Από πού έρχεται ο κόσμος στο TravelStories?

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.136
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
βρε κορίτσια συγνώμη αλλα αυτη '' η google '' πια πόλη ειναι δεν την βρισκω στο χαρτη !!!!
Googleplex στο 1600 Amphitheater Parkway στο Mountain View, CA, USA.
Έχει μερικές χιλιάδες κατοίκους μόνο, κι αυτοί δεν είναι μόνιμοι: οι περισσότεροι λείπουν τα Σαββατοκύριακα!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κι εγώ σας βρήκα μέσω google πριν από ένα χρόνο, ψάχνοντας για Λισαβώνα μου έβγαλε την Travelpedia της StellΑnna (αμέσως εκτύπωση και ήταν προέκταση του χεριού μου στο ταξίδι!). Από τότε κόλλησα με το site αλλά έγινα μέλος πολύυυ αργότερα!!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και γω μεσω google σας βρηκα!εψαχνα για εξωτικους προορισμους........αλλα ακομα να αξιωθω!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω μεσω google..εψαξα νομιζω "trevel story berlin" ή κατι τετοιο..:D
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Kι εγώ μέσω google εντόπισα το forum! 'Εψαχνα πληροφορίες για Σάμο! Έγινα μέλος μερικούς μήνες μετά κι έγραψα την πρώτη μου ταξιδιωτική ιστορία για τη Σάμο!
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Ενδιαφέρον!! Στο google παντως, που το βρηκα και εγώ, θυμάμαι ότι το έβγαζε σε πολλές σελίδες και πολύ ψηλά μάλιστα! Τώρα βλέπω στη λέξη ταξίδια το βγάζει 6ο, στο 'ταξιδιωτικές ιστορίες' 1ο, που το θεωρώ πολυ καλό γιατί μπορεί να ναι παρόμοιες λέξεις αλλά αλλιώς θα αναζητήσεις αν θέλεις πληροφορίες για ταξίδια και άλλιώς αν θέλεις να διαβασεις μια ταξιδιωτική ιστορία.

Ερώτηση: Τα στατιστικά ανφέρονται μόνο στη πρώτη φορά, όταν βρίσκεις το σάιτ ή γενικότερα? Γιατί με παραξενεύει στη δεύτερη κατηγορία, το 18%, που λες ότι το έχουν στα αγαπημένα τους..?? Γιατί σε αυτή τη περίπτωση δε σημαίνει ότι το ξέρουν ήδη το σάιτ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εεεεε, δε κατάλαβα τι ρωτάς ακριβώς. Ένα 18% από το συνολικό κόσμο που μπαίνει στο σάιτ, μπαίνει απευθείας είτε από τα αγαπημένα του είτε πληκτρολογώντας τη διεύθυνση του σάιτ κατευθείαν στον browser του.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Ο τίτλος αναφέρει από πού έρχεται ο κόσμος στο travelstories άρα τα παραπάνω ποσοστά σημαίνουν από πού βρίσκει την ιστοσελίδα. Συνεπώς συμπεραίνω ότι τα αποτελέσματα θα ήταν λογικό να αφορούν μόνο τη πρώτη φορά που μπαίνει κάποιος, όταν δηλαδή γνωρίζει για πρώτη φορά την ιστοσελίδα, γιατί αυτοί που μπαίνουν τη δεύτερη φορά ήδη γνωρίζουν το σάιτ. Είναι δυο κατηγορίες.
Αφού μου εξηγείς ότι είναι ο συνολικός κόσμος και όχι οι 2 ομάδες τότε μου κάνει εντύπωση πως το 74% μπαίνει από το google. Πρακτικά δε σημαίνει ότι πολλοί από δω μέσα μπαίνουν πρώτα στο google για να μπουν στο σάιτ???
Απλά μου κάνει εντύπωση! Κόλλημα!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
150
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Kι εγώ μέσω google εντόπισα το forum! 'Εψαχνα πληροφορίες για Σάμο! Έγινα μέλος μερικούς μήνες μετά κι έγραψα την πρώτη μου ταξιδιωτική ιστορία για τη Σάμο!

Κι εγώ κάτι ανάλογο με τη Ρώμη.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κι εγώ από το google. Ήταν Γενάρης του 2008 αλλά δε θυμάμαι τι έψαχνα:roll:. Ου γαρ έρχεται μόνο:haha:
 

greengeorge

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Τρανσυλβανία
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Λόγω της αγωνιώδους αναζήτησης πληροφοριών για Μιλάνο, Κόμο, Λουγκάνο μεσω google βρέθηκα στο travelstories.Σαν να άνοιξα ένα φεγγίτη και να έπεσα΄μέσα σ' ένα διαφορετικό κόσμο.Σε λίγες μέρες έγινα μέλος και μετά όλα πήραν το δρόμο τους.:lol:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κι εγώ ανακάλυψα το travelstories μέσω google. Από τις αρχές του 2008 σε διάφορες αναζητήσεις που έκανα για ταξίδια και προορισμούς πάντα μου έβγαινε πάνω πάνω ..."travelstories το ελληνικό forum για τα ταξίδια" ε..μια δυο τρείς..λέω τι στο καλό είναι αυτό? ε κάποια στιγμή γράφτηκα και κόλλησα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.823
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom