Από 26.11: 500.000 Ryanair-εισιτήρια των 8 ευρώ!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
απο οτι καταλαβα η ryaair πεταει απο αλλο αεροδρομιο και οχι απο μαλπενσα,ξερεται αν υπαρχει απευθειας συνδεση των 2 αεροδρομιων?με τρενο π.χ?
Η ryaair πετάει Bergamo, το οποίο βρίσκεται ανατολικά του Μιλάνου.Η Malpensa βρίσκεται ατην άλλη άκρη, περίπου 50 χιλιόμετρα βορειοδυτικά από το Μιλάνο και στην καλύτερη περίπτωση Μπέργκαμο- Μαλπένσα θα σου πάρει 1,15- 1.30 λεπτά, αν βέβαια δεν βρεις πολύ κίνηση. Μιλάμε για κανονικό ταξίδι.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τέλος πάντως, στο ταξίδι μου από Ρόδο για Ευρώπη αφήνω πάντα 1 μέρα "αέρα" μήπως και συμβεί κάτι. Δεν έκλεισα ΚΑΜΙΑ διαδοχική πτήση αυθημερόν.
Το κόστος διαμονής άρα πρέπει να το υπολογίζεις στο κόστος ταξιδιού, γιατί πόσες φορές να δεις το ριμαδιασμένο το Μιλάνο... Και τα πήγαινε έλα από το αεροδρόμιο. Οπότε μάλλον δεν είναι και τόσο φτηνό.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Kαι το Μπεργκαμο πρεπει να εχει ωραια παλια πολη,απο ο,τι εχω διαβασει!Αλλα και αυτο ποσες φορες να το δει κανεις..!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Και εγω την ιδια απορια εχω.Θα παρακαλουσα το φιλο απο τη Ροδο να μη λεει τι εκλεισε με τη συγκεκριμενη αεροπορικηγιατι εμαι πολυ ζηλιαρης!:haha:
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
απο οτι καταλαβα η ryaair πεταει απο αλλο αεροδρομιο και οχι απο μαλπενσα,ξερεται αν υπαρχει απευθειας συνδεση των 2 αεροδρομιων?με τρενο π.χ?
με λεωφορείο υπάρχει. 1.15' αλλά με το αρνητικό της κινησης στις ώρες αιχμής. που πάλι δεν είναι σαν να πηγαίνεις κέντρο.
Malpensa Shuttle - Benvenuti
Απευθειας συνδεση δεν νομιζω πως υπαρχει
αν εννοείς με τρένο ναι. αλλά με τρενο μιλάμε για >2 ώρες. το πιο πάνω λεωφορείο πάει απευθείας.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Το κόστος διαμονής άρα πρέπει να το υπολογίζεις στο κόστος ταξιδιού, γιατί πόσες φορές να δεις το ριμαδιασμένο το Μιλάνο... Και τα πήγαινε έλα από το αεροδρόμιο. Οπότε μάλλον δεν είναι και τόσο φτηνό.
Δεν κατάλαβες! Από τη στιγμή που φεύγω από το σπίτι μου, αρχίζουν οι διακοπές μου. Και όλα ανήκουν σε αυτές, ακόμη και η μετάβαση προς κάποιο αεροδρόμιο. Απλά μένω μια μέρα στο Μιλάνο επειδή δεν έχει την ίδια μέρα πτήση για Ρόδο!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Aυτη η διαμονη ειναι ακριβως το ερωτηματικο!Μα καλα,χωρις αποσκευες για τοσες μερες?!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με τις εισπράξεις λοιπόν θα μπορέσουν να αγοράσουν ένα νέο εισητήριο των 8e ίσως και περισσότερα, οπότε στην ουσία τα παλιόρουχα και οι λαθρομετανάστες θα χρηματοδοτούν το επόμενο ταξίδι... τέρμα η κρίση για τους ταξιδευτές της FR:clap:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Τα συμπεράσματα που έβγαλα.

Αν μένεις κάποιος Θεσσαλονίκη και θέλει να πάει Ρώμη με αναχώρηση από τον Βόλο είναι καλούτσικη η τιμή(140 ευρώ το άτομο)με την προϋπόθεση ότι δεν έχει και βαλίτσα όμως...

Αν έχει βαλίτσα μέχρι 15 κιλά βγαίνει 170 ευρώ το εισιτήριο.Αν η βαλίτσα είναι μέχρι 20 κιλά βγαίνει 190 ευρώ το εισιτήριο!!!κάθε άλλο παρά φθηνά νομίζω.

Αν θέλει να χρησιμοποιήσει την Ρώμη σαν ενδιάμεσο προορισμό είναι φαρμακείο σκέτο συν το ρίσκο να χάσεις το επόμενο αεροπλάνο:D

η alitalia προσφέρει με 200 ευρώ περίπου εισιτήριο και με δυνατότητα για βαλίτσα μέχρι 23 κιλά για Παρίσι και Ρώμη πάντως.

Τα πολύ φθηνά εισιτήρια που προσφέρει η συγκεκριμένη εταιρία φαντάζομαι δεν υπάρχουν από Βόλο και για κάποιον που μένει Θεσσαλονίκη η κοντά στο Βόλο και ταξιδεύει με πράγματα πιστεύω ότι δεν συμφέρει αυτή η εταιρία...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τα συμπεράσματα που έβγαλα.

Αν μένεις κάποιος Θεσσαλονίκη και θέλει να πάει Ρώμη με αναχώρηση από τον Βόλο είναι καλούτσικη η τιμή(140 ευρώ το άτομο)με την προϋπόθεση ότι δεν έχει και βαλίτσα όμως...

Αν έχει βαλίτσα μέχρι 15 κιλά βγαίνει 170 ευρώ το εισιτήριο.Αν η βαλίτσα είναι μέχρι 20 κιλά βγαίνει 190 ευρώ το εισιτήριο!!!κάθε άλλο παρά φθηνά νομίζω.

Αν θέλει να χρησιμοποιήσει την Ρώμη σαν ενδιάμεσο προορισμό είναι φαρμακείο σκέτο συν το ρίσκο να χάσεις το επόμενο αεροπλάνο:D

η alitalia προσφέρει με 200 ευρώ περίπου εισιτήριο και με δυνατότητα για βαλίτσα μέχρι 23 κιλά για Παρίσι και Ρώμη πάντως.
Γίνεσαι κακοπροαίρετος... εδώ μιλάμε για την ναυαρχίδα των loco που με 8,99? σε ταξιδεύει από την Ρόδο στο Μιλάνο και μετά στα πέρατα του κόσμου κι εσύ μιλάς για βαλίτσες...

Το έχουμε πει δεκάδες φορές αλλά ορισμένοι αρνούνται να το καταλάβουν... οι loco δεν είναι πανάκια... με δόλωμα την πολύ φτηνή τιμή βάσης προσφέρουν εισιτήρια που πολλές φορές η πραγματική τιμή τους προσεγγίζει τις τιμές εισιτηρίων των regular εταιριών και με επίπεδο εξυπηρέτησης κάκιστο... πριν αποφασίσετε λοιπόν ένα ταξίδι με τέτοιου είδους εταιρία εξετάστε και ξαναεξετάστε τις τελικές τιμές και υπολογίστε με προσοχή το τελικό κόστος γιατί μπορεί να βρεθείτε προ εκπλήξεων...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.508
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom