«Κόβει» το Λονδίνο και το Παρίσι η Olympic Air

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
καλα μιλαμε για φαρδος!!!!Θα παω να παιξω κανα τζοκερ.Ειχα κλεισει απο 20/10/2010 επιστροφη στις 26/3/11 απο βιεννη!!!!Και οχι τιποτα αλλο δεν θα μπορουσα να τα αλλαξω.ειχαν κανονιστει αδειες ξενοδοχειο πληρωμενο χωρις να μπορω να ακυρωσω!!!!Ελπιζω μονο να ειναι καλη και η τελευταια πτηση τους!!!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
καλα μιλαμε για φαρδος!!!!Θα παω να παιξω κανα τζοκερ.Ειχα κλεισει απο 20/10/2010 επιστροφη στις 26/3/11 απο βιεννη!!!!Και οχι τιποτα αλλο δεν θα μπορουσα να τα αλλαξω.ειχαν κανονιστει αδειες ξενοδοχειο πληρωμενο χωρις να μπορω να ακυρωσω!!!!Ελπιζω μονο να ειναι καλη και η τελευταια πτηση τους!!!!!
Δεν θα τα άλλαζες... απλά θα σε βάζανε να πετάξεις με άλλη εταιρία χωρίς καμια επιβάρυνση... άσε το τζόκερ για άλλα φορά...
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Δεν θα τα άλλαζες... απλά θα σε βάζανε να πετάξεις με άλλη εταιρία χωρίς καμια επιβάρυνση... άσε το τζόκερ για άλλα φορά...
..και εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα και εφόσον έχεις κάνει την κράτηση από αυτούς και όχι μέσω κάποιου άλλου πράκτορα (site), όπως μου είπαν από το τηλέφωνο.
Οπότε εμείς από Θεσ/νίκη που δεν έχουμε και πολλές εναλλακτικές για απευθείας πτήσεις για Λονδίνο, δύσκολα τα πράγματα.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κατσε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε τωρα..εγω που επιστρεφω απο λονδινο με ολυμπιακη και τα εχω κλεισει απο airtickets δε θα μου βρουν με αλλη πτηση?ποια ειναι τα δικαιωματα μου σε τετοια περπτωση?δηλ τα λεφτα που πληρωσα δε τα πηρε η ολυμπιακη?η airtickets τα πηρε?
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
κατσε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε τωρα..εγω που επιστρεφω απο λονδινο με ολυμπιακη και τα εχω κλεισει απο airtickets δε θα μου βρουν με αλλη πτηση?
σιγά μη σου βρουν...
θα σου πουν να απευθυνθείς στην εταιρεία από την οποία έκλεισες ή αν θες να σου επιστρέψουν τα λεφτά.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
θα στο αλλάξουν.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αναφερόμουν στο μήνυμα του dimitrak απλά είχες ποστάρει στο ενδιάμεσο και βγήκε άλλο νόημα. Εννοώ ότι δεν έχει σημασία από που το έκλεισε κάποιος.
Άλλωστε το λέει ξεκάθαρα.

- Αλλαγή/Επανέκδοση, χωρίς επιπλέον χρέωση, σε οποιονδήποτε ΙΑΤΑ αερομεταφορέα, σε απευθείας πτήσεις, στην ίδια διαδρομή και μέρα με αυτές του αρχικού εισιτηρίου
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Αναφερόμουν στο μήνυμα του dimitrak απλά είχες ποστάρει στο ενδιάμεσο και βγήκε άλλο νόημα. Εννοώ ότι δεν έχει σημασία από που το έκλεισε κάποιος.
Άλλωστε το λέει ξεκάθαρα.

- Αλλαγή/Επανέκδοση, χωρίς επιπλέον χρέωση, σε οποιονδήποτε ΙΑΤΑ αερομεταφορέα, σε απευθείας πτήσεις, στην ίδια διαδρομή και μέρα με αυτές του αρχικού εισιτηρίου
και εγώ σ'αυτό απάντησα
δηλαδή ότι έχει σημασία από που έκλεισες το εισιτήριο.
Εγώ που το έκλεισα από το Expedia μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου κάνουν αλλαγή αλλά μόνο επιστροφή χρημάτων.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
..και εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα και εφόσον έχεις κάνει την κράτηση από αυτούς και όχι μέσω κάποιου άλλου πράκτορα (site), όπως μου είπαν από το τηλέφωνο.
Οπότε εμείς από Θεσ/νίκη που δεν έχουμε και πολλές εναλλακτικές για απευθείας πτήσεις για Λονδίνο, δύσκολα τα πράγματα.
Δεν παίζει αυτό που λες... από όπου κι αν έχεις κλείσει θα σε γυρίσουν πίσω... αλλίμονο...η μόνη αβαρία μάλλον θα είναι το connection... αλά σε περίπτωση που δεν έχεις κλείσει από αυτούς την αλλαγή θα στην κάνει ο πράκτορας... μην πανικοβάλουμε άδικα τον κόσμο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom