Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
ναι αλλα ειναι στα ελληνικα. μετα εχω και δευτερη πτηση απο εξωτερικο. την θελουν και μεταφρασμενη?! ο χριστος και η παναγια
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Για μετάφραση δεν νομίζω.. Απλά θεωρούν (δεν μιλάω για την Ryanair μιλάω γενικός για τους κανόνες) ότι τα χάπια μπορεί να τα έχεις παράνομα μαζί σου οπότε καλό θα ήταν να για μην έχεις πρόβλημα να έχεις μια βεβαίωση από τον γιατρό σου υπογεγραμμένη ότι η Λια ΤΑΔΕ παίρνει αυτά τα χάπια γι αυτό και γι αυτό. Αυτό είχε κάνει η γνωστή μου και δεν είχε θέμα στον έλεγχο.
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
... καλησπέρα σε όλους θέλω μια φιλική συμβουλή έκλεισα ήδη ξενοδοχείο για Βουδαπέστη και Βιέννη για Χριστούγεννα ... θέλω να κλείσω και αεροπορικά εισιτήρια με Ryanair το κόστος είναι 430 ευρώ περίπου για δύο άτομα με μια αποσκευή πρόσθετη 15 κιλών ... τι προτείνετε να κάνω υπομονή για καλύτερη τιμή ή δεν πρόκειται να πέσει ... ευχαριστώ πολύ
βοηθήστε λίγο παιδιά γιατί αγχώθηκα !
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
... καλησπέρα σε όλους θέλω μια φιλική συμβουλή έκλεισα ήδη ξενοδοχείο για Βουδαπέστη και Βιέννη για Χριστούγεννα ... θέλω να κλείσω και αεροπορικά εισιτήρια με Ryanair το κόστος είναι 430 ευρώ περίπου για δύο άτομα με μια αποσκευή πρόσθετη 15 κιλών ... τι προτείνετε να κάνω υπομονή για καλύτερη τιμή ή δεν πρόκειται να πέσει ... ευχαριστώ πολύ
βοηθήστε λίγο παιδιά γιατί αγχώθηκα !
Καταρχάς δεν κλείνουμε ξενοδοχείο εφόσον δεν έχουμε κλείσει τα εισιτήρια.. Δεύτερον 430 ευρώ για πότε είναι? Για τα Χριστούγεννα ? Εκτός αυτού το ξενοδοχείο από που το έκλεισες? Δέχονται ακυρώσεις?
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
... έκλεισα ξενοδοχείο γιατί είναι η μόνη περίοδος που με βολεύει τα Χριστούγεννα και δεν έκλεισα αεροπορικά γιατί μου είπαν ότι καλύτερα να κάνω υπομονή να μην βιαστών, να περιμένω λίγο θα πέσουν και ότι είναι νωρίς ακόμα ... από εσάς ρωτάω ποια είναι η συνήθης πολιτική της Ryanair θα πέσουν οι τιμές μέχρι τα Χριστούγεννα θα βγάλει καμία προσφορά με λίγα λόγια έχω κάτι να ελπίζω ?
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Τους φακούς επαφής τους βάζω στο διάφανο σακκουλάκι και τους παίρνω στην χειραποσκευή. Το υπόλοιπα γιατί να τα βάλεις στην αποσκευή; Στην χειραποσκευή είναι πιο ασφαλή.
Μηπως γνωριζεις με πιστολακι για μαλλια κτλ αν υπαρχει προβλημα? Παντα για αποσκευη μιλαω...
Γενικα διαφερει ιδιαιτερα σε κατι η ryan απ την easyjet? Εκτος απο καποια εκατοστα στις βαλιτσες που βλεπω οτι η easyjet επιτρεπει περισσοτερα? Συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις και παλι ευχαριστωωω! :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Το πιο πιθανό είναι ότι τον Οκτώβριο θα πέσουν οι τιμές για τον Δεκέμβριο αλλά μην περιμένεις να βγει και να στο εγγυηθεί κάποιος αυτό με απόλυτη σιγουριά.
Μιλάω για πιθανότητες και μόνο με βάσει αυτά που έχω δει μέχρι τώρα στην Ryanair.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Γενικα διαφερει ιδιαιτερα σε κατι η ryan απ την easyjet?
Μια μεγάλη διαφορά είναι ότι πρέπει να τυπώσεις το εισιτήριο από το σπίτι αλλιώς σε χρεώνουν στο αεροδρόμιο.Η χειραποσκευή επίσης στην Ryanair πρέπει να ζυγίζει μέχρι 10 κιλά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
επειδη φευγω για καποιο χρονικο διαστημα, θελω να χω μαζι μου καποια φαρμακα που μου εδωσε ο γιατρος.. Και ειδα αυτο στην ιστοσελιδα και φρικαρα. ξερετε σιγουρα οτι δεν ισχυει?
Όποτε ταξιδεύω με το Βλαστάρι μου παίρνω μαζί κι ένα μικρό "φαρμακείο" για να μην ψάχνομαι εκεί. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα εφόσον είναι στην αποσκευή. Τι μεταφρασμένη συνταγή να κουβαλάω για αντιπυρετικό ή αντιβηχικό;

Μηπως γνωριζεις με πιστολακι για μαλλια κτλ αν υπαρχει προβλημα? Παντα για αποσκευη μιλαω...
Σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία έχουν σεσουάρ, δεν κουβαλάω μαζί μου. Αλλά δε μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να είναι επικίνδυνος εξοπλισμός...
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Όποτε ταξιδεύω με το Βλαστάρι μου παίρνω μαζί κι ένα μικρό "φαρμακείο" για να μην ψάχνομαι εκεί. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα εφόσον είναι στην αποσκευή. Τι μεταφρασμένη συνταγή να κουβαλάω για αντιπυρετικό ή αντιβηχικό;


Σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία έχουν σεσουάρ, δεν κουβαλάω μαζί μου. Αλλά δε μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να είναι επικίνδυνος εξοπλισμός...
θυμαμαι με easy δεν υπηρχε θεμα. με ryan δεν ξερω γιατι στους ορους γραφει για φαρμακα...
 

dieselactor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους αγαπητοι ταξιδευτες. Θελω να κανω μια ερωτηση, εαν γνωριζει καποιος για καινουρια δρομολογια της ryan απο τις ελληνικες πολεις η ακομα και για καταργησεις καποιον (π.χ. η Ρωμη κοπηκε απ το Βολο οπου υπηρχε στο ξεκινημα). Βγαινει καπου καμοια επισημη ενημερωση απο την εταιρια? ευχαριστω!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.117
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom