Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.
Εμένα ο Αη Βασίλης μόλις μου έφερε covid δυστυχώς... και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να ακυρώνω.
Έχει κάποιος ακυρώσει πτήση της Vueling? Και αν ναι, που βρίσκεται μέσα στο booking amendment του site το ρημάδι το κουμπί για την ακύρωση? Ψάχνω πάνω από μια ώρα και το μόνο που μου βγάζει είναι αλλαγή ημερομηνιών και όχι ακύρωση και flight credit.
 

JensFellas

Member
Μηνύματα
41
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?!
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.
Εμένα ο Αη Βασίλης μόλις μου έφερε covid δυστυχώς... και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να ακυρώνω.
Έχει κάποιος ακυρώσει πτήση της Vueling? Και αν ναι, που βρίσκεται μέσα στο booking amendment του site το ρημάδι το κουμπί για την ακύρωση? Ψάχνω πάνω από μια ώρα και το μόνο που μου βγάζει είναι αλλαγή ημερομηνιών και όχι ακύρωση και flight credit.
Καλησπέρα,

Σε αυτό το link:
https://www.vueling.com/en/we-are-vueling/contact/management?helpCenterFlow=Refund&type=1&subType=2
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.
Εμένα ο Αη Βασίλης μόλις μου έφερε covid δυστυχώς... και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να ακυρώνω.
Έχει κάποιος ακυρώσει πτήση της Vueling? Και αν ναι, που βρίσκεται μέσα στο booking amendment του site το ρημάδι το κουμπί για την ακύρωση? Ψάχνω πάνω από μια ώρα και το μόνο που μου βγάζει είναι αλλαγή ημερομηνιών και όχι ακύρωση και flight credit.
Περαστικά! Είχες ναύλο που προέβλεπε δυνατότητα ακύρωσης; Αν όχι, δεν νομίζω να υπάρχει επιλογή για ακύρωση ή flight credit, θα σε ενημερώσει και το bot. Σε αυτή την περίπτωση, το μόνο που μπορείς να διασώσεις είναι μέρος των φόρων αεροδρομίου εδώ.
https://www.vueling.com/en/we-are-vueling/contact/management?helpCenterFlow=Refund&type=1&subType=1
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Είχα Family ναύλο, οπότε μου έδωσε flight credit. Ευτυχώς, και μπράβο στην veiling.
Μακάρι να ήταν τόσο straightforward και η aegean...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ξερει κανεις αν οι βαλιτσες στη vueling εκτος απο κιλά έχουν και όριο στις διαστάσεις;
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Αυτά είναι για αυτές που παίρνεις πάνω αν δε μου διαφεύγει κάτι. Έψαχνα για αυτές που παραδίδεις, αλλά μόνο τα κιλά είδα.
Νομίζω στις παραδοτέες αποσκευές δεν έχουν νόημα οι διαστάσεις. Μόνο σ’ αυτές που παίρνεις στην καμπίνα έχω δει διαστάσεις σε όσες εταιρείες έχω ταξιδέψει (δεν είναι και πολλές βέβαια)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Αυτά είναι για αυτές που παίρνεις πάνω αν δε μου διαφεύγει κάτι. Έψαχνα για αυτές που παραδίδεις, αλλά μόνο τα κιλά είδα.
Η vueling δεν είχε διαστάσεις. Αν θυμαμαι καλά έχει διαφορετικές χρεώσεις σε αποσκευές σύμφωνα με τα κιλά. 15. 20. 25. 30. Απλά δεν παίρνει πάνω από 32 κιλά. Πάει φορτωτική. Αν έχεις κάτι μεγάλο
π.χ. Ποδήλατο ή σκι πάει από ξεχωριστή είσοδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom