Wizz Air Wizzair Χειραποσκευή

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση, μπορώ να έχω κανονικά τα καλλυντικά μου στην χειραποσκευη?
Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι διαφορετικό εδώ σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρείες.
Προβλεπόμενες συσκευασιες κάτω των 100ml και καλύτερα μέσα σε σακουλάκια όπως είναι το σωστό για να μην έχεις πρόβλημα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Kαλημέρα. Παιδιά ισχύει αυτό ακόμα με Wizz Air. Αν αγοράσω την wizz priority δικαιούμαι μια χειραποσκευή 40x30x20 και μια χειραποσκευή 55x40x23, σωστά ή κάνω λάθος; Ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Kαλημέρα. Παιδιά ισχύει αυτό ακόμα με Wizz Air. Αν αγοράσω την wizz priority δικαιούμαι μια χειραποσκευή 40x30x20 και μια χειραποσκευή 55x40x23, σωστά ή κάνω λάθος; Ευχαριστώ
Σωστά. Η "μεγάλη" χειραποσκευή μέχρι 10 κιλά.
https://wizzair.com/el-gr/information-and-services/wizz-services/wizz-priority
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα,
μπορω να κλεισω τα εισητηρια με wizz για να προλαβω τη καλη τιμη και να προσθεσω αλλη στιγμη την αναβαθμιση σε priority ή προσθηκη βαλιτσας μετα το κλεισιμο των εισητηριων?Το απλο εισητηριο εχει μονο απο οτι καταλαβα ενα backpack τυπου πλατης.Θα πληρωσω πολυ παραπανω αν το κανω μετα?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Kαλησπερα,
μπορω να κλεισω τα εισητηρια με wizz για να προλαβω τη καλη τιμη και να προσθεσω αλλη στιγμη την αναβαθμιση σε priority ή προσθηκη βαλιτσας μετα το κλεισιμο των εισητηριων?Το απλο εισητηριο εχει μονο απο οτι καταλαβα ενα backpack τυπου πλατης.Θα πληρωσω πολυ παραπανω αν το κανω μετα?
Αν δεν εισαι στο wizz discount,που δινει εκπτωση την στιγμη της κρατησης στη 20κιλη βαλιτσα και αποφασισεις να βαλεις priority ή 10κιλη παραδοτεα οχι πολυ καιρο μετα την αρχικη σου κρατηση τοτε δε θα ανεβει κατα πολυ η τιμη...προσεξε ομως μεχρι κ 1 μηνα πριν το ταξιδι(αν θυμαμαι καλα)οι τιμες ανεβαινουν,επειδη την ειχα πατησει κ εγω παλια
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Αν δεν εισαι στο wizz discount,που δινει εκπτωση την στιγμη της κρατησης στη 20κιλη βαλιτσα και αποφασισεις να βαλεις priority ή 10κιλη παραδοτεα οχι πολυ καιρο μετα την αρχικη σου κρατηση τοτε δε θα ανεβει κατα πολυ η τιμη...προσεξε ομως μεχρι κ 1 μηνα πριν το ταξιδι(αν θυμαμαι καλα)οι τιμες ανεβαινουν,επειδη την ειχα πατησει κ εγω παλια
Εχει 10kg checked in baggage 24 € ανα πτηση θεωρειται βαλιτσα μικρου τυπου αρκει να ειναι μεχρι 10 kg?
 

Attachments

tatooine

Member
Μηνύματα
1.352
Likes
5.007
Εχει 10kg checked in baggage 24 € ανα πτηση θεωρειται βαλιτσα μικρου τυπου αρκει να ειναι μεχρι 10 kg?
Αυτό που έχεις στη φωτό θεωρείτε βαλίτσα. Πληρώνεις έξτρα και πάει στη στοίβα.
Θα σε συμβούλευα μαζί με το εισιτήρια να αγοράσεις και το priority που σου δινει χειραποσκευή και σακίδιο πλάτης μαζί. Αν το αγοράσεις μετά, η τιμή είναι μεγαλύτερη. Το ίδιο ισχύει και για την βαλίτσα αλλά όχι με τόσο μεγάλη διάφορα.
Όσο πλησιάζει η ημερομηνία της πτήσης ανεβάζουν τισ τιμές.
Επίσης δες αν το Wizz priority σε συμφέρει να το αποκτήσεις.
Αν είστε δυο άτομα τότε σίγουρα ναι. Μπορείς να το εκμεταλλευτείς για ένα χρόνο.
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Αυτό που έχεις στη φωτό θεωρείτε βαλίτσα. Πληρώνεις έξτρα και πάει στη στοίβα.
Θα σε συμβούλευα μαζί με το εισιτήρια να αγοράσεις και το priority που σου δινει χειραποσκευή και σακίδιο πλάτης μαζί. Αν το αγοράσεις μετά, η τιμή είναι μεγαλύτερη. Το ίδιο ισχύει και για την βαλίτσα αλλά όχι με τόσο μεγάλη διάφορα.
Όσο πλησιάζει η ημερομηνία της πτήσης ανεβάζουν τισ τιμές.
Επίσης δες αν το Wizz priority σε συμφέρει να το αποκτήσεις.
Αν είστε δυο άτομα τότε σίγουρα ναι. Μπορείς να το εκμεταλλευτείς για ένα χρόνο.
Αρα ειναι οκ σαν βαλιτσα να βαλω ρουχα να κανω τη δουλεια μου,να ναι απλα μεχρι 10 κιλα.
4 ατομα παρεα θα ειμαστε ,αλλα ισως κλεισουμε ξεχωριστα τα εισητηρια.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.352
Likes
5.007
Αρα ειναι οκ σαν βαλιτσα να βαλω ρουχα να κανω τη δουλεια μου,να ναι απλα μεχρι 10 κιλα.
4 ατομα παρεα θα ειμαστε ,αλλα ισως κλεισουμε ξεχωριστα τα εισητηρια.
Συμφέρει το πριοριτυ που σου δίνει ακριβώς το ίδιο μέγεθος και κιλά βαλίτσας και βγαίνει πιο φτηνά πιστεύω και μπορείς να το έχεις σαν χειραποσκευή στην καμπίνα μαζί με το σακίδιο σου.
Το αγοράζεις κατά την κράτηση πιο φτηνά.
Αν είσαστε 4 άτομα βγάλε εσύ τα εισιτήρια με Wizz discount, (έκανα λάθος πιο πάνω που έγραψα wiz priority) και κερδίστε 80 εύρω πάνε έλα για όλους. Η συνδρομή είναι 60 νομίζω. Κερδίζετε 20 εύρω και το έχεις για ένα χρόνο. Δίνει έκπτωση 10 εύρω ανά διαδρομή και κάτι ψιλά για βαλίτσα.
Ελπίζω αν μην σε μπέρδεψα.
 
Last edited:

bossdio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά σας χαιρετώ. Ταξιδεύω για Πράγα εντός Νοεμβρίου και έχω επιλεξει λόγω κόστους αλλά και της σύντομης παραμονής μου (3 μέρες) να ταξιδέψω με backpack. Oι διαστάσεις που ορίζει οι wizzair είναι 40Χ30Χ20. Backpack με αυτές τις διαστάσεις εμπίπτει στην κατηγορία της παιδικής τσάντας. Συνήθως και τα μικρά backpacks ξεκινούν από τα 42-43 cm. Γενικά και στο εμπόριο τσάντες με αυτές τις διαστάσεις δύσκολα να βρεθούν. Έχω ακόυσει για περιστατικό με πτήση προς Βουδαπέστη, όπου το προσωπικό έκανε μετρήσεις των backpacks με μετροταινία επιτόπου και όσα υπερέβαιναν των διαστάσεων τους έβαζαν πρόστιμο, το οποίο έπρεπε να πληρώσουν για να επιβιβαστούν! Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; Ποια η άποψη σας;
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλληνική Πολυνησία
Παιδιά σας χαιρετώ. Ταξιδεύω για Πράγα εντός Νοεμβρίου και έχω επιλεξει λόγω κόστους αλλά και της σύντομης παραμονής μου (3 μέρες) να ταξιδέψω με backpack. Oι διαστάσεις που ορίζει οι wizzair είναι 40Χ30Χ20. Backpack με αυτές τις διαστάσεις εμπίπτει στην κατηγορία της παιδικής τσάντας. Συνήθως και τα μικρά backpacks ξεκινούν από τα 42-43 cm. Γενικά και στο εμπόριο τσάντες με αυτές τις διαστάσεις δύσκολα να βρεθούν. Έχω ακόυσει για περιστατικό με πτήση προς Βουδαπέστη, όπου το προσωπικό έκανε μετρήσεις των backpacks με μετροταινία επιτόπου και όσα υπερέβαιναν των διαστάσεων τους έβαζαν πρόστιμο, το οποίο έπρεπε να πληρώσουν για να επιβιβαστούν! Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; Ποια η άποψη σας;
Υπάρχουν σάκοι με αυτές τις διαστάσεις και με διαστάσεις 40χ25χ20 για να καλύπτουν και τη Ryanair. Επειδή αγόρασα σχετικά πρόσφατα για να μην έχω θέμα με backpack που είναι όντως μεγαλύτερα, σου παραθέτω μερικά link:
σάκος-ταξιδίου-40x20x25 - Είδη για το Ταξίδι στο Playbags eshop
40x20 x25 - Σακ Βουαγιάζ | BestPrice.gr
Εγώ πήρα αυτό που είναι και αδιάβροχο και είμαι και fan της εταιρείας αυτής:
Rains Σακ Βουαγιάζ Hilo Weekend Bag Small με χωρητικότητα 18lt σε Μπλε χρώμα 14220-25 | Skroutz.gr
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom