Ακριβο μου ταξιδι

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είχε από καιρό που κοιτούσα ένα αεροπορικό το οποίο ήταν για Σεπτέμβρη στα 270€ με την Αιγαίου. Ξαφνικά πήγε 880€
Δεν έχω ξαναδεί τέτοια τιμή…. Και έχουν ανεβεί όλα σε κοντινές ημερομηνίες με φτηνότερο γύρω στα 400€. Τι φάση τώρα , αλήθεια …
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Είχε από καιρό που κοιτούσα ένα αεροπορικό το οποίο ήταν για Σεπτέμβρη στα 270€ με την Αιγαίου. Ξαφνικά πήγε 880€
Δεν έχω ξαναδεί τέτοια τιμή…. Και έχουν ανεβεί όλα σε κοντινές ημερομηνίες με φτηνότερο γύρω στα 400€. Τι φάση τώρα , αλήθεια …
Σε προσφατο search, για 2 μηνες μετα, εδινε 660Ε, για 2 ωρες πτηση....
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Πάντως πέρα από τα εισιτήρια και οι διαμονές έχουν εκτοξευτεί! Είναι σχεδόν απαγορευτικές αν θες να πας κάπου πολλές ημέρες.Μια χαρά είχαμε κι εμείς …😭😱
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Ξεκιναει η περιοδος των συμβιβασμων.

Οι Στωικοι που δεν εχουμε "ταξιδι ονειρο" θα επιβιωσουμε σαν τις κατσαριδες.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Ξεκιναει η περιοδος των συμβιβασμων.

Οι Στωικοι που δεν εχουμε "ταξιδι ονειρο" θα επιβιωσουμε σαν τις κατσαριδες.
Σιγά μην συμβιβαστούμε. Ένας πολύ κάλος προγραμματισμός μήνες πριν και όλα είναι μέλι γάλα.
Οι περισσότεροι που ταχαμου κλαίγονται, έχουν αγοράσει τα εισιτήρια εδώ και καιρό και άπλα γράφουν για να γράφουν γελώντας με τους της τελευταίας στιγμής.
φυσικά και θα ανέβουν τα εισιτήρια και η διαμονή όταν υπάρχει πληρότητα, είναι λογικό.
Έτσι ήταν πάντα.
Ζήτηση, διαθεσιμότητα, κόστος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Σιγά μην συμβιβαστούμε. Ένας πολύ κάλος προγραμματισμός μήνες πριν και όλα είναι μέλι γάλα.
Οι περισσότεροι που ταχαμου κλαίγονται, έχουν αγοράσει τα εισιτήρια εδώ και καιρό και άπλα γράφουν για να γράφουν γελώντας με τους της τελευταίας στιγμής.
φυσικά και θα ανέβουν τα εισιτήρια και η διαμονή όταν υπάρχει πληρότητα, είναι λογικό.
Έτσι ήταν πάντα.
Ζήτηση, διαθεσιμότητα, κόστος.
Ισχυει.
Απαντησα στο παραπονο οτι ειναι δυσκολο "αν θελει καποιος να παει για πολλες μερες".
Κι εγω μπορει να θελω να γινω αστροναυτης, αλλα ειναι δυσκολο με τις περλες.
Θα παει λιγοτερες, συμβιβασμος.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Σιγά μην συμβιβαστούμε. Ένας πολύ κάλος προγραμματισμός μήνες πριν και όλα είναι μέλι γάλα.
Οι περισσότεροι που ταχαμου κλαίγονται, έχουν αγοράσει τα εισιτήρια εδώ και καιρό και άπλα γράφουν για να γράφουν γελώντας με τους της τελευταίας στιγμής.
φυσικά και θα ανέβουν τα εισιτήρια και η διαμονή όταν υπάρχει πληρότητα, είναι λογικό.
Έτσι ήταν πάντα.
Ζήτηση, διαθεσιμότητα, κόστος.
Κ επειδη ηταν ετσι παντα, δεν σημαινει οτι δεν ειμαστε ελευθεροι να σχολιασουμε τα κουλα 600αρια κ 800αρια της aegean, ασχετα αν εχουμε κλεισει η οχι.
Για απειρο κοσμο το να κλεισει 1 χρονο πριν μια απλη ευρωπαικη πτηση δεν ειναι απλως θεματακι προγραμματισμου.
Ποιος γελασε με τους τελευταια στιγμη, μαλλον στη φαντασια σου.
Επισης στη συγχρονη εποχη, η τιμολογιακη πολιτικη δεν ειναι απλως ζητηση, διαθεσιμοτητα, κοστος. Πριν απο 15 χρονια ισως.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Κ επειδη ηταν ετσι παντα, δεν σημαινει οτι δεν ειμαστε ελευθεροι να σχολιασουμε τα κουλα 600αρια κ 800αρια της aegean, ασχετα αν εχουμε κλεισει η οχι.
Για απειρο κοσμο το να κλεισει 1 χρονο πριν μια απλη ευρωπαικη πτηση δεν ειναι απλως θεματακι προγραμματισμου.
Ποιος γελασε με τους τελευταια στιγμη, μαλλον στη φαντασια σου.
Επισης στη συγχρονη εποχη, η τιμολογιακη πολιτικη δεν ειναι απλως ζητηση, διαθεσιμοτητα, κοστος. Πριν απο 15 χρονια ισως.
Γιατί αρπάχτηκες δεν μπορώ να καταλάβω, το σχόλιό μου ήταν καλοπροαίρετο και σατιρικό.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Δεν ειδα κατι καλοπροαιρετο ή/και σατυρικο αλλα αυτο ειναι η δικη μου ερμηνεια.
Απαντώντας στο μήνυμα της κύριας με τις πέρλες προσωπικά (και όχι σε σένα, παρόλο που παίρνεις μέρος στα σχόλια πιο πάνω όπως και πολλοί άλλοι για τα ακριβά εισιτήρια), μόνο καλοπροαίρετο θα μπορούσε να είναι. Δεν υπάρχει λόγος έντασης.
Και εδώ κλείνω καλοπροαίρετα.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Απαντώντας στο μήνυμα της κύριας με τις πέρλες προσωπικά (και όχι σε σένα, παρόλο που παίρνεις μέρος στα σχόλια πιο πάνω όπως και πολλοί άλλοι για τα ακριβά εισιτήρια), μόνο καλοπροαίρετο θα μπορούσε να είναι. Δεν υπάρχει λόγος έντασης.
Και εδώ κλείνω καλοπροαίρετα.
Δεν ξέρω καν ποια είναι η κύρια με τις περλες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom