Βουλγαρία x-mas bansko

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
καλησπερα! 25-27/12 θα βρισκομαι στο μπανσκο. θα ηθελα να μου προτεινετε εστιατοριο(οχι πολυ ακριβο) για την ημερα των χριστουγεννων οπως επισης και αλλες δραστηριοτητες για τις επομενες ημερες! εχουμε σκεφτει να επισκεφθουμε την σοφια.αξιζει ? ειναι μακρια απο το μπανσκο?εχει καλο δρομο?οτι αλλες προτασεις ειναι ευπροσδεκτες.σας ευχαριστω προκαταβολικα!
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
νομίζω πως αν πατήσεις πάνω στη λέξη μπανσκο θα σου βγάλει ιστορίες μελών που έχουν ήδη πάει και απο εκεί μπορείς να βρεις πληροφορίες....
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
μπανσκο σοφια ειναι γυρω στις 2,5 με 3 ωρες, αν εχετε αυτοκινητο αξιζει να πατε, αλλα οχι για μονοημερη και να γυρεσετε μπανσκο. Ο δρομος επισης δεν ειναι και πλυ καλος στο μεγαλυερο μερος. Την ημερα των χριστουγενων για δειπνο ενοεις?? Τα πιο πολαλ εστιατορια εχουν ψιλοστανταρ τιμη πχ 20 ευρο το ατομο και στανταρ μενου, για εκεινη την μερα, πρεπει να πας εκει να ρωτησεις, εχει πολλα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Τις μέρες των γιορτών για ρεβεγιόν στις παραδοσιακές ταβέρνες (MEHANA) στη "παλιά πόλη" ζητάνε υπερβολικά ποσά (50-80 Ευρώ/ατομο περίπου)....Ένα εστιατόριο απέναντι σχεδόν απο το ΚΕΜΠΙΝΣΚΙ, δεν πήγα αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ καλό (πρέπει να κλείσεις) και λίγο πιο κάτω σε μια γωνία στον ίδιο κεντρικό δρόμο ένα καλό εστιατόριο (μου άρεσε) με νορμάλ τιμές ....ονόματα δεν θυμάμαι...Για πέρσι την ίδια περίοδο λέω..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Τις μέρες των γιορτών για ρεβεγιόν στις παραδοσιακές ταβέρνες (MEHANA) στη "παλιά πόλη" ζητάνε υπερβολικά ποσά (50-80 Ευρώ/ατομο περίπου)....Ένα εστιατόριο απέναντι σχεδόν απο το ΚΕΜΠΙΝΣΚΙ, δεν πήγα αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ καλό (πρέπει να κλείσεις) και λίγο πιο κάτω σε μια γωνία στον ίδιο κεντρικό δρόμο ένα καλό εστιατόριο (μου άρεσε) με νορμάλ τιμές ....ονόματα δεν θυμάμαι...Για πέρσι την ίδια περίοδο λέω..
ε οχι και 80 ευρω, αυτα που λες ισως να τα ζητανε την παραμονη της προτοχρονιας που ανεβαζουν τις τιμες παρα πολυ. για χριστουγενα νομιζω μισες τιμες απο αυτα που ειπες θα βρεις περιπου.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
ε οχι και 80 ευρω, αυτα που λες ισως να τα ζητανε την που ανεβαζουν τις τιμες παρα πολυ. για χριστουγενα νομιζω μισες τιμες απο αυτα που ειπες θα βρεις περιπου.
Ναι παραμονη της προτοχρονιας ήταν ....
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Στον κεντρικο δρόμο, λίγο πιο κάτω απ το Κεμπινσκι εχει ενα ιταλικο που θεωρειται ενα απ τα καλα μαγαζια. Κάτι φίλοι μου πήγαν το προηγουμενο σαβ/κο κ πλήρωσαν 18 ευρω τα δυο ατομα για 2 μακαροναδες, 1 σαλατα, 1 γλυκο κ νερακι του Θεου. :) Τώρα αν βαρανε λογω εορτων ας αποφανθουν οι ειδημονες, δεν εχω παει, αλλα μου κανε εντυπωση η τιμη γιαυτο το θυμαμαι...
 

filipp

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Για 2 ημέρες που θα είσαστε στο Μπάνσκο δεν αξίζει να επισκεφτείς και την Σόφια......απόλαυσε την φύση του χωριού και κάνε σκι χαλάρωσε στα σπα του Ξενοδοχείου και μη σκέφτεστε Σόφια.
Τις ημέρες των Χριστουγέννων οι τιμές θα είναι τσιμπημένες όπου και να θελήσετε να φάτε...δείτε αν το Κεμπίνσκι έχει οικονομικό μενού αλλιώς όπως είπαν τα παιδιά απέναντι απο το Ξενοδοχείο στο Ιταλικό(να κλείσετε τραπέζι).
Οι ταβέρνες τους θα είναι γεμάτες και τα φαγητά μια χαρά κάνετε μια βόλτα στο χωριό και θα τα δείτε όλα...
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Το ψήνω και εγώ, για ένα 3ήμερο, κάπου ανάμεσα 26-30 (ανάμεσα δλδ Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιάς).

Αν έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό και οικονομικό πακέτο, ας το αναφέρει....
(ή μέσω π.μ. αν θέλει να μ αναφέρει και συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο κτλ)

*από Θεσσαλονίκη πάντα.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Χαιρετω την παρεα απο Bansko! Σημερα ηρθα, κ αυριο γυριζω πισω Θες/νικη.
Πρωτες εντυπωσεις: ωραια γενικα μερος. Για τους λατρεις του σκι σιγουρα ειναι ο,τι πρεπει!
προσωπικα, μονο, με χαλαει πολυ σαν εικονα αυτος ο "ανοικοδομιτικος οργασμος" στην περιοχη! Το ενα ξενοδοχειο ειναι πανω στο αλλο, χωρις υπερβολη!
Κατα τα αλλα, αρκετα φθηνα σχεδον ολα. Εννοω φαγητο, καφε, ποτα, κτλ.
Για σκι δε γνωριζω τιμες ενοικιασης ας πουμε, δεν εκανα. Αλλα ανεβηκα ως τις χιονοδρομικες πιστες (κοστος ημερησιας καρτας 10?). Φανταζομαι οσοι ασχολειστε θα γνωριζετε περισσοτερα, και τα οποια εχετε αναφερει εδω μεσα :)
Anyway, αυτα προς το παρον!

Μπαινω μεσω iPhone App TravelStories βεβαιως βεβαιως!

Ποσταρω κ φωτογραφιες, ελπιζω να φανουν!

Φιλακια σας ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom