1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Βοσνία-Ερζεγοβίνη Welcome to Sarajevo! (Bosnia & Herzegovina trip) με ολίγον Βελιγράδι!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος giannismits, στις 6 Οκτωβρίου 2016.

1. Grerena

Grerena Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ;;;;;
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ιορδανία και Μεξικό

Και αυτήν την ιστορία σου την είχα διαβάσει πέρυσι όταν την συμβουλεύτηκα για το πέρασμά μου από την Βοσνία. Είχα όμως επικεντρωθεί στη Βοσνία και δεν είχα ΅προσέξει΅ το Βελιγράδι...
    Τώρα όμως που την ξαναδιαβάζω...τη θυμάμαι.
    ¨Οπως πάντα ...καταπληκτική, κατατοπιστική, ενημερωτική και όλα τα ...ική.
    Δεν θα το πιστέψεις... αλλά στο επερχόμενο ταξίδι μου έχω κλείσει διαμέρισμα στο Βελιγράδι στην οδό Balanska 48 σε μια Jovanna. Αφού κατά τύχη έκλεισα το ίδιο με σένα μήπως αυτό είναι μια ένδειξη ότι αρχίζω και εγώ να είμαι ψαγμένη; ;) Αφού έκανα το ίδιο με σένα που είσαι ΅Ο ψαγμένος΅; :)
    Μάλλον καλάβαδίζω.
    Ελπίζω μόνο να μην με μετακομίσει και μένα γιατί χρειάζομαι το parking του διαμερίσματος.
    Ευχαριστώ και πάλι.

2. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    χαχα σοβαρά? κοίτα σύμπτωση. Καλά δεν με λες και ψαγμένο που έμεινα στης Jovannas :D Στο booking το είχα βρει και θυμάμαι είχε τέλεια διαμερίσματα. Αλλά δεν πειράζει που μας έβαλε αλλού, της το συγχώρησα. Ναι αν θυμάμαι απέναντι από το κτίριο είχε κάποιες θέσεις parking. Μια χαρά:lol:

3. ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ

πω πω τι ταξιδι κ αυτο ρε φιλε..πραγματικα εντυπωσιαστηκα..μπραβο κ ευχομαι να τα κανεις 100 τα ταξιδια σου..θελω να ρωτησω κατι σε οποιον ξερει..λεω να παω αρχες δεκεμβρη βελιγραδι,να μεινω τρεις μερουλες κ μετα να παρω το αροπλανο κ να παω σαραγεβο..κ απο εκει μια μερα μοσταρ κ μετα πισω..θα ειναι καλα δεκεμβριο?επισης φιλε στην βοσνια κ σαραγεβο ενειωθες ασφαλεια η θελει καποια ιδιαιτερη προσοχη?ελπιζω καπιος να μου πει

4. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Σ' ευχαριστώ και ανταποδίδω την ευχή!
    Η Βοσνία είναι μια Ευρωπαϊκή χώρα και δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξεις. Για τον Δεκέμβρη που σκέφτεσαι γιατί όχι. Πολύ πιθανόν να δεις και χιόνια. Αν δεν σέ ενοχλεί αυτό... Ο @gelf έχει γράψει επίσης ιστορία για την Βοσνία μέσα στο καταχείμωνο με χιόνια. https://www.travelstories.gr/community/threads/Χιονίζει-Αρχίζουνε-τα-θαύματα.56442/

5. ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ

σε τι να με ενοχλουν τα χιονια?καθολου..ισα ισα στην χιο που ειμαι δεν βλεπω κ συχνα..φιλε σε ευχαριστω πολυ..εχω διαβασει κ την ιστορια του φιλου που λες..ειναι κ αυτος γαμαουα ταξιαωτικος συγραφεας σαν κ σενα..εμεινα παγωτο κ με τις δυο ταξιδιωτικες ιστοριες..ευχαριστω φιλε πολυ, να εισαι καλα ..θα παω δεκεμβρη,υγεια να χουμε..

6. duty_free

duty_free Member

@giannismits στην δευτερη σελιδα γραφεις πως το μοσταρ ειναι για μια νυχτα.. το σαραγεβο; δύο ειναι λιγες; τέσσερις υπερβολικά πολλές, άρα καταλήγουμε εις το τρεις;

7. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Χμ κοίτα. Το Μόσταρ το βλέπεις σε μια μέρα αλλά προτείνω την διανυκτέρευση για να το απολαύσεις και βράδυ όταν θα φύγουν τα γκρουπ που πηγαίνουν Μοσταρ για ημερήσια.

Σεράγεβο εννοείται 2 μερες το λιγότερο. Έχει πράγματα να δεις. Με τρεις μέρες είσαι άνετος. Εγώ ουσιαστικά είχα μια ολόκληρη και δύο μισές μέρες. Αλλά είδα αυτά που ήθελα.

8. duty_free

duty_free Member

Ω χβάλα!

ειχα βρει προ μηνος μια ωραια πτηση για ιουνιο, δεν το ειχα κλεισει και χτυπιομανε.

ειδα τωρα τον ιουλιο 20 με 25, με επιασε πιλάλα και το εκλεισα.

αν, η αιγαίου, βγαλει πολλες πολλες πτησεις οσο πλησιάζουμε, θα είναι ψιλοήττα, αλλά οκ, είναι η μοναδικη βαλκάνια που μου λειπει και γι αυτό την εχω περι πολλου!