Ισπανία Βαρκελώνη: Τips και προτασεις!!!

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
συμφωνώ πως για ν' αξίζει τα λεφτά της πρέπει να πας τουλάχιστον σε 3 απο αυτά.αλλά δεν θα πας MNAC ΚΑΙ PICASSO?(+PEDRERA)επίσης το μουσείο του MIRO είναι στο λόφο του montjuik,άρα συνδυάζεται με βόλτα με το τελεφερίκ στο κάστρο,ή ολυμπιακό χωριό ή απλά βόλτα στο πάρκο του montjuik !!:roll:σκέψου το!!:p:p:p
:) λοιπον αυτα τα τρια ακριβως ειχα σκεφτει και γω στην αρχη και αλλα τωρα δεν ειμαι σιγουρος (θα παω σιγουρα aquarium,zoo,batlo)
-εσυ την articket την εκλεισες απο δω και την παρελαβες οταν πηγες εκει?
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
στο batlo γιατι να μπεις??
ειναι πολυ ακριβη η εισοδος και υπαρχουν τοσα πολλα να δεις
στην βαρκελωνη που νομιζω οτι αυτο ερχεται τελευταιο!!
το εχω γραψει καιρο τωρα για την καρτα articket!εμενα μαλλον δεν με συμφερει!!(δεν ειμαι και σιγουρη ακομη)..υπαρχουν και καποιες δωρεαν εισοδοι τα πρωτα σουκου του μηνα!!ριξε μια ματια και σε αυτο!!
τα ειπες ωραια (με βολευουν κιολας :)) και γω πιστευω οτι ειναι ακριβο (βεβαια δεν τοχω δει να δω αν αξιζει απλα σε συγκριση πχ uffizi )
μαλλον θα κανω ενα παντρεμα και με το σχολιο της κικης
(θα παω μια μερα να κοψω κινηση - ισως και εισιτηριο για την επομενη)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
:) λοιπον αυτα τα τρια ακριβως ειχα σκεφτει και γω στην αρχη και αλλα τωρα δεν ειμαι σιγουρος (θα παω σιγουρα aquarium,zoo,batlo)
-εσυ την articket την εκλεισες απο δω και την παρελαβες οταν πηγες εκει?


όχι την αγόρασα στο αεροδρόμιο όταν έφτασα.πήγα και σ' αυτά που αναφέρεις!το ενυδρείο είναι φανταστικό και στο ζωολογικό κήπο έχει ένα σοου με δελφίνια πολύ όμορφο!(ειδικά αν έχεις παιδιά μαζί)βέβαια για να τα δεις με κάποια άνεση όλα αυτά θέλει χρόνο..εξαρτάται απο το πόσες μέρες θα μείνεις:(:(εμένα δεν μου έφτασε η 1βδομάδα,για όλα όσα ήθελα να δω...τηνάλλη φορά!:p
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
όχι την αγόρασα στο αεροδρόμιο όταν έφτασα.πήγα και σ' αυτά που αναφέρεις!το ενυδρείο είναι φανταστικό και στο ζωολογικό κήπο έχει ένα σοου με δελφίνια πολύ όμορφο!(ειδικά αν έχεις παιδιά μαζί)βέβαια για να τα δεις με κάποια άνεση όλα αυτά θέλει χρόνο..εξαρτάται απο το πόσες μέρες θα μείνεις:(:(εμένα δεν μου έφτασε η 1βδομάδα,για όλα όσα ήθελα να δω...τηνάλλη φορά!:p
μαλλον εδω θαχουμε προβλημα ,4 διανυκτερευσεις θα κανουμε (εγω με την γυναικα μου)
οποτε το βλεπεις και συ βαρυ για ολα αυτα
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ναι,είναι βαρύ!καλύτερα να δείτε λιγότερα και να περάστε καλύτερα;)
μην ξεχάστε τα χαιρετίσματα!!!καλά να περάσετε(α,σε διάφορα μέρη γίνονται υπαίθριες συναυλίες απο τοπικά γκρουπάκια!εμείς πετύχαμε ένα κάπου σε΄ένα πάρκο κοντά στη barceloneta.ήταν πολύ ωραία φάση!!)
εύχομαι να απολαύσετε το ταξίδι σας, ότ κι αν κάνετε!:p:p:p
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
ναι,είναι βαρύ!καλύτερα να δείτε λιγότερα και να περάστε καλύτερα;)
μην ξεχάστε τα χαιρετίσματα!!!καλά να περάσετε(α,σε διάφορα μέρη γίνονται υπαίθριες συναυλίες απο τοπικά γκρουπάκια!εμείς πετύχαμε ένα κάπου σε΄ένα πάρκο κοντά στη barceloneta.ήταν πολύ ωραία φάση!!)
εύχομαι να απολαύσετε το ταξίδι σας, ότ κι αν κάνετε!:p:p:p
σ'ευχαριστω πολυ
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ θεωρώ ότι είναι πολλά τα 16 Ευρώ για να δεις το Casa Batlo εσωτερικά. Δεν μπήκαμε βέβαια για να μπορώ να κρίνω 100%, αλλά νομίζω ότι την παίρνεις την εικόνα σου και απ' αυτό που βλέπεις εξωτερικά! Ας το είχαν φθηνότερο..τι να πω; :cool:

στις εισόδους των σπιτιών μπορεί να βρει κανείς ουρά μπορεί κ όχι.
Ανάλογα με την εποχή και την μέρα που θα τα επισκεφτεί κανείς.
Π.χ τον Δεκέμβρη που πήγα στη Κάζα Μπατλό, δεν ειχε ουρά. Φυσικά ήταν αρχές Δεκέμβρη, πρωι στις 10, και ο καιρός βροχερός.
Τώρα τέλη Ιούνιου που ετυχε να περνάω από μπροστά, είχε μια μικρή ουρά.
Καλό είναι μια μέρα πριν, σε ώρα μη αιχμής, δηλαδή αρκετά πρωί, η λίγο πριν το κλείσιμο, μια επίσκεψη για προ-αγορα εισιτηρίου εισόδου, ειναι αρκετή, οπως εγραψε και η ....πρωταθλήτρια σε επισκέψεις στην Βαρκελώνη ΚΙΚΗ!;)
1 εβδομάδα πριν από εσένα που πήγα, σε ηλιόλουστη μέρα βέβαια, την είχε την ουρίτσα του!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
υπαρχει καποιος που να εχει μπει στο casa batlo να μας πει, κατα την
υποκειμενικη του γνωμη αν αξιζουν τον κοπο τα 16 ευρω????
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Προσωπικα μου αρεσε πολυ,αλλα γουστα εινα αυτα και δε σημαινει οτι επειδη το ειδες εξωτερικα το εχεις δει κιολας,αλλο απο εξω και αλλο απο μεσα. Εχει τοσα εργα στην πολη ο Gaudi που ειναι λογικο να μη μπορεις να πας σε ολα με τη μια. Εσυ βεβαια θα κρινεις με το προγραμμα που εχεις φτιαξει να πας ή οχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.816
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom