Wizz Air Wizzair Χειραποσκευή

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να ταξιδέψω με Wizz Air. Αν αγοράσω την wizz priority δικαιούμαι μια χειραποσκευή 40x30x20 και μια χειραποσκευή 55x40x23, σωστά ή κάνω λάθος;
Καλώς ήρθες. :)
Ακριβως έτσι είναι. Μια χειραποσκευή πέρα απ' το γνωστό σακίδιο πλάτης.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Και θα τις έχω και τις δύο επάνω μαζί μου?
Απ' ότι θυμάμαι ναι, τη μια κανονικά και την άλλη κάτω απ' το κάθισμα.
Ωστόσο θα σου πρότεινα να μη βασιστείς καθόλου σ' αυτό που σου λέω καθώς λόγω πανδηιμίας μπορεί και να έχουν αλλάξει τη πολιτική τους. Θα το δεις σιγουρα στη σελίδα τους με το που κάνεις τη κράτηση.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Και θα τις έχω και τις δύο επάνω μαζί μου?
Μολις χθες γυρισα απο πτηση με wizz παιρνεις και χειραποσκευη και το προσωπικο αντικειμενο επανω στο αεροπλανο!επισης να σημειωσω οτι το carry on σακιδιο δε μας το μετρησε κανεις και ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε σακιδιο με τις προβλεπομενες διαστασεις και περασαν ολοι κανονικα...δε σε προτρεπω να παρεις κατι μεγαλυτερο αφου θα χεις και την χειραποσκευη σου αλλα εμεις που χαμε carry on μονο ταλαιπωρηθηκαμε διχως λογο....
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Μολις χθες γυρισα απο πτηση με wizz παιρνεις και χειραποσκευη και το προσωπικο αντικειμενο επανω στο αεροπλανο!επισης να σημειωσω οτι το carry on σακιδιο δε μας το μετρησε κανεις και ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε σακιδιο με τις προβλεπομενες διαστασεις και περασαν ολοι κανονικα...δε σε προτρεπω να παρεις κατι μεγαλυτερο αφου θα χεις και την χειραποσκευη σου αλλα εμεις που χαμε carry on μονο ταλαιπωρηθηκαμε διχως λογο....
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, γενικά αναβάλλονται συχνά οι πτήσεις, γνωρίζεται κάτι; Και στην χειραποσκευή επιτρέπουν ξυραφάκια ή τσιμπιδάκι για τα φρύδια ή όχι; μιας και είναι εχμυρά αντικείμενα.
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Μολις χθες γυρισα απο πτηση με wizz παιρνεις και χειραποσκευη και το προσωπικο αντικειμενο επανω στο αεροπλανο!επισης να σημειωσω οτι το carry on σακιδιο δε μας το μετρησε κανεις και ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε σακιδιο με τις προβλεπομενες διαστασεις και περασαν ολοι κανονικα...δε σε προτρεπω να παρεις κατι μεγαλυτερο αφου θα χεις και την χειραποσκευη σου αλλα εμεις που χαμε carry on μονο ταλαιπωρηθηκαμε διχως λογο....
Για ποιον λόγο ταλαιπωρηθήκατε με το carry on?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Για ποιον λόγο ταλαιπωρηθήκατε με το carry on?
Ταλαιπωρηθηκαμε εννοωντας οτι θα μπορουσαμε να παρουμε τσαντα μεγαλυτερη απο τις προβλεπομενες διαστασεις και να μας χωρεσουν πραγματα πιο ανετα...ξαναλεω ομως δε σε προτρεπω να το κανεις γιατι μπορει να πας και να σε βαλουν να τις μετρησεις!!εγω ειχα ψαλιδακι και ξυραφακι και δε μου πε κανεις τιποτα..τωρα για ακυρωσεις δε ξερω ολα παιζονται,εμεις την κλεισαμε 2 βδομαδες πριν και ευτυχως εγινε κανονικα χωρις καμια αλλαγη!
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταλαιπωρηθηκαμε εννοωντας οτι θα μπορουσαμε να παρουμε τσαντα μεγαλυτερη απο τις προβλεπομενες διαστασεις και να μας χωρεσουν πραγματα πιο ανετα...ξαναλεω ομως δε σε προτρεπω να το κανεις γιατι μπορει να πας και να σε βαλουν να τις μετρησεις!!εγω ειχα ψαλιδακι και ξυραφακι και δε μου πε κανεις τιποτα..τωρα για ακυρωσεις δε ξερω ολα παιζονται,εμεις την κλεισαμε 2 βδομαδες πριν και ευτυχως εγινε κανονικα χωρις καμια αλλαγη!
Ναι ναι θα πάρω τις σωστές διαστάσεις, σας ευχαριστώ πολύ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μολις χθες γυρισα απο πτηση με wizz παιρνεις και χειραποσκευη και το προσωπικο αντικειμενο επανω στο αεροπλανο!επισης να σημειωσω οτι το carry on σακιδιο δε μας το μετρησε κανεις
Λαθος. Κι εγω γυρισα απο πτησεις κ στις 2 προσεχαν να εχουν απαντες μονο 1 χειραποσκευη αν δεν εχεις πληρωσει priority εννοειται. Τα 25ευρα γι αυτους που οπως λες νομιζαν οτι μπορουσαν κ προσωπικο αντικειμενο, επεσαν συννεφο. Οπως φυσικα κ για το βαρος κ διαστασεις. Να ειστε προσεκτικοι σε οτι γραφετε, διαβαζετε προσεκτικα το σαιτ της εταιρειας κ μη βασιζεστε στην εμπειρια μιας πτησης που ετυχε καποιος να μην ελεγξει. .αλλιως ετοιμαστειτε για προστιμα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Λαθος. Κι εγω γυρισα απο πτησεις κ στις 2 προσεχαν να εχουν απαντες μονο 1 χειραποσκευη αν δεν εχεις πληρωσει priority εννοειται. Τα 25ευρα γι αυτους που οπως λες νομιζαν οτι μπορουσαν κ προσωπικο αντικειμενο, επεσαν συννεφο. Οπως φυσικα κ για το βαρος κ διαστασεις. Να ειστε προσεκτικοι σε οτι γραφετε, διαβαζετε προσεκτικα το σαιτ της εταιρειας κ μη βασιζεστε στην εμπειρια μιας πτησης που ετυχε καποιος να μην ελεγξει. .αλλιως ετοιμαστειτε για προστιμα.
Αναφερομουν στο priority οπως ρωτησε η κοπελα και εξου της απαντησα!να διαβαζουμε λιγο τα προηγουμενα μηνυματα πριν σχολιασουμε!!!!επισης ναι μονο ενα προσωπικο αντικειμενο επιτρεπετε πανω αλλα ειδα παρα πολυ κοσμο οπου ειχε carry on αποσκευη(το γνωστο backpack)και περασμενο πανω του μικρο τσαντακι-μπανανα και κανεις δε ειπε τιποτα...οπως και στη ετζιαν το χω δει αυτο μετα την αλλαγη πολιτικης τους για το ενα προσωπικο αντικειμενο μαζι στη καμπινα μονο,οπου και εκει κανεις δε ειπε σε κανενα τιποτα!εν αντιθεση(στην ετζιαν παντα)μια κοπελα που ηθελε να περασει με backpack και χειραποσκευη την εβαλαν να την πληρωσει κανονικα!δε ειπα οτι ειναι κανονας,απλα μετεφερα την εμπειρια μου ΑΝ ειχες διαβασει τα σχολια θα εβλεπες οτι την παροτρυνα να μην υπερβει διαστασεις!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αναφερομουν στο priority οπως ρωτησε η κοπελα και εξου της απαντησα!να διαβαζουμε λιγο τα προηγουμενα μηνυματα πριν σχολιασουμε!!!!επισης ναι μονο ενα προσωπικο αντικειμενο επιτρεπετε πανω αλλα ειδα παρα πολυ κοσμο οπου ειχε carry on αποσκευη(το γνωστο backpack)και περασμενο πανω του μικρο τσαντακι-μπανανα και κανεις δε ειπε τιποτα...οπως και στη ετζιαν το χω δει αυτο μετα την αλλαγη πολιτικης τους για το ενα προσωπικο αντικειμενο μαζι στη καμπινα μονο,οπου και εκει κανεις δε ειπε σε κανενα τιποτα!εν αντιθεση(στην ετζιαν παντα)μια κοπελα που ηθελε να περασει με backpack και χειραποσκευη την εβαλαν να την πληρωσει κανονικα!δε ειπα οτι ειναι κανονας,απλα μετεφερα την εμπειρια μου ΑΝ ειχες διαβασει τα σχολια θα εβλεπες οτι την παροτρυνα να μην υπερβει διαστασεις!!!
Γινομαι κουραστικος αλλα μονο η επαναληψη βλεπω οτι παραγει χρησιμα συμπερασματα για τους αναγνωστες. Το τοπικ αυτο δεν ειναι συζητηση προσωπικη αλλα παραθεση ποστ που πρεπει να ειναι σαφη οταν παρεχουν πληροφοριες. Αλλο πηρα wizz air, αλλο πηρα wizz air με priority.
Επισης "κανεις δεν ειπε τιποτε" δεν παραγει χρησιμο συμπερασμα. Στις δικες μου πτησεις πολλοι ειπαν πολλα κ ακομα περισσοτεροι πληρωσαν χρυση την αγνοια η το ρισκο που πηραν. Μην ρισκαρετε και ακολουθηστε πιστα τους κανονες της αεροπορικης.
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση, μπορώ να έχω κανονικά τα καλλυντικά μου στην χειραποσκευη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom