Βουλγαρία x-mas bansko

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
οντως παρα πολυ ωραιο το τελεφερικ μου αφησε και εμενα τις καλυτερες εντυπωσεις...νομιζω οτι ειναι το highlight αυτου του τοπου.οσο για το φαγητο προτιμησε τα εστιατορια μεσα στο ξενοδοχειο σου γιατι απλα το φαγητο εξω ειναι χαλια! να περνας καλα!
 

SETNA

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
οι τιμες στην Βουλγαρία είναι πολυ καλές.εκτος απο Μπάνσκο που τα τελευταία χρόνια λόγω έντονου τουρισμού είναι λες και πηγαίνεις αραχωβα. Βέβαια υπάρχουν και οι οικονομικέ λυσεις.αλλα σε γενικές γραμμές εχουν αλλαξει εντελως.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
τιμες για να κανετε σκι η snowboard στο ski center ειναι 55 λεβα την μερα(δηλαδη 30ε περιπου)..φυσικα εχει κ καρτες για 2 κ 3 μεχρι κ 1 βδομαδα για πιο οικονομικα....παιζουν ομως κ καρτες 3μερες που μπορειτε να βρειτε κ στην μιση τιμη....οσο για ενοικιαση εμεις οταν παμε,παμε στον τσακιρη που ειναι κατω απο το lift...οι τιμες απο 10ε την μερα περιπου για σανιδα κ μποτες για snowboard οπως εξισου και για σκι....
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αλήθεια, να κάνω μια άσχετη ερώτιση;

το σνοουμπορντ είναι τόσο εύκολο, και το παίρνετε όλη την πρώτη φορά που έχετε επαφή με το χιόνι;
εγώ, όταν ξεκίνησα το σκι (σλάλομ) μου πείρε καμιά βδομάδα να μάθω να πέφτω έτσι, ώστε να μην έχω μελανιές ή να σπάσω κάτι
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
σκι δεν εχω κανει ποτε,μονο σανιδα....οποτε δεν μπορω να σου πω σαν εμπειρια....αλλα απο την παρεα που παμε ειμαστε 6...4 με σανιδα και 2 για σκι...απο τα λεγομενα των περισσοτερων η σανιδα ειναι πιο δυσκολη...εγω προσωπικα μεσα σε 2 ωρες εμαθα τα βασικα,για μενα μου φανηκε ευκολη η σανιδα,ομως παιζουν πολλα ρολο...αν τα περνεις ευκολα,αν ειναι γυμνασμενος και εχεις φυσικη κατασταση,ακομα και η ποιοτητα χιονιου που θα εχουν οι πιστες...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εξασκώ χόκει 2 χρόνια, έχω γυμνασμένα τα πόδια :Ρ :Ρ :Ρ
απλά, με τρελαίνει όταν πάω για σκι, και μαζεύεται όλη η φαντασιωμένη Βαρσόβια και θέλουν να πάρουν σανίδα, γιατί φαίνεται εύκολο.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
για να κανεις χοκει σημαινει οτι τοχεις....εγω που δοκιμασα να κανω πατιναζ δυσκολευτικα αρκετα....η σανιδα ειναι πιο παιχνιδιαρικι,το σκι πιο σοβαρο....γι αυτο οι περισσοτεροι νεοι ξεκινουν με σανιδα πλεον...
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Όταν έβαλα σανίδα για πρώτη φορά ήταν στις γιορτές των Χριστουγέννων πριν από 5 χρόνια. Ανέβηκα στο βουνό γύρω στις 7 φορές μέχρι να αρχίσω να κατεβαίνω σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο. Αλλά.......όλες τις γιορτές δεν φόρεσα φούστα από τις πολλές μελανιές που είχα στα πόδια (γυναικεία προσέγγιση του θέματος).
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι δύσκολο το πρώτο στάδιο της εκμάθησης αλλά μετά η αίσθηση σε αποζημιώνει.
Αυτά που έγραψε πιο πάνω ο Nicolakis ότι παίζουν ρόλο ισχύσουν +1 το πείσμα.
Τέλος νομίζω ότι ο κόσμος θέλει να κάνει snowboard έχει να κάνει αφενός με το γεγονός ότι φαίνεται εύκολο και αφετέρου στο ότι είναι πολύ "παιχνιδιάρικο".

Sorry για τη συνέχιση του off topic
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
το σκι κ το snowboard ειναι απιστευτη εμπειρια και καποιος που δεν εχει κανει δεν μπορει να το καταλαβει...οπως και γω,τα κοροιδευα,ομως ειναι κατι το μαγικο...ειλικρινα ανυπομονω ποτε να βρω χρονο και παρεα να παρω τα βουνα...σορρυ και γω για το off topic....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom