Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
μου ηρθε Mail απο την ryan, "ryanair travel advsisory" που λεει μεσα το ονομα μου , αριθμος πτησης κτλ και λεει Important information οτι πρεπει να κανω check in ενω το εχω κανει εδω και δυο εβδομαδες. εγινε κατι λαθος η το Mail ειναι τυπικο και το στελνουν σε ολους?
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
ειναι itinerary receipt και εχει το ονομα μου, τον αριθμο πτησης..μετα εχει κατι διαφημισεις για ξενοδοχεια κτλ και απο κατω λεει Important information και εχει check in( λεει οτι πρεπει να κανω check in online και να εκτυπωσω το boarding pass Αλλιως το χρεωνουν 60 ευρω κτλ, πιο κατω για travel documents, Πιο κατω για baggage, equipment, reduced mobility, priority boarding Και πιο κατω παλι κατι διαφημισεις. αυτα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αυτο φανταζομαι πρεπει να ειναι το στανταρ μηνυμα που ερχεται απο την εταιρεια για να σε ειδοποιησει και να ειναι και εκεινη δικαιολογημενη.
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
εξαλλου εχω εκτυπωμενο το boarding pass. γινεται να εκτυπωσεις Boarding pass αν δεν εχεις κανει check in Πρωτα?
 

nt_joanna

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΒΟΗΘΕΙΑ.....Θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το Voucher Reference, απ' οτι καταλαβαινω ειναι καποιο εκπτωτικο κουπωνι το οποιο δεν το εχουμε. Τι βαζουμε σε εκεινο το παραθυρακι σε αυτην την περιπτωση. Στις παραπανω οδηγειες δεν αναφαιρει τιποτα και αν δεν βαλω κατι δεν με αφηνει να συνεχισω την κρατηση, βγαζει error.....Ας μου πει καποιος....
 

bianca

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Πακιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
ΒΟΗΘΕΙΑ.....Θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το Voucher Reference, απ' οτι καταλαβαινω ειναι καποιο εκπτωτικο κουπωνι το οποιο δεν το εχουμε. Τι βαζουμε σε εκεινο το παραθυρακι σε αυτην την περιπτωση. Στις παραπανω οδηγειες δεν αναφαιρει τιποτα και αν δεν βαλω κατι δεν με αφηνει να συνεχισω την κρατηση, βγαζει error.....Ας μου πει καποιος....
Τίποτα δεν βάζεις στο παραθυράκι αυτό αν δεν έχεις voucher. Το error στο βγάζει για κάποιον άλλο λόγο. Έλεγξε αν έχεις συμπληρώσει σωστά όλα τα άλλα πεδία
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Παιδιά μια επείγουσα ερώτηση:
Παρέα φίλων έκλεισε εισιτήρια για Θεσσαλονίκη - Όσλο με επιστροφή αλλά για έναν έκτακτο λόγο δε θα μπορέσουν να πάνε. Δεν έχουν κάνει check-in ακόμη. Υπάρχει κάποιος τρόπος (π.χ ακύρωση) ώστε να μη χάσουν όλο το ποσό που έχουν δώσει (έχουν βάλει και βαλίτσα); Τα εισιτήρια είναι για 16-23 Οκτωβρίου.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Παιδιά μια επείγουσα ερώτηση:
Παρέα φίλων έκλεισε εισιτήρια για Θεσσαλονίκη - Όσλο με επιστροφή αλλά για έναν έκτακτο λόγο δε θα μπορέσουν να πάνε. Δεν έχουν κάνει check-in ακόμη. Υπάρχει κάποιος τρόπος (π.χ ακύρωση) ώστε να μη χάσουν όλο το ποσό που έχουν δώσει (έχουν βάλει και βαλίτσα); Τα εισιτήρια είναι για 16-23 Οκτωβρίου.

Όχι δεν υπάρχει.

(μόνο αλλαγή ονομάτων/ημερομηνιών με έξτρα χρεώσεις: General Terms + Conditions of Carriage)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Παρέα φίλων έκλεισε εισιτήρια για Θεσσαλονίκη - Όσλο με επιστροφή αλλά για έναν έκτακτο λόγο δε θα μπορέσουν να πάνε. Δεν έχουν κάνει check-in ακόμη. Υπάρχει κάποιος τρόπος (π.χ ακύρωση) ώστε να μη χάσουν όλο το ποσό που έχουν δώσει (έχουν βάλει και βαλίτσα);
Nα τους πεις την επόμενη φορά να μην κλείνουν εισιτήρια αφού πρώτα δεν ελέγξουν τι μπορούν να πάρουν πίσω σε περίπτωση ακύρωσης.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.727
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom