Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Το πρόβλημα ήταν τελικά ότι υπήρχε add-blocker!!
Το θέμα είναι όμως ότι τελικά την έκανα την κράτηση με την χρέωση.
Προσπαθώ να κάνω refund αλλά δεν βγάζω άκρη. Αν κάποιος έχει κάνει διαδικασία ας μας την περιγράψει και με σύνδεσμο.... Ευχαριστώ.
- Υπάρχει χρέωση για ακύρωση πτήσης γιατί αν δεν έχει να κάνω ακύρωση και μετά νέα κράτηση.
Ευχαριστώ.
Τηλέφωνο που πήρα ΔΕΝ ήξερε τίποτα.... Τραγικοί.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Το πρόβλημα ήταν τελικά ότι υπήρχε add-blocker!!
Το θέμα είναι όμως ότι τελικά την έκανα την κράτηση με την χρέωση.
Προσπαθώ να κάνω refund αλλά δεν βγάζω άκρη. Αν κάποιος έχει κάνει διαδικασία ας μας την περιγράψει και με σύνδεσμο.... Ευχαριστώ.
- Υπάρχει χρέωση για ακύρωση πτήσης γιατί αν δεν έχει να κάνω ακύρωση και μετά νέα κράτηση.
Ευχαριστώ.
Τηλέφωνο που πήρα ΔΕΝ ήξερε τίποτα.... Τραγικοί.

Σου είπα ότι δεν θα βοηθήσουν από το τηλέφωνο για μια κράτηση που δεν υπάρχει η κάτι που δεν ξέρουν αλλά προφανώς δεν διαβάζεις τα σχόλια. Επίσης δεν διάβασες την απάντηση που μου δώσανε στο αίτημα μου για επιστροφή αυτού του τέλους,
Εχω αντμπλοκερ χρόνια τώρα, δεν είναι αυτό το πρόβλημα.
Οπως μου είπαν δοκίμασα πολλές φορές να κάνω μια κράτηση και θεώρησαν πως ήμουνα πρακτορείο.
Εστειλα μειλ και μου απάντηση πιστώνοντας τα χρήματα πίσω στον λογαριασμό μου.
Εδώ αφού συνδεθείς μπορείς να γράψεις το πρόβλημα σου ότι δηλαδή χρεώθηκες παραπάνω.
Αφού συνδεθείς στον λογαριασμό σου θα επιλέξεις την κατηγορία ........ κράτηση λογαριασμός, ζητήμα πληρωμής, λανθασμένο τιμολόγιο.

θα βάλεις τον κωδικό πτήσης θα εμφανιστούν οι πτήσεις θα επιλέξεις αυτές που άφορα η έξτρα χρέωση, δηλαδή όλες και θα γράψεις το αίτημα σου, ότι δηλαδή χρεώθηκες administration fee προσπαθώντας να κάνεις μια κράτηση από τον ίδιο υπολογιστή με χαμηλή ποιότητα ίντερνετ και συνεχείς διακοπές. Σαν αποτέλεσμα το σύστημα τους για κάποιον περίεργο λόγο σου χρέωσε επιπλέον και ζητάς τα χρήματα πίσω. τόσο άπλα.
https://wizzair.com/el-gr/information-and-services/θετικά-σχόλια-και-παράπονα/
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Σου είπα ότι δεν θα βοηθήσουν από το τηλέφωνο για μια κράτηση που δεν υπάρχει η κάτι που δεν ξέρουν αλλά προφανώς δεν διαβάζεις τα σχόλια.
- Tα διαβάζω όλα. Απλά προσπάθησα γιατί στην Runair πολλά θέματα λύθηκαν από το τηλέφωνο. Προφανώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει με Wizz air!!
Επίσης δεν διάβασες την απάντηση που μου δώσανε στο αίτημα μου για επιστροφή αυτού του τέλους,
Εχω αντμπλοκερ χρόνια τώρα, δεν είναι αυτό το πρόβλημα.
Οπως μου είπαν δοκίμασα πολλές φορές να κάνω μια κράτηση και θεώρησαν πως ήμουνα πρακτορείο.
- Από Google........ Hungary-based Wizz Air is charging a €10 'System Surcharge Fee', which it says applies to bookings made by automated systems. However, travel writer Noel Philips was hit with the fee, and noted on Twitter that the charge only applied while an ad blocker was enabled.
Εμένα πάντως όταν έβγαλα το adblocker σταμάτησε να το βάζει!
Εστειλα μειλ και μου απάντηση πιστώνοντας τα χρήματα πίσω στον λογαριασμό μου.
Εδώ αφού συνδεθείς μπορείς να γράψεις το πρόβλημα σου ότι δηλαδή χρεώθηκες παραπάνω.
Αφού συνδεθείς στον λογαριασμό σου θα επιλέξεις την κατηγορία ........ κράτηση λογαριασμός, ζητήμα πληρωμής, λανθασμένο τιμολόγιο.
θα βάλεις τον κωδικό πτήσης θα εμφανιστούν οι πτήσεις θα επιλέξεις αυτές που άφορα η έξτρα χρέωση, δηλαδή όλες και θα γράψεις το αίτημα σου, ότι δηλαδή χρεώθηκες administration fee προσπαθώντας να κάνεις μια κράτηση από τον ίδιο υπολογιστή με χαμηλή ποιότητα ίντερνετ και συνεχείς διακοπές. Σαν αποτέλεσμα το σύστημα τους για κάποιον περίεργο λόγο σου χρέωσε επιπλέον και ζητάς τα χρήματα πίσω. τόσο άπλα.
https://wizzair.com/el-gr/information-and-services/θετικά-σχόλια-και-παράπονα/
- Είσαι απόλυτα σωστός. Εγινε η υποβολή με επιτυχία και τώρα αναμονή. Ευχαριστώ για όλα....
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα σας! Μεθαύριο φεύγω για Αμπού Ντάμπι , έχω αναφέρει ήδη εδώ το άγχος μου για wizz. Μπήκα τώρα από περιέργεια, και μου βγάζει αυτό στην ημερομηνία που θέλω. Λέτε να έγινε τίποτα ή απλά φουλαρε το αεροπλάνο?
 

Attachments

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κάπου στο site θα έχει ένα link για το flight status των πτήσεων των επομένων ημερών. Τσέκαρε εκεί αν είναι confirmed, planned, cancelled κτλ.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
740
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από wizzair και Αμπού Ντάμπι??
Δεν έχεις το app της wizz; Εκεί θα δεις όλες τις πληροφορίες. Μια χαρά είναι η εταιρεία. Το καλοκαίρι ταξίδεψα, αν είχε αλλάξει κάτι θα σου είχε στείλει μέιλ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Δεν έχεις το app της wizz; Εκεί θα δεις όλες τις πληροφορίες. Μια χαρά είναι η εταιρεία. Το καλοκαίρι ταξίδεψα, αν είχε αλλάξει κάτι θα σου είχε στείλει μέιλ
Όχι δεν το λέω για αυτό . Η πτήση μια χαρά θα γίνει.. απλά δεν μπορώ να βρω τα boarding της επιστροφής.. βγάζει μηνυμα ότι πρέπει να τα τυπώσω , απλά δεν τα κάνει download
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.087
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ταξίδεψα από Σοφία για Ντουμπάι με wizz air και ήταν πάρα πολύ καλά όλα. Την θεωρώ πολύ καλή low cost, καλύτερη από Ryan air. Και από Βουδαπέστη Θεσσαλονίκη επίσης μια χαρά! Μην ανησυχείς. Για τα boarding pass, δες μήπως είναι διαθέσιμα απο 48 ώρες και έπειτα, πριν την αναχώρηση.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ταξίδεψα από Σοφία για Ντουμπάι με wizz air και ήταν πάρα πολύ καλά όλα. Την θεωρώ πολύ καλή low cost, καλύτερη από Ryan air. Και από Βουδαπέστη Θεσσαλονίκη επίσης μια χαρά! Μην ανησυχείς. Για τα boarding pass, δες μήπως είναι διαθέσιμα απο 48 ώρες και έπειτα, πριν την αναχώρηση.
Μίλησα μαζί τους στο τσατ.. για κάποιον λόγο μου είπαν ότι τα boarding του γυρνά θα τα δω 24 ώρες πριν την πτήση. Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.087
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μίλησα μαζί τους στο τσατ.. για κάποιον λόγο μου είπαν ότι τα boarding του γυρνά θα τα δω 24 ώρες πριν την πτήση. Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Τέλεια,οπότε όλα καλά! Να περάσετε υπέροχα στο Abu Dhabi!!!
 

KitCat

New Member
Μηνύματα
4
Likes
21
Καλησπέρα ! Δεκέμβριο έχω πτήση με Wizz air για Βουδαπεστη με το αγόρι μου. Σαν εταιρεία σου δίνει μια επιλογή (sitting together λέγεται) η οποία στο δωρεάν check in μια μέρα πριν την πτήση με 12 ευρώ ανά άτομο ανά πτήση (Δηλαδή 24 ευρώ πήγαινε έλα ) σου εξασφαλίζει ότι θα σου βρει θέσεις τυχαίες μεν αλλά σίγουρα δίπλα με το άτομο που ταξιδεύεις . Εμεις εξαρχής σκεφτόμασταν το τσεκ ιν του γυρισμού να το βγάλουμε από νωρίς(περίπου 40 ευρώ και οι 2 για τις θέσεις) και όχι δωρεάν έτσι ώστε να το έχουμε εκτυπωμένο το boarding pass αλλά τώρα που είδαμε αυτή την επιλογή με τα 24 ευρώ σκεφτόμαστε μήπως αξίζει γιατί θα κάτσουμε μαζί και πήγαινε και έλα με 48 ευρώ. Παρολαυτα εφόσον το τσεκ ιν θα γίνει μια μέρα πριν τον γυρισμό μας δεν θα μπορούμε να το έχουμε εκτυπωμένο και θα ναι στο κινητό το boarding pass. Γνωρίζεται αν υπάρχει θέμα με την ηλεκτρονική μορφή στην Βουδαπέστη και γενικά στην Wizz air?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom