Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αν μπορείς να μας πεις πτήσεις/τιμές που έκλεισες για dubai.
Tελικα boarding δεν τα εμφάνισε ποτέ, μου έδωσα κατά το check in των παραδοτέων! Για Αμπού Ντάμπι από Αθήνα και επιστροφή πάλι από Αμπού Ντάμπι, μας βγήκε 160/άτομο με priority ( με 20κιλη βαλίτσα+ χειραποσκευη+ προσωπικό αντικείμενο)..
 

kegroeg

Member
Μηνύματα
5
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Χρειάζομαι την βοήθεια σας παρακαλώ!
Εχω ήδη κάνει κράτηση για εμένα και τις δυο ανήλικες κόρες μου για Μιλάνο
θέλω να κάνω όμως επιπλέον κράτηση για μια φίλη μου και την ανιψιά μου που είναι όμως 10 ετών.
Θεωρώ οτι η διαδικασία του να συνδέσω την ανήλικη ανιψιά μου με την ήδη υπάρχων κράτηση μου θα είναι βουνό!
Σκέφτηκα λοιπόν να κλείσω εκ νέου 2ο εισιτήριο για εμένα βάζοντας την ανιψιά μου και την φίλη μου στην κράτηση. Το κόστος θα μου είναι χαμηλότερο απο το να κάνω κράτηση μόνο για τις δυο τους, αφού είμαι στο discount club εως 5 συνοδούς, (2 άτομα 80€ ενω για 3 με εμένα μέσα 60€) αν και αυτό δεν είναι το σημαντικό.
Το ερώτημα ειναι: Μπορώ να κλείσω 2 αεροπορικά εισιτήρια για εμένα στην ιδια πτήση, ώστε στο ενα που εχω ήδη κλείσει να είμαι συνοδός στις κόρες μου και στο 2ο συνοδός της ανιψιάς μου ❓

Είναι το πρώτο τους ταξίδι και δεν θέλω να αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα στο checkin
Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω συνοδό τη φίλη μου στην ανιψιά μου επειδή η φίλη μου υπάρχει περίπτωση να μην ταξιδέψει.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!🙏🙏🙏
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Χρειαζεται διαβατηριο και υπευθυνη δηλωση απο τους γονεις οτι επιτρεπουν να ταξιδεψει, καθως τα ιδια ακριβως και για τις κορες σου.
Οχι δεν μπορεις να κανεις τσεκ ιν δυο φορες ως ιδιο ατομο στο gate γιατι πρεπει να ειναι ξεκαθαρο που καθεσαι και να εισαι διπλα στα 3 παιδια. Αλλα πιθανον να δεχτουν κανονικα το τσεκ ιν της ανηψιας, αν αγορασεις θεση διπλα σου.
Καλυτερα να μιλησεις με την εταιρεια.
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επειδή δε θυμάμαι, θα μου πει κάποιος παρακαλώ το εξης: όταν ανοίγει το δωρεάν check-in, σου δίνει τυχαία θέση ή επιλέγεις? Κι αν σου δίνει τυχαία, μπορείς να την αλλάξεις δωρεάν ή όχι;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Επειδή δε θυμάμαι, θα μου πει κάποιος παρακαλώ το εξης: όταν ανοίγει το δωρεάν check-in, σου δίνει τυχαία θέση ή επιλέγεις? Κι αν σου δίνει τυχαία, μπορείς να την αλλάξεις δωρεάν ή όχι;
Παίρνεις τυχαία θέση.
Αλλαγή με χρέωση.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Πέρσι, αγοράζοντας εισιτήρια, έγινα συνδρομητής στο Standard WIZZ Discount Club. Έχει αυτόματη ανανέωση; Ποια είναι η διαδικασία για να λήξω την συνδρομή;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Κατά τύχη κοίταξα πτήσεις απο Τίρανα. Η εταιρεία έχει εξαπλωθεί σαν χταπόδι εκεί, λες και έχει μεταφέρει τον μισό στόλο στην Αλβανία. Από μια πόλη 600Κ πετάει σχεδόν παντού στην Ευρώπη.
μαζί με ραιαν και μπριτις έχουν 8 με 9 πτήσεις την ήμερα για Λονδίνο. Μέτρησα σχεδόν 60 προορισμούς.
Από Θεσσαλονίκη με το ζόρι τραβάει πλέον 4.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
wizz κωλοεταιρια μας ακυρωσε ταξιδι σοφια abu dhabi παραμονη αναχωρησης οι αληταραδες αν χασαμε λεφτα σε ξενοδοχεια αυτοκινητα κτλ σκασιλα τους καμμια αποζημιωση δεν εδωσαν οι αλητες μονο επιστροφη χρηματων αλλα εχουν χαμηλες τιμες οι αλητες και θα ξαναταξιδεψουμε στο μελλον μαλλον τα ιδια με τη ryannair ειναι προχθες κλεισαμε αθηνα για αμπου νταμπι και την επομενη αλλαξαν την ωρα τι να πω ρε δεν παιζονται τα λαμογια μεχρι τον μαρτη βλεπουμε ευτυχως παθαμε και μαθαμε και κλεινουμε με δωρεαν ακυρωση τα υπολοιπα πλεον η ζωη ειναι συνεχες μαθημα
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom