Όχι και τόσο Fast...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
εγω μπηκα στα sites των αεροπορικων που εχω κλεισει μεσω της airfast και βρηκα κανονικα τις πτησεις μου. Θεωρω λοιπον οτι δεν θα υπαρξει προβλημα.
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
kipi, δεν καταλαβαινω τι ειδους τσεκαρισμα εκανες. οκ, οι πτησεις θα γινουν, όμως πως εξασφαλιζεις οτι εσυ μπαινεις στην πτηση με τα "εισιτηρια" της airfast?
ΥΓ. ρωτω γιατι ενδιαφερομαι, οχι για να πουλησω πνευμα!
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
kipi, δεν καταλαβαινω τι ειδους τσεκαρισμα εκανες. οκ, οι πτησεις θα γινουν, όμως πως εξασφαλιζεις οτι εσυ μπαινεις στην πτηση με τα "εισιτηρια" της airfast?
ΥΓ. ρωτω γιατι ενδιαφερομαι, οχι για να πουλησω πνευμα!
μπηκα στο site της aegean με την οποια πεταω, πηγα στην διαχειρηση κρατησης, εβαλα το νουμερο που μου ειχε δωσει η airfast για να κανω on line check in και βρηκα την κρατηση μου. Το ιδιο εκανα κα με την Tap που πεταω απο Λισαβωνα.Βρηκα τις κρατησεις μου και στις δυο αεροπορικες με τις οποιες θα ταξιδεψω.

όπως επισης επικοινωνησα και με τα ξενοδοχεια που εχω κλεισει μεσω airfast και μου επιβεβαιωσαν και εκει τις κρατησεις μου.
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και εγώ τα τσέκαρα παιδιά, εάν έχετε αριθμό εισιτηρίου φαντάζομαι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Τα δικά μας εισιτήρια, βγαλμένα μέσα Απριλίου, ελέγχθηκαν και είναι ΟΚ. Από το ξενοδοχείο, αναμένουμε απάντηση.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
¨ The AAC said it was aware of numerous customer complaints that tickets had been issued and then cancelled within 24 hours, with no refunds forthcoming."
Εμένα δε μου ακύρωσαν μέσα σε 24 ώρες, αυτές οι περιπτώσεις λογικά οφείλονται στο ότι οι αεροπορικές δε δεχτηκαν την κράτηση μέσω AFT.
Εγώ έκανα ερώτηση στο facebook αν δικαιούμαι κάποια επιστροφή σε περίπτωση που ακυρώσω και μου απάντησαν πως δε δικαιούμαι ούτε φόρους. Το βράδυ μου ήρθε email ακύρωσης χωρίς να τη ζητήσω. Tην κράτηση την είχα κάνει κανένα μήνα πριν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
όπως επισης επικοινωνησα και με τα ξενοδοχεια που εχω κλεισει μεσω airfast και μου επιβεβαιωσαν και εκει τις κρατησεις μου.
kipi ρώτησες αν οι κρατήσεις φαίνονται και προπληρωμένες; δεν υπάρχει δηλαδή κανένα υπόλοιπο; εγώ αναρωτιέμαι αν η AFT δε πληρώνει, αυτά τα 40αρια εκπτωση στα ξενοδοχεία ποιος τα καλύπτει..
Εκλεισα π.χ. 2 διανυκτερευσεις από 250 με 170 ευρώ, αν το ξενοδοχείο δε πάρει τη διαφορά απ'το AFT δε θα τα ζητάει από μένα; Σε περίπτωση ακύρωσης π.χ. οι όροι λένε πως πρέπει να πληρώσω όλο το ποσό 250 δηλαδή και όχι 170..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Εστειλα τα στοιχεια του voucher κια μου απάντησαν ότι όλα είναι οκ. Τα υπόλοιπα περί επικοινωνίας ξενοδοχείου και Airfast αφορούν τους ίδιους.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
kipi ρώτησες αν οι κρατήσεις φαίνονται και προπληρωμένες; δεν υπάρχει δηλαδή κανένα υπόλοιπο; εγώ αναρωτιέμαι αν η AFT δε πληρώνει, αυτά τα 40αρια εκπτωση στα ξενοδοχεία ποιος τα καλύπτει..
Εκλεισα π.χ. 2 διανυκτερευσεις από 250 με 170 ευρώ, αν το ξενοδοχείο δε πάρει τη διαφορά απ'το AFT δε θα τα ζητάει από μένα; Σε περίπτωση ακύρωσης π.χ. οι όροι λένε πως πρέπει να πληρώσω όλο το ποσό 250 δηλαδή και όχι 170..
εχω την αποδειξη πληρωμης που μου εστειλε η airfast την οποια θα εχω μαζι μου και η οποια ειναι στα αγγλικα. βεβαια τωρα που το λες καλο θα ηταν να εκανα και μια ερωτηση παλι οσον αφορα την πληρωμη.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
εχω την αποδειξη πληρωμης που μου εστειλε η airfast την οποια θα εχω μαζι μου και η οποια ειναι στα αγγλικα. βεβαια τωρα που το λες καλο θα ηταν να εκανα και μια ερωτηση παλι οσον αφορα την πληρωμη.
ναι ευτυχώς στέλνουν αποδείξεις στα αγγλικά σε κάθε πληρωμή που λέει και τι περιλαμβάνει η κράτηση (πρωινό, ημιδιατροφή κτλ). Αλλά το ποσό που λέει είναι απευθείας το ποσό με την έκπτωση, δε λέει δηλαδή την αρχική τιμή και πως είχαμε έκπτωση (όπως η επιβεβαίωση κράτησης που έρχεται και είναι στα ελληνικά).. Αν το δωμάτιο κάνει 80 ευρώ και τους δείξω απόδειξη ότι πλήρωσα 40 ίσως μπλέξει το πράγμα.
Σίγουρα η έκπτωση αφορά τη σχέση ξενοδοχείου και AFT αλλά αν η AFT είναι σε κατάσταση περιορισμού ή παύσης πληρωμών όταν πάμε μπορεί να υπάρχει κάποιος όρος στην κράτηση που κάναμε που εμείς δε γνωρίζουμε..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
εχω την αποδειξη πληρωμης που μου εστειλε η airfast την οποια θα εχω μαζι μου και η οποια ειναι στα αγγλικα. βεβαια τωρα που το λες καλο θα ηταν να εκανα και μια ερωτηση παλι οσον αφορα την πληρωμη.
Φαίνεται ότι οι παλιές κρατήσεις (π.χ. Απριλίου) δεν έχουν πρόβλημα (αεροπορικά ή ξενοδοχεία). Μόλις πήρα επιβεβαίωση και απ' το ξενοδοχείο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom