Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Α... δεν παίζω! Άμα είναι έτσι, τότε δηλώνω ότι κι εγώ σε ψήφισα!
 

Claire

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μπορείτε να μου στείλετε και μένα πμ για το ξενοδοχείο; Ψάχνω για γαμήλιο...

Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την άμεση απάντηση! Καλά ταξίδια!
 
Last edited by a moderator:

peka

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Περιμενω και εγω την βοηθεια σας για Αγ. Δομινικο. Εχω γραψει και σε αλλο θεμα σχετικα αλλα δεν εχω παρει απαντηση ακομη. Λεω να παμε 27/9-6/10 (9 διανυκτερευσεις). Διαβαζω οτι δεν ειναι η καλυτερη περιοδος λογω τυφωνων αλλα λεω να το ρισκαρω (ποσο γκαντενηδες μπορει να ειμαστε???). Τι λετε εσεις?????????????

varioAthens θα ηθελα και εγω pm σχετικα με το ξενοδοχειο που εμενες αν ειναι ευκολο. Σε ευχαριστω!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λεω να παμε 27/9-6/10 (9 διανυκτερευσεις). Διαβαζω οτι δεν ειναι η καλυτερη περιοδος λογω τυφωνων αλλα λεω να το ρισκαρω (ποσο γκαντενηδες μπορει να ειμαστε???). Τι λετε εσεις???????
Κανενας δε μπορει να προβλεψει τον καιρο..κι εγω ειχα ρισκαρει πηγαινοντας Οκτωβρη και ηταν μια χαρα εκτος απο συντομα ντουζακια που ηταν και ευπροσδεκτα.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
varioAthens διάβασα την ιστορία σου με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και ενθουσιασμό!!! Για μένα ένα τέτοιο ταξίδι θα ήταν όνειρο που έγινε πραγματικότητα! Σ'ευχαριστώ για τις ωραίες εικόνες και την ονειροπόληση!!!:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.111
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και χαιρομαι που η ιστορια μου σε εκανε να ονειροπολησεις!! :)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Vario η ιστορία σου με ξεσήκωσε!!! Πάντα τέτοια σου εύχομαι!! Σ'ευχαριστώ που με ταξίδεψες σε αυτό το μαγικό μέρος:D Είναι ταξίδι-όνειρο για μένα...:rolleyes:
 

halla

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Δομίνικος
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Διάβασα και τις 10 σελίδες, και όντως οι περιγραφές είναι απίστευτες! Ταξίδι ζωής τελικά ο Αγιος Δομίνικος. Αυτό που δεν μου άρεσε σε κάποια ποστ, είναι πως κατα κάποιον τρόπο κατακρίνουν ή σνομπάρουν τα ΑΙ resorts. Σε κάποια μάλιστα διάβασα πως είναι καλύτερα να πας σε τοπικο hotel με 50 ευρώ κλπ κλπ. Θα διαφωνίσω από την άποψη οτι ο κάθε άνθρωπος τις διακοπές του και το γαμήλιο του το εχει φανταστεί διαφορετικά. Εγω δεν θα ήθελα πχ να μένω σε κάποιο τετοιο ξενοδοχειο στο γαμήλιο μου, αλλά να βιώσω κάθε αίσθηση πολυτέλειας και ξεκούρασης μέσα στο resort και μπροστά στην απέραντη παραλία, με ποτα φαγητά όλα free. Κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να κάνει καταδύσεις ή να τρέχει να βλέπει την ενδοχώρα. Δεν λέω ενδιαφέρον και αυτό αλλά όχι για γαμήλιο. Ναι όμορφοι οι καταράκτες και οι γκρεμοί, αλλά ίσως για κάποια άλλη περίσταση. Ανυπομονώ πάντως να έρθει η ώρα (παρόλο που πάμε αρχές Σεπτέμβρη και αγχώθηκα λίγο με τους τυφώνες που διάβασα), για να ξεκουραστούμε και να απολαύσουμε τις πρώτες μας ημέρες παντρεμένοι, με πραγματική ξεκούραση σε έναν αληθινό παράδεισο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Διάβασα και τις 10 σελίδες, και όντως οι περιγραφές είναι απίστευτες! Ταξίδι ζωής τελικά ο Αγιος Δομίνικος. Αυτό που δεν μου άρεσε σε κάποια ποστ, είναι πως κατα κάποιον τρόπο κατακρίνουν ή σνομπάρουν τα ΑΙ resorts.
Κανεις μας δε σνομπαρει & κατακρινει τους ανθρωπους που προτιμουν τα ΑΙ , απλα αναφερομαστε στην παντελη ελλειψη ντοπιου χρωματος και στο οτι μενοντας αποκλειστικα εκει μεσα δε γνωριζεις ουσιαστικα τη χωρα στην οποια πηγες , κατι που ειναι αναμφισβητητο πιστευω.
Οντως η ιστορια της varioathens ειναι καταπληκτικη , αλλα αν προσεξες πηρε πολλες εκδρομες , βγηκε εκτος ριζορτ και πηγε σε παααρα πολλα μερη στο νησι , ακομα και με εσωτερικες πτησεις. Αν ειχε μεινει μεσα στο ριζορτ δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν ταξιδι ζωης και τι ακριβως θα μας εγραφε..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Διάβασα και τις 10 σελίδες, και όντως οι περιγραφές είναι απίστευτες! Ταξίδι ζωής τελικά ο Αγιος Δομίνικος. Αυτό που δεν μου άρεσε σε κάποια ποστ, είναι πως κατα κάποιον τρόπο κατακρίνουν ή σνομπάρουν τα ΑΙ resorts. Σε κάποια μάλιστα διάβασα πως είναι καλύτερα να πας σε τοπικο hotel με 50 ευρώ κλπ κλπ. Θα διαφωνίσω από την άποψη οτι ο κάθε άνθρωπος τις διακοπές του και το γαμήλιο του το εχει φανταστεί διαφορετικά. Εγω δεν θα ήθελα πχ να μένω σε κάποιο τετοιο ξενοδοχειο στο γαμήλιο μου, αλλά να βιώσω κάθε αίσθηση πολυτέλειας και ξεκούρασης μέσα στο resort και μπροστά στην απέραντη παραλία, με ποτα φαγητά όλα free. Κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να κάνει καταδύσεις ή να τρέχει να βλέπει την ενδοχώρα. Δεν λέω ενδιαφέρον και αυτό αλλά όχι για γαμήλιο. Ναι όμορφοι οι καταράκτες και οι γκρεμοί, αλλά ίσως για κάποια άλλη περίσταση. Ανυπομονώ πάντως να έρθει η ώρα (παρόλο που πάμε αρχές Σεπτέμβρη και αγχώθηκα λίγο με τους τυφώνες που διάβασα), για να ξεκουραστούμε και να απολαύσουμε τις πρώτες μας ημέρες παντρεμένοι, με πραγματική ξεκούραση σε έναν αληθινό παράδεισο.
Ίσως με πολύ μικρότερο κόστος και πολύ πιο κοντά να βρεις ένα παρόμοιο resort για ξεκούραση, αφού είναι αυτό η προτεραιότητά σου. Είναι αμαρτία να πας ως εκεί και να μη δεις κάτι περισσότερο. Το λέω και από τη ζήλεια μου :D.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
ο κάθε άνθρωπος τις διακοπές του και το γαμήλιο του το εχει φανταστεί διαφορετικά.

...Ένα όμορφο ξενοδοχείο που προσφέρει κάποια πολυτέλεια είναι πιο δελεαστικό και ειδικά αφού πας γαμήλιο θα είναι τέλειο να έχεις όλα όσα ζητάς :)...και η Vario αυτό διάλεξε ούτως ή άλλως, και εγώ αυτό θα διάλεγα προσωπικά! Κανείς δεν κατακρίνει τα πολυτελή resort...προς Θεού! Ο καθένας τη γνώμη του λέει για να σε βοηθήσει να περάσεις όσο το δυνατόν καλύτερα! Θα κάνεις ένα όμορφο ταξίδι στον παράδεισο σίγουρα...απλά δεν είναι κρίμα να πας σε ένα τόσο μαγικό μέρος και να περιοριστείς μόνο σε μια παραλία?:roll: φανταστική μεν...αλλά να μη δεις και παραέξω τις άλλες ομορφιές που προσφέρει το νησί?

Κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να κάνει καταδύσεις ή να τρέχει να βλέπει την ενδοχώρα. Δεν λέω ενδιαφέρον και αυτό αλλά όχι για γαμήλιο. Ναι όμορφοι οι καταράκτες και οι γκρεμοί, αλλά ίσως για κάποια άλλη περίσταση.
Βλέποντας φωτογραφίες και διαβάζοντας περιγραφές από το Saona Island, το νησί Bacardi και τη χερσόνησο Σαμάνα, δεν υπήρχε περίπτωση να πάω στο νησί και να μην διαλέξω αυτές τις εκδρομές...μη σου πω θα διάλεγα και περισσότερες! Βέβαια εγώ είμαι εγώ :haha:...ο καθένας έχει τα θέλω του! Απλά αφού θα πας που θα πας στο νησί να μη δεις τα δυνατά του σημεία? Αμαρτία :roll:
Όπως και να'χει, καλά να περάσεις και να μας γράψεις και τη δική σου εμπειρία όταν γυρίσεις!:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.472
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom