ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ναι οι φωτο για το νεο διαβατηριο γινονται δεκτες και για τη βιζα, το ρωτησα εγω στον φωτογραφο μου, αλλα νομιζω το λεει και στο σαιτ της πρεσβειας....αν παρολα αυτα δεν σου τις δεχτουνε μην αγχωνεσαι μπορεις να βγαλεις εκεινη τη στιγμη στη πρεσβεια, εχει φωτογραφο.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Ερώτηση: Στις οδηγίες λέει ότι κενά δε γίνονται δεκτά στην αίτηση. Ωστόσο, σε μερικές ερωτήσεις υπάρχουν πλαίσια που συμπληρώνεις ημερομηνίες (π.χ. για απόρριψη παλαιότερης αίτησης για visa) και ενώ τον αριθμό της ημέρας και το έτος τα πληκτρολογείς το μήνα τον διαλέγεις από κυλιόμενη μπάρα. Οπότε εγώ που δεν έχω ποτέ ξανακάνει αίτηση για βίζα κλπ, αφήνω κενά αυτά τα πλαίσια ή γράφω ΝΟ ή ΝΟΤ APPLICABLE όπως λέει στις οδηγίες σε όσα μπορώ να δακτυλογραφήσω κάτι;

ίσως είναι λίγο κουτή η ερώτηση, απλά φοβάμαι μην μπω σε διαδικασία και τελικά μου πουν ότι η αίτηση δεν είναι εντάξει. Επειδή λόγω φορτωμένου προγράμματος αναγκάστηκα να βγάλω τη βίζα μόλις 3 βδομάδες πριν από το προγραμματισμένο ταξίδι μου.
 

kinkyyy69

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
morocco
Ταξίδι-Όνειρο
περου
στα κουτια που μπορεις να γραψεις βαζεις ΝΟ και σε αυτα που ειναι με ημερομηνιες απλα δεν επιλεγεις τιποτα
 

RICARAS

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Γεια σας....!Εχω μια απορία..Εκεί που λέει να γράψεις το ονομά σου:Full Name (In Native Alphabet) τι γράφουμε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όχι, να γράψεις εκεί το όνομά σου στα ελληνικά, αντί για το όνομά σου στα ελληνικά εκεί.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Το θέμα είναι ότι τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση δεν έγραφε με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά έβγαζε μόνο κενά. Απ' ότι διάβασα και παραπάνω το είχαν και άλλοι αυτό το πρόβλημα, οπότε το αφήνεις κενό, τους εξηγείς και σε βάζουν να το γράψεις χειρόγραφα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
:hitme:

Προσοχή, αν βάλεις το τηλέφωνο του ΤΕΙ λάθος -ή την προέκταση για τη σύνδεση με τη γραμματεία- θα απορριφθεί η βίζα, μπορεί και να υπάρχει βίαιη αντίδραση εκ μέρους του υπολογιστή.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom