Αντίπαρος Αντίπαρος

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
3)Μη χάσετε το πανέμορφο κ αξιόλογο (λένε!) σπήλαιο (εμείς δυστυχώς δεν προλάβαμε διότι ήταν κλειστό λόγω ώρας, γιαυτό προσοχή, συνίστανται οι πρωινές ώρες για επίσκεψη.
τελευταια φορα πηγα Αντιπαρο κάπου το 2000 - 2002, πολλα χρονια εχουν περασει.. :roll: παντως μου εχει αφησει πολυ ωραιες αναμνησεις!!

και ΝΑΙ να πατε στο σπηλαιο ειναι πολυ ωραιο, βεβαια κατεβαινεις σε μεγαλο βαθος και μετα το ανεβασμα ειναι κομματακι ζορικο, αλλα κατα την γνωμη μου αξιζει!!
 
Last edited by a moderator:

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Καλησπέρα σας,
θα σας πω κ εγώ τη γνώμη μου...
Το σπήλαιο της Αντιπάρου σαφώς και είναι πολύ αξιόλογο... Κ από εκεί πάνω που είναι βλέπεις πιάτο όλη την Αντίπαρο.. Πολύ όμορφη θέα... Ωστόσο ναι θα σου βγει η γλώσσα ΄στην ανάβαση προς την έξοδο...
Η Αντίπαρος επίσης δεν έχει νυχτερινή ζωή...Εκεί θα πας για χαλάρωση εντελώς.. Έχει καφετέριες και μπαράκια αλλά δεν έχει το ξέφρενο clubbing.. H γνώμη μου είναι πως για ήσυχη διαμονή μπορείτε να διαλέξετε την Αντίπαρο ενώ για διασκέδαση την Πάρο.. Εξάλλου υπάρχουν πολύ τακτικά δρομολόγια λεωφορείων και καραβάκια...
οι συγκοινωνίες στο νησί είναι περιορισμένες γιατί η Αντίπαρος είναι πολύ μικρή και δεν έχει τα τρελά μέρη να δεις έξω από το "κέντρο".
Όσο για τις παραλίες δεν το θεωρώ παράλογο που είναι ανοργάνωτες... Στα περισσότερα μικρά και με όχι πολύ τουρισμό νησάκια οι παραλίες δεν είναι οργανωμένες...
Γενικά θεωρώ πως είναι ένα νησί το όποίο δεν εξαρτάται από τον τουρισμό που μένει εκεί αλλά κυρίως από τους επισκέπτες που πετάγονται από την Πάρο... Δεν νομίζω πως το νησί είναι τόσο πολύ για νεολαία αντίθετα θα το πρότεινα σε αυτους που θέλουν να ξεφύγουν από την πολυκοσμία γενικότερα... Τον 15αύγουστο σαφώς και στην Αντίπαρο υπάρχει πολύς κόσμος...
Αυτάααα :D
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Τελικα μετα απο πολλες σκεψεις κατεληξα Αντιπαρο! It is final!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Κανένα έξτρα τιπ παιδιά για Αντίπαρο????
Κάτι ξεχωριστό που πρέπει να δω, ή κάπου που πρέπει να φάω οπωσδήποτε? (θαλασσινά)
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
μενεις παρο που εχεις επιλογες για παραλια και υπνο και καθε βραδυ παιρνεις το καραβακι και πας για διασκεδαση αντιπαρο (το κανουν παρα πολλοι)

το τελευταιο επιστρεφει κατα τις 4 το πρωι οποτε δεν ξεμενεις
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κανένα έξτρα τιπ παιδιά για Αντίπαρο????
Κάτι ξεχωριστό που πρέπει να δω, ή κάπου που πρέπει να φάω οπωσδήποτε? (θαλασσινά)
Για μένα, αν εξαιρέσουμε το σπήλαιο (για το οποίο βάλε είτε αθλητικά είτε σανδάλια του κουμπώνουν), η Αντίπαρος δεν έχει κάτι το must. Είναι ένα πολύ φλατ νησί, χωρίς ιδιαίτερες εναλλαγές. Δεν είναι τόσο μέρος που πας για εξερεύνηση, όσο για χαλάρωση και καταστάσεις στυλ παραλία-ταβέρνα, ταβέρνα-μπαρ.

Κρατάω πάντως μια πισινή, καθώς μια φίλη μου είχε πάει με μια παρέα όπου είχαν νοικιάσει βαρκάκι και προσέγγιζαν μερικές πολύ όμορφες και ερημικές από ό, τι μου είπε παραλίες.

Για φαγητό δεν θυμάμαι ονόματα, όπου είχαμε πάει πάντως (μιλάω για το 2004) είχαμε ευχαριστηθεί φρέσκο και οικονομικό φαγητό. Τα μπαράκια κατά βάση με ροκ μουσική και για χαλαρές καταστάσεις (αν εξαιρέσουμε μια μέρα που πέσαμε σε κάτι Ιρλανδούς και Άγγλους-τραυματική εμπειρία).

Τώρα για βραδινή διασκέδαση έχει αρκετά μπαράκια, θυμάμαι ένα ή δύο μέρη μόνο όπου χορέψαμε (To La Luna είναι ανοιχτό ως το πρωί).
Αυτό το La Luna δεν μου άρεσε καθόλου! Πολύ ψυχεδέλεια! Θυμάμαι φύγαμε 6 η ώρα το πρωί, το κεφάλι μου βούιζε και πήγα γραμμή στη θάλασσα για μια δροσερή βουτιά για να συνέλθω!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Τhank u underwater! Έτσι κι αλλιώς, μετά από χρόοοοοονια, είπα να πάω διακοπές μόνο για ξεκούραση! Παραλία, φαγάκι, μπαράκι, στο χαλαρό. Καθόλου χλμ δηλαδή. Απλά είπα να ρωτήσω ότι λίγο έχει να το κάνω, έτσι, μπας και πάθω αλλεργία από το πολύ καθισιό!

Για το la luna διάβασα πως παίζει πολύ ποτό μπόμπα. Τον τζίτζικα τον έχει κανείς υπόψιν?

Όσο για την μουσική, έγκυρες πηγές μου λένε πως παίζει πολύ λάτιν!
(οι πηγές αυτές δεν τρώνε θαλασσινά;))
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Κανένα έξτρα τιπ παιδιά για Αντίπαρο????
Κάτι ξεχωριστό που πρέπει να δω, ή κάπου που πρέπει να φάω οπωσδήποτε? (θαλασσινά)

Δυο πολυ ομορφες παραλιες που πρεπει να πας ειναι τα Μοναστηρια στην δυτικη πλευρα της Αντιπαρου.Η προσβαση γινεται και με συμβατικο αυτοκινητο μονο που θελει λιγο προσοχη ο δρομος.
Η αλλη ειναι στο νησακι δεσποτικο στην δευτερη παραλια η οποια βρισκευται στο νοτιο μερος του νησιου.Η προσβαση γινεται μονο με καικι το οποιο περνεις απο τον Αγιο Γεωργιο.
Και τις δυο δεν τις πιανει ο βοριας.
Στον Αγιο Γεωργιο Σεμπτεμβρη μηνα χρεωναν την ομπρελα 10 ευρω.Η παραλια του δεν μου αρεσε καθολου.Εχει μια χοντρη αμμο στην αρχη και λιγο πιο μεσα ειναι γεματη φυκια.
Ο Σωρος ειναι μια συμπαθητικη παραλια χωρις ομως κατι το ιδιαιτερο.Οι δυο πρωτες μετα την Χωρα που νομιζω πως λεγονται Παναγια και Φαναρι ειναι καλες αμμωδεις και ρηχες με αλμυρικια για ισκιο.
 

travelous

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Singapore
γεια σας παιδιά.
τον αύγουστο κάνουμε το bachelor του αδελφού μου και ψάχνουμε για βίλλα.
έχω κάνει πολύ search στο google αλλά δεν έχω βρει και πολλές.
μήπως γνωρίζεται κάποιο site ή κάποια άλλη πληροφορία?
είμαστε 7 άτομα, θα μείνουμε 4 βράδια και μπορούμε να διαθέσουμε 1000? -1500? σύνολο.
θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία!
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Τελικα τελεια η Αντιπαρος! Εκλεισα τα ακτοπλοικα μου απο http://www.travelplanet24.com/ferries και ολα οκ!
Μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι θα ξαναπαω. Και απ οτι μου παν ατομα που πανε εκει τακτικα, φετος ειχε αρκετο κοσμο στο νησι!!
Νομιζω οτι θα παω και του χρονου...
 

jmarix

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για οποιαδήποτε πληροφορία όσον αφορά τη διαμονή στην Αντίπαρο...έχω αρχίσει το κλασσικό ψάξιμο μέσω νετ και έχω εκπλαγεί απο τις τιμές που διαβάζω!! ( υπερβολικά τσιμπημένες και για το νησί και για τις εποχές που διανύουμε)...οπότε εάν έχετε να προτείνετε κάτι ..ευπρόσδεκτο :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για οποιαδήποτε πληροφορία όσον αφορά τη διαμονή στην Αντίπαρο...έχω αρχίσει το κλασσικό ψάξιμο μέσω νετ και έχω εκπλαγεί απο τις τιμές που διαβάζω!! ( υπερβολικά τσιμπημένες και για το νησί και για τις εποχές που διανύουμε)...οπότε εάν έχετε να προτείνετε κάτι ..ευπρόσδεκτο :)
Θέλει πολύ ψάξιμο,γιατί δε ξέρω πως την έχουνε δει και τα δίνουν όλα πανάκριβα. Ίσως γιατί πλάκωσε πολύς κόσμος στο νησί ξαφνικά.Θα βρω πληροφορίες και θα ενημερώσω για δωμάτια.
Κατα τα άλλα άριστη επιλογή για μένα, συνδυαστικά πάντα με κάτι άλλο γιατί είναι μικρό νησάκι.
Θα έχω να θυμάμαι ένα απο τα καλύτερα βράδια που πέρασα στις διακοπές μου τόσα χρόνια, για αρχή στο λουκι λουκ και συνέχεια στο ντορς απο δίπλα...Ειδικά άμα είσαι του Ροκ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.797
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom