Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία: εμπειρίες ύστερα από ταξίδι

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μάκη, δεν ξέρω από ώρα αν σας παίρνει, αλλά μήπως να διανυκτερεύσετε στη Γάνδη και να φτάσετε το πρωί με το τρένο στις Βρυξέλλες και από εκεί να πάρετε κατευθείαν το λεωφορείο?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
κάλμα Ευαγγελία κάλμα. είπαμε χλιδάτος αλλά όχι κι'έτσι.
αυτά που λέω εγώ είναι στα 266 το ένα και 274 το άλλο για 2 βραδιές και με δωρεάν ακύρωση και πρωινό. αυτό που λες εσύ με τα παραπάνω δεδομένα βγαίνει στα 600.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
H περιοχή δεν είναι και η καλύτερη αλλά τελευταία γίνεται προσπάθεια ανάπτυξης της, με το άνοιγμα πολλών επαγγελματικών ξενοδοχείων κλπ. Η μεριά του Saint Gilles γενικά θεωρείται κάπως καλύτερη. Αλλά εφόσον πρόκειται μόνο για έναν ύπνο, γιατί δε προτιμάτε κάποιο ξενοδοχείο μέσα(Pullman) ή ακριβώς δίπλα στο σταθμό για να μην ταλαιπωρήστε με τις αποσκευές;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
κάλμα Ευαγγελία κάλμα. είπαμε χλιδάτος αλλά όχι κι'έτσι.
αυτά που λέω εγώ είναι στα 266 το ένα και 274 το άλλο για 2 βραδιές και με δωρεάν ακύρωση και πρωινό. αυτό που λες εσύ με τα παραπάνω δεδομένα βγαίνει στα 600.
Χαχαχα ε μα σε είδα λαρτζ και λέω ε σπέσιαλ οκειζον
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
katkats σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
είναι τόσο επικίνδυνα κοντά στο σταθμό??
δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει και άλλη εναλλακτική για μετάβαση από Βρυξέλλες προς Charleroi Airport (εκτός από ταξί βέβαια ) αλλά εγώ έκανα ήδη κράτηση για τη μετάβασή μας από και προς το αεροδρόμιο με τα BRUSSELS CITY SHUTTLE by flibco.com
τα εισιτήρια λένε ότι το τέρμα και η αφετηρία είναι από Bruxelles-Midi/Brussel Zuid.
Νομίζω ότι πρέπει να τον αποφύγεις για να μην έχεις έξτρα σκοτούρες στο κεφάλι σου και να φύγεις με τις καλύτερες εντυπώσεις, αφού οι προηγούμενες διαμονές σου θα είναι πολύ καλές. Στον Midi μπορείς να φτάσεις με μετρό ή τρένο από κάποιο άλλο κεντρικό μέρος των Βρυξελλών πχ. Centraal, από τον οποίο ο Midi απέχει 10' με το τρένο και έχει τρένα κάθε 2' - 5', στις περισσότερες περιπτώσεις. Πόσο νωρίς πρέπει να πάρετε το λεωφορείο;
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
@makisg : Για το θέμα της διαμονής της τελευταίας μέρας επειδή και εγώ πετάω πολύ νωρίς το πρωί (6:40) και τα ξενοδοχεία Δευτέρα είναι φωτιά και λαύρα, έχω κλείσει το http://www.booking.com/hotel/be/eta...l?sid=1b2267beff1bc957ad87b4bd50c1f65f;dcid=2, με 59ευρώ και έχει μεταφορά στο αεροδρόμιο με 8ευρώ. Οπότε συμφέρει από οικονομικής άποψης σε κάθε περίπτωση έναντι των 200 και ευρώ για ένα βράδυ που έβρισκα στις Βρυξέλλες. Αν θέλεις ρίξτου μία ματιά.

Επίσης μιας και εγώ έχω κλείσει τέτοιο ταξίδι, στις Βρυξέλλες έχω κλείσει το http://www.booking.com/hotel/be/bedford.el.html?sid=1b2267beff1bc957ad87b4bd50c1f65f;dcid=2 και στην Μπρυζ το http://www.booking.com/hotel/be/hot...l?sid=1b2267beff1bc957ad87b4bd50c1f65f;dcid=2. Έχει κανείς άποψη για αυτά τα ξενοδοχεία;;;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Νομίζω ότι πρέπει να τον αποφύγεις για να μην έχεις έξτρα σκοτούρες στο κεφάλι σου και να φύγεις με τις καλύτερες εντυπώσεις, αφού οι προηγούμενες διαμονές σου θα είναι πολύ καλές. Στον Midi μπορείς να φτάσεις με μετρό ή τρένο από κάποιο άλλο κεντρικό μέρος των Βρυξελλών πχ. Centraal, από τον οποίο ο Midi απέχει 10' με το τρένο και έχει τρένα κάθε 2' - 5', στις περισσότερες περιπτώσεις. Πόσο νωρίς πρέπει να πάρετε το λεωφορείο;
η πτήση μας είναι στις 11:45.
1 ώρα τουλάχιστον νωρίτερα να είμαστε στο αεροδρόμιο και 1 ώρα η διαδρομή από Βρυξέλλες για αεροδρόμιο και 1 ώρα για τις ενδιάμεσες καθυστερίσεις δηλ. ένα τρίωρο θέλουμε, δηλαδή κατά τις 8,30 πρέπει να φύγουμε από το ξενοδοχείο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Άρα είστε άνετοι για διανυκτέρευση και κάπου αλλού εκτός από Midi, αρκεί να είναι κοντά σε σταθμό τρένων ή μετρό. Να κάνετε και καμιά βόλτα, αν το θελήσετε, το βράδυ στις Βρυξέλλες.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μετά από αυτά που μου είπατε όλοι αυτό θα κάνω. σας ευχαριστώ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχσριστώ paefstra για τη συμβουλή σου.δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να μείνουμε στη Γάνδη το τελευταίο βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.455
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom