Απροσδόκητα όμορφες χώρες/πόλεις και χώρες/πόλεις απογοήτευση..

DimiBiri

Member
Μηνύματα
296
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
To σκεφτομαι καιρο...θα το πω κι ας με καταδικάσουν οι ταξιδιωτικοί θεοί....Εμένα με απογοήτευσε η Λισσαβώνα...Δεν ξερω τι περιμενα,περίμενα παντως κατι πιο...πιο...Και για να το αποτελειώσω και να καταλάβετε τι εννοώ, μου θύμισε κάτι μεταξύ Πάτρας και Καβάλας! Σχωράτε με....:love0054:
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
To σκεφτομαι καιρο...θα το πω κι ας με καταδικάσουν οι ταξιδιωτικοί θεοί....Εμένα με απογοήτευσε η Λισσαβώνα...Δεν ξερω τι περιμενα,περίμενα παντως κατι πιο...πιο...Και για να το αποτελειώσω και να καταλάβετε τι εννοώ μου θύμισε κάτι μεταξύ Πάτρας και Καβάλας! Σχωράτε με....:love0054:
:shock::shock::shock:
Τι ακούω και δε σωριάζομαι!!!:harakiri:
Απ τις τοπ αγαπημένες μου Ευρωπαϊκές πόλεις.
Η σύγκριση με τη Μιναρούπολη μέγιστη ύβρις :haha: (και πριν με κράξετε κ μένα για τον χαρακτηρισμό της πόλης, έχω καταγωγή από κει!)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.353
:shock::shock::shock:
Τι ακούω και δε σωριάζομαι!!!:harakiri:
Απ τις τοπ αγαπημένες μου Ευρωπαϊκές πόλεις.
Η σύγκριση με τη Μιναρούπολη μέγιστη ύβρις :haha: (και πριν με κράξετε κ μένα για τον χαρακτηρισμό της πόλης, έχω καταγωγή από κει!)
Η Λισσαβόνα έχει εραστές η μισητές. Δύσκολο να βρεις μια μέση λύση.
Πολλοί γνωστοί μου δεν έχουν ξαναπατήσει το πόδι τους εκεί για τις ανηφόρες της.
Eγώ πάλι την λατρεύω, ειδικά για το bairo alto, και έχω βρει λύσεις για τις ανηφόρες.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
296
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
:shock::shock::shock:
Τι ακούω και δε σωριάζομαι!!!:harakiri:
Απ τις τοπ αγαπημένες μου Ευρωπαϊκές πόλεις.
Η σύγκριση με τη Μιναρούπολη μέγιστη ύβρις :haha: (και πριν με κράξετε κ μένα για τον χαρακτηρισμό της πόλης, έχω καταγωγή από κει!)
Το δέχομαι. Είμαι αδικαιολόγητη..... Δε με πειραξαν οι ανηφορες....με στεναχωρησαν οι πολλοί άστεγοι, το ατελείωτο γιαπί που ειναι η πόλη και άλλα τετοια.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
To σκεφτομαι καιρο...θα το πω κι ας με καταδικάσουν οι ταξιδιωτικοί θεοί....Εμένα με απογοήτευσε η Λισσαβώνα...Δεν ξερω τι περιμενα,περίμενα παντως κατι πιο...πιο...Και για να το αποτελειώσω και να καταλάβετε τι εννοώ μου θύμισε κάτι μεταξύ Πάτρας και Καβάλας! Σχωράτε με....:love0054:
Εγω γουσταρω που λες την αποψη σου κ εγω το ιδιο ειχα κανει για το Πορτο κ ειχε ακολουθησει αντιδραση σε ορια που ξεφευγε απο την ενδιαφερουσα διαφωνια.

Δεν χρειαζεται νομιζω αμα θελουμε να χαρακτηριστουμε αρνητικα εναν προορισμο καθε φορα να ξεκιναμε με τετοιες εισαγωγες λες κ υπαρχουν αγια δισκοποτηρα που δεν μπορουμε να θιξουμε. Εγω γουσταρω πολυ 'κραξιμο' προορισμων γιατι οδηγει σε πολυ ενδιαφερουσες συζητησεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.349
:shock::shock::shock:
Τι ακούω και δε σωριάζομαι!!!:harakiri:
Απ τις τοπ αγαπημένες μου Ευρωπαϊκές πόλεις.
Η σύγκριση με τη Μιναρούπολη μέγιστη ύβρις :haha: (και πριν με κράξετε κ μένα για τον χαρακτηρισμό της πόλης, έχω καταγωγή από κει!)
Δεν συμφωνώ για την Λισαβόνα(καλή και ενδιαφέρουσα αλλά όχι και τοπ...) αλλά τουλάχιστον μάθαμε και δύο καινούριες λεξούλες...Μιναρούπολη και μινάρας :haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.470
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
To σκεφτομαι καιρο...θα το πω κι ας με καταδικάσουν οι ταξιδιωτικοί θεοί....Εμένα με απογοήτευσε η Λισσαβώνα...Δεν ξερω τι περιμενα,περίμενα παντως κατι πιο...πιο...Και για να το αποτελειώσω και να καταλάβετε τι εννοώ μου θύμισε κάτι μεταξύ Πάτρας και Καβάλας! Σχωράτε με....:love0054:
Κι εμένα με απογοήτευσε τη δεύτερη φορά, που απείχε από την πρώτη 14 χρόνια. Την είχα πολύ ψηλά. Τώρα, είμαι πολύ συγκρατημένη στους υπερθετικούς χαρακτηρισμούς μου. Όχι από άποψη ομορφιάς, αυτή παραμένει, αλλά περισσότερο λόγω κλίματος, τουριστικοποίησης.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
296
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν συμφωνώ για την Λισαβόνα(καλή και ενδιαφέρουσα αλλά όχι και τοπ...) αλλά τουλάχιστον μάθαμε και δύο καινούριες λεξούλες...Μιναρούπολη και μινάρας :haha:
:haha: :haha: βγαίνει και σε ρήμα...Μινάρω, μινάρεις, μινάρει κ.ο.κ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν συμφωνώ για την Λισαβόνα(καλή και ενδιαφέρουσα αλλά όχι και τοπ...) αλλά τουλάχιστον μάθαμε και δύο καινούριες λεξούλες...Μιναρούπολη και μινάρας :haha:
Χαίρομαι που βοήθησα να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου πάνω σ ένα τόσο σημαντικό θεμα :haha:

@MVSylvia εννοείται να λέμε την άποψή μας! Κι εγώ έχω κράξει τη Ρώμη εδώ μέσα, μη νομίζεις :haha: Φαντάζομαι την εισαγωγή την έκανε η @DimiBiri με χιούμορ κι όχι γιατί φοβόταν ότι θα της την πέσουμε στα σοβαρά! Όπως και με χιούμορ απάντησα κι από πλευράς μου!
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
Χαίρομαι που βοήθησα να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου πάνω σ ένα τόσο σημαντικό θεμα :haha:

@MVSylvia εννοείται να λέμε την άποψή μας! Κι εγώ έχω κράξει τη Ρώμη εδώ μέσα, μη νομίζεις :haha: Φαντάζομαι την εισαγωγή την έκανε η @DimiBiri με χιούμορ κι όχι γιατί φοβόταν ότι θα της την πέσουμε στα σοβαρά! Όπως και με χιούμορ απάντησα κι από πλευράς μου!
Δεν το ειπα με αφορμη την απαντηση σου που ηταν ξεκαθαρα χιουμοριστικη, απλα με αφορμη την επισης χιουμοριστικη εισαγωγη του αρχικου ποστ, χωθηκα για να πω οτι δεν υπαρχουν πανθεα κ πως ολα μπορουμε να τα κατακρινουμε για οποιον λογο θελουμε κ αυτο ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον κ δεν πρεπει να προκαλει ποτε υποτιμητικα σχολια (που δεν εγιναν τωρα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom