρω ετησιο το προγραμμα του MEGA VOLOTEA για ενα ετος και του ζητησα επι λεξη να ζητησει ακυρωση την επομενη μερα της ετησιας συνδρομης γιατι ζηταει κοστος ανω των 50 ευρω τον χρονο και γινεται αυτοματα οπως ακριβως το αναλυσατε εδω μεσα!
Με λυπη με πληροφορει ο Αθηναιος φίλος μου οτι σημερα του χρεωθηξε το ποσο των 60 ευρω διχως να γνωριζω περαιτερω λεπτομερειες αν εκανε τελικα και πως ζητησε την ακυρωση ή κατι αλλο...
Μπορει να βοηθησει κανείς?
Εγω δεν χρησιμοποιω VOLOTEA γιατι εδω που βρισκομαι δεν υπαρχουν καν Αεροδρομια ξενες εταιρειες κλπ. κλπ.
σας ευχαριστω θερμα!

View attachment 433903
Μια από τα ίδια και εδώ. Έχει ακυρωθεί μια εβδομάδα και.

Πιστεύω ότι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αυτό που λέει εδώ VOLOTEA | Conditions of Use στην παράγραφο
Right of discontinuance
 

LunaK

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Καλή σας μέρα!!Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας γιατί δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με βολοτεα και έχω καποια ερωτηματικά στο κεφάλι μου🩷Θέλω να κλείσω για τελη του μήνα Θεσσαλονίκη -Σαντορίνη!Συνηθίζει να κάνει ακυρώσεις η εταιρεία γιατί κάτι παρεμφερές διάβασα σε άλλο νήμα,μην μείνω με την χειραποσκευη στο χέρι!Και έπειτα με την επιλογή combo go επιλέγω θέση και παίρνω μαζι μου προσωπικό αντικείμενο και χειραποσκευη μέχρι 10kg χωρίς άλλη χρέωση, σωστά;Είμαι πρωτάρα και έχω ανασφάλειες😁Σας ευχαριστώ πολύ
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλή σας μέρα!!Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας γιατί δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με βολοτεα και έχω καποια ερωτηματικά στο κεφάλι μου🩷Θέλω να κλείσω για τελη του μήνα Θεσσαλονίκη -Σαντορίνη!Συνηθίζει να κάνει ακυρώσεις η εταιρεία γιατί κάτι παρεμφερές διάβασα σε άλλο νήμα,μην μείνω με την χειραποσκευη στο χέρι!Και έπειτα με την επιλογή combo go επιλέγω θέση και παίρνω μαζι μου προσωπικό αντικείμενο και χειραποσκευη μέχρι 10kg χωρίς άλλη χρέωση, σωστά;Είμαι πρωτάρα και έχω ανασφάλειες😁Σας ευχαριστώ πολύ
Πεταξα για Μυκονο πριν 15 μερες κ δεν ειχα κανενα θεμα. Ουτε καν καθυστερηση. Δεν λεω φυσικα οτι ειναι κανονας, απλα την εμπειρια καταθετω. Ομως επειδη θα πεταξεις high season, δε βρισκω λογο να ακυρωσει. Γεματη θα ναι η πτηση λογικα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλή σας μέρα!!Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας γιατί δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με βολοτεα και έχω καποια ερωτηματικά στο κεφάλι μου🩷Θέλω να κλείσω για τελη του μήνα Θεσσαλονίκη -Σαντορίνη!Συνηθίζει να κάνει ακυρώσεις η εταιρεία γιατί κάτι παρεμφερές διάβασα σε άλλο νήμα,μην μείνω με την χειραποσκευη στο χέρι!Και έπειτα με την επιλογή combo go επιλέγω θέση και παίρνω μαζι μου προσωπικό αντικείμενο και χειραποσκευη μέχρι 10kg χωρίς άλλη χρέωση, σωστά;Είμαι πρωτάρα και έχω ανασφάλειες😁Σας ευχαριστώ πολύ
Κι εμείς που πήγαμε Μύκονο το Μάϊο, οι πτήσεις ήταν μια χαρά συνεπείς.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.109
Likes
1.971
Πιο αξιοπιστη και απο την Αιγαιου βγηκε τελικα. Η οποια μια χαρα με εχει ταραξει στις αλλαγες ωρας τελευταια...
ΑΑΑΑΑΑΑΑ μη τα θελετε ολα δικα σας και θελετε να πηγαινετε στο προορισμο σας την ωρα που λεει το εισιτηριο σας...τουλαχιστον 45λεπτα αναμονη απο Αθηνα και 1.30 ωρα συνολο απο τη Λημνο το περασμενο σκ....καλα πηγε κ αυτο!!!
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Καλημέρα στην παρέα, από χθες προσπαθώ να συνδεθώ στη volotea, και στην ιστοσελίδα και στο app, μέσω Facebook και μου βγάζει αυτό:
Screenshot_2023-09-01-10-05-02-357_com.android.browser.jpg
εχετε καμία ιδέα πως να ξεμπλοκαρει;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
925
Likes
4.134
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
1693554425959.png


Το έφτιαξαν;

Εδώ και χρόνια δεν έχω fb για να δω τι παίζει εκεί... :p
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Για κάμποσο καιρό η ιστοσελίδα και το app της volotea λειτουργούσε μια χαρά και μπορούσα να συνδεθώ μέσω Facebook, ελπίζω να το φτιάξουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom