Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σας! Θα θέλω να ταξιδέψω πρώτη φορά με Wizz Air από Βουδαπέστη προς Αθήνα στις 13/12. Θα ήθελα να ρωτήσω αξίζει να κλείσω το εισιτήριο στο νόμισμα της Βουδαπέστης ή σε ευρώ? Σε φιορίνια είναι 9690 δηλαδή στα 26 ευρώ αλλά όταν το αλλάζω σε ευρώ βγαίνει λίγο πιο ακριβό. Τι μου προτείνετε να κάνω? Επίσης τι ισχύει για το online check in?
Αυτο εχει να κανει με τι ισοτιμια θα χρησιμοποιησει η τραπεζα σου στη συναλλαγη αν επιλεξεις ξενο νομισμα. Δε νομιζω οτι μπορει καποιος να σου απαντησει σε αυτο.
 

maria89

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Αυτο εχει να κανει με τι ισοτιμια θα χρησιμοποιησει η τραπεζα σου στη συναλλαγη αν επιλεξεις ξενο νομισμα. Δε νομιζω οτι μπορει καποιος να σου απαντησει σε αυτο.
σε ευχαριστω! Με καρτα revolut ίσως να αξίζει να τα κλείσω?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπέρα σας!
Πετάω στις 30/10 για Αμπου Νταμπι απο Αθήνα. Εχω κανει ήδη το check in. Θελω να κλείσω απο τωρα τις δραστηριότητες.. Υπάρχει περιπτωση να μας ρίξει ακυρο τελευταία στιγμή η wizz?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
καλησπέρα σας!
Πετάω στις 30/10 για Αμπου Νταμπι απο Αθήνα. Εχω κανει ήδη το check in. Θελω να κλείσω απο τωρα τις δραστηριότητες.. Υπάρχει περιπτωση να μας ρίξει ακυρο τελευταία στιγμή η wizz?
Αστο για 14 μερες πριν την πτηση, να δικαιουσαι αποζημιωση αν ριξει ακυρο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Υπάρχει περιπτωση να μας ρίξει ακυρο τελευταία στιγμή η wizz?
Ειδικά φέτος δεν είναι να εμπιστεύεσαι wizz. Το άκυρο το 'χει πιο εύκολο από καλημέρα.
Άστο για τελευταία στιγμή.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αστο για 14 μερες πριν την πτηση, να δικαιουσαι αποζημιωση αν ριξει ακυρο.
σωστο σε ευχαριστώ! μολις ειδα αυτό που λες, σε περιπτωση ακυρωσης εντος 2 εβδομαδων , θα μου δωσουν 600ευρω , πραγμα το οποιο προφανως δεν τους συμφερει, οποτε δεν θα ακυρωσουν την πτηση..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ειδικά φέτος δεν είναι να εμπιστεύεσαι wizz. Το άκυρο το 'χει πιο εύκολο από καλημέρα.
Άστο για τελευταία στιγμή.
σε αυτο που αναφερεσαι εχω και ενα ακομα αγχος.. θα ειμαι εκει 30/10-6/11 . παιζει να παω και να ριξουν κανα ακυρο στην επιστροφη?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
σωστο σε ευχαριστώ! μολις ειδα αυτό που λες, σε περιπτωση ακυρωσης εντος 2 εβδομαδων , θα μου δωσουν 600ευρω , πραγμα το οποιο προφανως δεν τους συμφερει, οποτε δεν θα ακυρωσουν την πτηση..
Επειδη εχω πεταξει σε πτηση Παρασκευης με τους επιβατες της ακυρωμενης Τριτης γιατι τους συνεφερε να αλλαξουν ΟΛΟ το πτητικο προγραμμα ξαφνικα και να αποζημιωσουν μια μισοαδεια πτηση, θα περιμενα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Επειδη εχω πεταξει σε πτηση Παρασκευης με τους επιβατες της ακυρωμενης Τριτης γιατι τους συνεφερε να αλλαξουν ΟΛΟ το πτητικο προγραμμα ξαφνικα και να αποζημιωσουν μια μισοαδεια πτηση, θα περιμενα.
μαλιστα.. το μονο που με κανει αισιόδοξο , ειναι πως οταν εκανα τσεκ ιν ,αρκετες ηδη θεσεις τις εδειχνε κατειλημμένες..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
σε αυτο που αναφερεσαι εχω και ενα ακομα αγχος.. θα ειμαι εκει 30/10-6/11 . παιζει να παω και να ριξουν κανα ακυρο στην επιστροφη?
5 μερες πριν λιγο δυσκολο.
Εξαλλου αν εχεις ηδη ολοκληρωσει το ταξιδι, κλεινεις ενα εισιτηριο με αλλη εταιρεια κοντα στην αποζημιωση και ερχεσαι πισω.
 
Μηνύματα
420
Likes
1.374
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Προχθες επεστρεψα με wizz air απο Abu Dhabi μια χαρα ητανε δεν ειχα καποιο θεμα ουτε στο πηγαινε ουτε στο ελα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom