Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

psnet

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Έχει αεροδρόμιο η Πάτρα?
Η Πάτρα έχει το αεροδρόμιο του Αράξου αλλα παλαιότερα λειτουργούσε κυρίως το καλοκαίρι με charter.
Απο φέτος που ήρθε η Ryanair έχει πολύ περισσότερη κίνηση και μακάρι να μείνει γιατί θα μπορέσει να αναπτυχθεί το αεροδρόμιο ακόμα πιο πολύ.

Εδώ είναι οι εταιρίες που πετάνε από Πάτρα:
Flight Information
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.063
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η Πάτρα έχει το αεροδρόμιο του Αράξου αλλα παλαιότερα λειτουργούσε κυρίως το καλοκαίρι με charter.
Απο φέτος που ήρθε η Ryanair έχει πολύ περισσότερη κίνηση και μακάρι να μείνει γιατί θα μπορέσει να αναπτυχθεί το αεροδρόμιο ακόμα πιο πολύ.

Εδώ είναι οι εταιρίες που πετάνε από Πάτρα:
Flight Information
Άλλο Πάτρα, άλλο Άραξος. Από Πάτρα δεν πετάει καμία εταιρία, γιατί απλούστατα δεν έχει αεροδρόμιο.
 

psnet

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Άλλο Πάτρα, άλλο Άραξος. Από Πάτρα δεν πετάει καμία εταιρία, γιατί απλούστατα δεν έχει αεροδρόμιο.
Με την λογική αυτή και η Αθήνα δεν έχει αεροδρόμιο. Άλλο Αθήνα άλλο Σπάτα...
Πάντως στο site της Ryanair και της TUI Patras - Araxos αναφέρεται.
Και ο κωδικός GPA περισσότερο για PAtra μου κάνει.

BTW όπως και να έχει, να συνεχίσει να πετάει η Ryanair θέλουμε και ας το πουν όπως θέλουν το αεροδρόμιο.
 

TasosT

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Cluj Napoca, Romania
Ταξίδι-Όνειρο
Ιμπιζα, Μαγιόρκα
κατά ICAO ο κωδικός του αεροδρομίου είναι LGRX, κατά IATA είναι GPA, απλά επειδή χρησιμοποείται πιο συχνά η ονοματοδοσία κατά IATA φαίνεται πιο συχνά ο κωδικός GPA. Αν και το αεροδρόμιο αυτό όπως και του Αλμυρού Βόλου, διεθνώς φαίνονται ώς στρατιωτικής χρήσης και όχι πολιτικής...
 

fanbaros

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
διπλό επίθετο

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Έχουμε κλείσει για Ισπανία με τον κολλητό μου για 17 Αυγούστου. Το θέμα είναι ότι στο εισητήριο έβαλα μόνο το πρώτο επίθετό του από τα 2, θα έχει πρόβλημα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
«Θα μπούμε δυνατά στην αγορά σας αν μειώσετε φόρους»

kathimerini.gr | «Θα μπούμε δυνατά στην αγορά σας αν μειώσετε φόρους»

Λετε?
Και αναφερουν και την Αθηνα,εκτος τα περιφερειακα αεροδρομια.

ΥΓ:Να τον μιχαλη με μπλουζα ''ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΘΗΝΑ'' στην πρωτη πτηση προς ελ βενιζελος και θα τα εχουμε δει ολα!
 

matoulis

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΑΝ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ
Έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα του θέματος....! Σήμερα προσπάθησα να κλείσω εισιτήρια θεσσαλονίκη βουδαπέστη και στην πρώτη προσπάθεια ήρθε επιβεβαίωση κράτησης με αριθμό και όλα καλά...δεν φαίνεται να έχουν πάρει τα χρήματα από την κάρτα! Είπα να ξαναπροσπα΄θησω... (1,2,3,4 φορές έβγαινε decline η κράτηση για πρόβλημα στην κάρτα μου!) Τηλ.στην τράπεζα και μου είπαν ότι το ποσό για τα εισητήρια έχει δεσμευτεί αλλά δεν τα έχουν πάρει ακόμη! Τι έγινε τελικά? Θα μου στείλει η εταιρεία κάποιο mail ή......!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Νομίζω ότι τα χρήματα ούτως η άλλως τα παίρνουν αφού περάσουν 15 ημέρες.Στην αρχή απλά δεσμεύονται. Έτσι μου είχε πει τουλάχιστον ένας υπάλληλος από την Τράπεζα Κύπρου.Το ότι δεν σου ήρθε mail είναι ένα θέμα αλλά αφού σου ήρθε επιβεβαίωση κράτησης με νούμερο νομίζω ότι είναι όλα εντάξει...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Αν εισαι σε διαστημα μικροτερο των 15 ημερων απο την πτηση σου,δοκιμασε να κανεις τσεκ ιν.

Αν σου δειχνει τα στοιχεια και σου δινει τη δυνατοτητα να συνεχισεις το τσεκ ιν εισαι κομπλε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom