Αλησμόνητα βράδια στα μπαράκια του κόσμου

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Το εκπληκτικό Dolphin στο Koh Phangan.....

Οι μαξιλάρες στη παραλία, τα φαναράκια που άναβαν και μετά πετούσαν στον καθαρό ουρανό....

Amazing Thailand...
Σε ποιά παραλία θα το βρώ αυτό? ακούγεται καλό
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Σε ποιά παραλία θα το βρώ αυτό? ακούγεται καλό
Σε όλα τα τουριστικά νησιά θα βρεις τέτοια μπαράκια με μαξιλάρες στην παραλία.
Στο Samui η Chaweng είναι γεμάτη τέτοια, στο Phangan η Hat Rin Nok (sunrise) είναι επίσης γεμάτη, στο Koh Tao υπάρχουν 2-3 στην Hat Sai Ri. Υπάρχουν και σε άλλες παραλίες που είναι πιο ήρεμα τα πράγματα (και για μένα καλύτερα) γιατί σε Chaweng και Hat Rin Nok γίνεται χαμός.
Τα φαναράκια τα πουλάνε οι ντόπιοι στους τουρίστες (μαζί με πυροτεχνήματα και διάφορες άλλες αηδίες, όπως φωσφοριζέ βραχιόλια κτλ) σε Chaweng και Hat Rin Nok. Το set σε κάποια από αυτά τα bar συμπληρώνουν πιτσιρικάδες (κωλοπαίδια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) Ταϊλανδοί που παίζουν με φωτιές και κάνουν κόλπα για τους τουρίστες.

υγ. Το συγκεκριμένο (Dolphin) δεν ξέρω ποιο είναι
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.768
Σε ποιά παραλία θα το βρώ αυτό? ακούγεται καλό
Είναι στη Thong Nai Pan Yai.....το Doplhin δεν είναι πάνω στη παραλία, αυτά στη παραλάι είναι άλλα και μπορείς να τα βρεις παντού στη Ταϋλάνδη όπως είπε και ο mpiftex (βέβαια άλλο στη Chaweng και άλλο στη μαγική παραλία που λέμε....).

Το Doplhin είναι ένα εκπληκτικό μέρος, μέσα σε έναν απίστευτο καταπράσινο κήπο, δίπλα στην άμμο, με εκπληκτική διαρρύθμιση και ατμόσφαιρα......άλλο να το λέω και άλλο να το ζεις. Έχουν και bungalows, πολύ φτηνά και όμορφα απ'ότι λένε...

Dolphin Bungalows, Thong Nai Pan Yai

The Dolphin Experience - Brad Payne travel Fiji blog - World Alone - timesunion.com - Albany NY
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ναι απο ότι βλέπω αξίζει κανα δυό βραδιές εκεί. θα πάω σίγουρα Κο πανγκάν το καλοκαίρι και θα το δώ, ευχαριστώ!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.768
Ναι απο ότι βλέπω αξίζει κανα δυό βραδιές εκεί. θα πάω σίγουρα Κο πανγκάν το καλοκαίρι και θα το δώ, ευχαριστώ!
Να πας οπωσδήποτε εκεί.....και μία μέρα να κάνεις το τουρ παραλιών.....δες φωτό που έχω στο άλμπουμ: δε λένε τίποτε μπροστά στη πραγματικότητα.....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Είναι στη Thong Nai Pan Yai.....το Doplhin δεν είναι πάνω στη παραλία, αυτά στη παραλάι είναι άλλα και μπορείς να τα βρεις παντού στη Ταϋλάνδη όπως είπε και ο mpiftex (βέβαια άλλο στη Chaweng και άλλο στη μαγική παραλία που λέμε....).http://blogs.timesunion.com/worldalone/?p=20
Χεχε, όπως είπα δεν το ξέρω το συγκεκριμένο αλλά επειδή είπες για μαξιλάρες και φαναράκια υπέθεσα πως είναι ένα από αυτά στην παραλία! :roll: Είμαι σίγουρος πως είναι όπως τα λες και το συγκεκριμένο δεν συγκρίνεται καν με αυτά στην Chaweng. Όπως έγραψα και παραπάνω, πολύ καλύτερα είναι τα bar στις μικρότερες και λιγότερο γνωστές παραλίες (η ούτε καν πάνω στην παραλία, όπως το Dolphin) παρά μέσα στο χαμό.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Μπορεί να μην είναι στο εξωτερικό αλλά σίγουρα θα μου μείνει αλησμόνητο: 16 ευρώ (!!?!?) για ένα μετριότατο κοκτέηλ στο 'Άρωμα' στη Μύκονο... έλεος
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
SKA Bar στη παραλία Κάτα του Πουκέτ. Βρίσκεται τέρμα στην αριστερή πλευρά της παραλίας κάτω απο τη σκιά των δέντρων. Η αφρικανή ιδιοκτήτρια βρίσκεται συνέχεια μέσα απο τη μπάρα καθισμένη στη πολυθρόνα της και δίνει εντολές στους ράστα-μεν σερβιτόρους. Μορφή είναι επίσης και ο dj (φυσικά ράσταμαν) με μαλί μέχρι τη μέση. Το μπαρ έχει καταπληκτική διακόσμηση με άπειρα μικροαντικείμενα bob marley και φυσικά αφίσες και λάβαρα δικά του και φυσικά αφροτζαμαικανής τέχνης. Τα κοκτέηλ είναι δικής τους έμπνευσης, και η θέα στην παραλία το βράδυ είναι μαγευτική
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε όλα τα Hard Rock Cafe που έχω πάει. Μάλλον, γιατί έχω και το ψώνιο μου με τις μπλούζες.
Το καλύτερο αυτό στο Πεκίνο.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν και δεν έχω πάει προσωπικά - έχω ακούσει καλά λόγια για το Insomnia στο Βερολίνο...Έμεινε αλησμόνητο στους φίλους μου που πήγαν πρόσφατα, κι επειδή όσο αφορά τη νυχτερινή ζωή εμπιστεύομαι πολύ τον Traveller,θα ήθελα να το τσεκάρει σ επόμενο ταξίδι του και να μας δώσει report!!!
Επίσης επιβάλεται να κάνει ένα πέρασμα κι η Ευαγγελία τον Αύγουστο!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αχαχαχαχα οπωσδηποτε Σοφια θα περασω να εισαι σιγουρη!!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Αθήνα βάζουμε? Βάζουμε. Πήγα εχθές στο Gazarte στο Γκάζι. Για καθημερινή νωρίς είναι πολύ ωραίο για 1-2 ποτά και κουβέντα χαζεύοντας τον πανικό που (πλέον) γινεται στη πλατεία. Αξέχαστα βράδια στο Γκαζάκι και στο Tapas... δε ξανάρχονται, χάλασε και το Γκάζι τόσος κόσμος που μαζεύτηκε λογικό ήταν να ανοίξουν διάφορα νέα μπαρ χωρίς κανένα χαρακτήρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.795
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom